gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

bilinmeyen gercekler......

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

cevap bilinmeyen gerçekler cennetin bekçisi olan melek bilinmeyen melekler 1- Şeytanın çift cinsiyetli olduğunu ve kendi kuyruğuyla çifleşerek ürediğini biliyormuydunuz_?
    2- şeytanın 1 saniyede dünyanın etrafında 7 kez dönebilicek bir güce sahip olduğunu biliyormuydunuz_?

3- maddesel dünyamız ile ahri dünyamız arasında rakamsal benzerlikler olduğunu biliyormusunuz_?

örnek: bütün insanlar kaç yaşında ölürse ölsün ahirette 33 yaşında olucak. dünyamızda ise her 33 yılda bir ramazan ayı yılın aynı gününe aynı tarihine denk gelir. v.s. v.s.

4- gavur dediğimiz milletler gurubunun dinimizle dalga geçmek için icat ederek bizim yıllardır kullanmamızı sağladıkları şeyler nedir biliyormusunuz_?

cevap: her zaman oynadığımız oyunlardan dama , satranç veya tavlanın zarlarla birlikte toplam 32 taşla oynanır aynı zamanda dinimizde 32 farz var . 52 iskambil kağıdıyla kumar oynanır dinimizde 52 farz var . bütün farzların toplamı 106 yapar , bunun ise karşılığındada süper ellibir oyunu ile okey için 106 taş veya iskambil kağıdı var.

5- filistinde durmak bilmeyen ölümlerin sebebini biliyormusunuz_?

cevap: peygamber efendimizin o topraklarda yaptı bir savaşta dişininden akan kanın düşmek üzereyken allahın emriyle cebrail tarafından tutulduktan sonra ( bu topraklarda kan eksin olmasın ) cebrail a.s tarafından o topraklara lanet okunur ve o gün bu gündür orda kan eksik olmaz..

6- Hz. alinin oğlu hz. hüseyinin kerbelada kafasını kestikten sonra top oynayanların soyundan gelen herkesin bacaklarının halen aşırı şişkin olduğunu biliyormuydunuz..

7- portakal büyüklüğündeki bir atom enerjisi ile bir deniz altı başka hiçbir enerjiye ihtiyaç duymaksızın dünyayı 3 kere dönebildiğini biliyormuydunuz_?

8- insanlığın neden hayatı boyunca ekmeğinin peşinde koşmak zorunda olduğunu biliyormusunuz_?

cevap: Hz. adem s.a.v. dünya yüzüne indirildiği günden itibaren hergün allahın emri ile cebrail aracılığıyla adem s.a.v. ' yemek gelirdi. bir gün cenabı allah cebraile şöyle buyurur " ey cebrail yemeği ademin önüne bıraktıktan sonra ordan ayrıl daha sonra bir kuş olarak yemeği al ve uç." cebrail a.s buyruğu yapar yemeği aldığı gibi uçmaya başlar. tabii çok açıkmış olan hz. adem dayanamaz ve yemeğin peşinden koşmaya başlar. işte o gün insanlık için emir gelir " bundan sonra insanlık ekmeğinin ğeşinde koşmadıkça rızgını alamıyacak"

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: bilinmeyen gercekler......
    Gerçektende çok ilginç bilgilermiş canım... Özelllikle bir kaç tanesi beni çok etkiledi paylaşım için teşekürler...

3. 4. ve 5. maddeleri beni çokk düşündürdüü..

3. efsun_55

efsun_55 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

paylaşımın için teşekkürler . gerçekten çok etkilendim bu bilgilerden

4. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

gercekten ilginc heleki filistindeki ölümlerin sebebi... hic bu aklıma gelmezdi

5. hulya1642

hulya1642 Forum Okuru

bunlar çok ilginç bilinmeyen gerçekler...[​IMG]

6. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    çok şaşırdım ya

7. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten çok ilginç hayalcim..şeytanla ilgili bildiğim bir bilgiyide ben aktarıyım.İnsanlar yaratılmadan önce cinler yaşarmış bir alemde aynı şu anki dünya gibi ve onlar okadar sapıtmışlarki sonunda onların kıyameti kopmuş...heryerden ateşler yağıyormuş...melekler ateşlerin arasında küçük bir bebek bulmuşlar ama 3 harflilerin bebeğiymiş kıyamamışlar hz.Allahtan izin almışlar bunu öldürmeyin diye biz bakarız demişler derken bütün melekler onun hocası olmuş büyümüş ismini azazil kymuşlar.okadar çok ilim sahibi olmuşki kendisi meleklere hocalık yapmaya başlamış derken bir zaman gelmiş hz.Allah adem as.mı yaratmış ve meleklere ona secde edin demiş tüm melekler secde etmiş ama tek secde etmeyen azazil olmuş demişki ben tüm meleklerin hocasıyken bir toprağamı secde etcem ...HZ.Allahta onu cennetten kovmuş ve ismini değiştirmiş...

8. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok ilginç bir bilgi canım teşekkür ederim :)

9. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Peki cennetin bekcisi olan rıdvanın ne olduğunu biliyormusunuz?onuda anlatim kısaca...rıdvan cennet kapısında duran uuuup uzuuun bacakları olan bir yılan ama güzel bir yılan..adem ile havva validemizi kandırmak için cennete girmeye çalışan yılan rıdvanıda kandırır ve rıdvan cennete girmesine izin verir..daha sonra hz. Allah buna çok sinirlenir ve rıdvana ceza olarak bütün ayaklarını alır ve kıyamete kadar yüzünün üstüne sürünmesi için öylece bırakır..yılanlarda burdan gelir.aslında onların çok uzun bacakları olacakmış fakat cezalandırılmışlar

10. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hayal canım şuanki avatarın çok hoş olmuş iiki değiştirdin

11. melisa-14

melisa-14 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok ilginç bilgiler edindim gercekten süperr ayrıca cennetin bekçisi rıdvan da güzeldi

12. yeşilelma

yeşilelma Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    paylaşımlarınız için teşekkürler.gerçekten ilginç çok şaşırdım.

13. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

her okuduğunuz bilgiye inan mayın

yazdıklarınızın aslı olsa ayet ve hadislerde mutlaka yer alırdı her okuduğunuz ve anlatılana inanmayın araştırıp doğruluk payını öğrenmek gerekir

bilinmeyen gercekler...... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gercek anlasilinca..

Gercek anlasilinca..

Gerçek anlaşılınca... Zülkarneyn Aleyhisselam ordusuyla gece yolda giderken ordusuna: - Ayağınıza takılan şeyleri toplayın, diye emir verir. Ordu bu emri duyunca; içlerinden bir grup: -Çok yürüdük, çok yorgunuz. Gece vakti bir de ayağımızı takılan şeyleri toplayarak boşuna ağırlık mı yapacağız. Hiçbir şey toplamayalım, diyerek hiçbir şey toplamıyorlar. İkinci grup ise; - Madem...
  2. gercekten sevseydiniz...

gercekten sevseydiniz...

Genç bir delikanli saatlerdir genç kızın peşinden geliyordu. Genç kiz dayanamayip arkasını döndü: - Neden saatlerdir beni takip ediyorsunuz? diye sordu. Genç erkek : -Sizi seviyorum hem de canımdan çok seviyorum! Genç kiz : -Bak benim arkamdan ablam geliyor, o benden daha güzel benden iş çıkmaz sen ona git.. Delikanli arkasını dönüp bakınca çok çirkin bir kızın geldiğini görüp sinirlenmiş ve...
  3. Gercek evlilik.....

Gercek evlilik.....

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. aritmetik gercekler

aritmetik gercekler

ASK ARITMETIGI akilli erkek + akilli kadin = ask akilli erkek + aptal kadin = iliski aptal erkek + akilli kadin = evlilik aptal erkek + aptal kadin = hamilelik OFIS ARITMETIGI akilli patron + akilli eleman = kar akilli patron + aptal eleman = uretim aptal patron + akilli eleman = terfi aptal patron + aptal eleman = fazla mesai ALISVERIS ARITMETIGI Bir erkek kendisine gerekli olan urunu almak...

Sayfayı Paylaş