gebe
  1. LAemily

LAemily Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bilim kurgu dizileri

Konu, 'Bilim dalları' kısmında LAemily tarafından paylaşıldı.

bilim kurgu dizileri yabancı bilim kurgu dizileri en çok izlenen yabancı diziler bilimsel diziler yabanci bilim kurgu dizileri ne kdr dikkatinizi cekiyor bilmiyorum ama bazilarinizin cok sacma die dusunenizin oldgunu biliorum ama eger benim gibi bilimle ugrasiosaniz yani bilim adamiysaniz bu dizilerin altinda ne kdr gerceklik payini oldugunu gorurup muthis zevk alabilirsiniz ornegin Fringe dizisi bircok fizik kuralinin kullanildigi bir dizi yani S. hawking ve Einstein dedigi gibi bu hayatta yapamadiginiz yada elde edemediginiz seyler icin uzulmeyin cunku diger boyutta o sahip olmadiginiz sey zaten sizin :)))

2. eylul doğan

eylul doğan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Ben de Doctor Who'yu tavsiye ederim. bilim kurgu diyince 50 yıllık geçmişiyle bence kült bir dizi bu alanda.

Bilim kurgu dizileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüm zamanların en iyi 10 bilim-kurgu filmi

Tüm zamanların en iyi 10 bilim-kurgu filmi

Guardian gazetesinde yer alan değerlendirmeye göre gelmiş geçmiş en iyi 10 bilim-kurgu filmi şöyle: 1. Blade Runner (1982) Yönetmen: Ridley Scott İster tiyatro versiyonunu tercih edin (arkadan sıkıcı bir sesle verilen anlatım vardı fakat ünlü unicorn sahneleri yoktu) ister bundan bir kaç yıl gerçekleştirilen sinema versiyonunu öne alın, Blade Runner açık ara önde. Hikayenin ana...
  2. Bilim-kurgu sinemasında en aptalca 10 sahne

Bilim-kurgu sinemasında en aptalca 10 sahne

Bilim-kurgu gişe başarıları ortada. Ancak bu türün hayranlarına bazen aptal muamelesi yapılıyor. John Hurt iyileşip kahvaltı masasına oturuyor. Sonra da adamın midesinden ‘yaratık’ çıkınca şaşırıyorsunuz Will Smith yabancı uzay gemisine binip ortalığa bir göz attıktan ve tamamen yabancı bu aleti uçurmayı başardıktan sonra bu film bütün inandırıcılığını kaybetmişti zaten. Ama ufak bir...
  3. En İyi 50 Bilim Kurgu Filmi

En İyi 50 Bilim Kurgu Filmi

< Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 51 Sonraki
  4. Pargalı Ölse Bile Okan Yalabık Diziye Devam Edebilir. Nasıl mı ?

Pargalı Ölse Bile Okan Yalabık Diziye Devam Edebilir. Nasıl mı ?

okan yalabık pargalı ibrahim muhteşem yüzyıl dizisi okan yalabık haberleri muhteşem yüzyıl haberleri pargalı haberleri 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. Soluk soluğa izlenen Muhteşem Yüzyıl dizisi her bölümüyle günden yaratmaya devam ediyor melekler :) Dizinin son bölümlerinde yavaş yavaş Pargalının sonunun geldiği hissedilirken , Pargalı İbrahim karakterine hayat veren Okan Yalabık...
  5. Kurgu kuşağı nedir

Kurgu kuşağı nedir

Selam kızlar Kurgu kuşağı nedir

Sayfayı Paylaş