gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bilimin Önemi İle İlgili Sözler istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar hepinize iyi günler diliyor ve Bilimin Önemi İle İlgili Sözler istiyorum sizden şimdiden vereceğiniz Bilimin Önemi İle İlgili Sözler için çok tşk ederim.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bilim İle İlgili Sözler

Bilim Üzerine Sözler

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır

İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır

Bilim gerçeklerden kuruludur, tıpkı evin tuğlalardan kurulu olması gibi Ancak gerçeklerin toplanması bilim değildir Tıpkı bir küme tuğlanın ev anlamına gelmemesi gibi

Her şeyin bir yolu vardır Cennetin yolu da ilimdir

İlim bir hazinedir; anahtarı sormaktır Allah size rahmet etsin, sorun; çünkü sormakla dört kimse mükâfat alır: Soran, cevap veren, dinleyen ve onları seven

İlim öğrenmek erkek-kadın tüm Müslümanlara farzdır

Ya öğrenen, ya öğreten, ya dinleyen, ya da seven ol! Bunların dışında bir beşincisi olma; helak olursun Beşincisi işe, ilme ve ilim ehline buğzetmendir

Bilim, iyi zamanlarda servet, kötü zamanlarda bir sığınak ve iyi bir yol göstericidir

Bilim aklın şiiridir; şiir de yüreğin bilimidir

Bilmek bir ilmektir; ilim kazak örmektirSen şişleri eline almazsan o sadece tüketmektir

Bilimin Önemi İle İlgili Sözler istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Güzel Sözler

Kitap Okumanın Önemi İle İlgili Güzel Sözler

kitap okumanın önemi atatürk ün kitap okumakla ilgili sözleri atatürk ün ile ilgili sözleri kitapla okumakla sözler Kitap okumanın önemi ile ilgili sizlere ünlü kişilerin söylemiş olduğu sözleri sunuyorum. '' Ölünce unutulmak istemezseniz, ya okumaya değer eser yazın veya yazılmaya değer işler başarın.'' Benjamin Franklin "Yasalar ölür, kitaplar ölmez." Bulwer Lytton "İyi...
  2. arkadaşlar Gül İle İlgili Sözler istiyorum

arkadaşlar Gül İle İlgili Sözler istiyorum

Gül İle İlgili Sözler istiyorum sizden kızlar şayet mümkünse bana Gül İle İlgili Sözler yazarsanız çok sevinirim
  3. Matematik İle İlgili Komik Sözler istiyorum

Matematik İle İlgili Komik Sözler istiyorum

Matematik İle İlgili Komik Sözler yazar mısınız? Ama mümkünse hem yeni olsun hemde oldukça komik olsun bu sözler :)
  4. Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden

Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden

Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden bana acil olarak Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler yazarsanız çok sevinirim kızlar.
  5. Pisagor İle İlgili Sözler istiyorum

Pisagor İle İlgili Sözler istiyorum

Selam millet sizden acele tarafından tabi biliyorsanız Pisagor İle İlgili Sözler yazmanızı rica ediyorum şimdiden Pisagor İle İlgili Sözleri için çok teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş