gebe
  1. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bir avuç hayal...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

Yumuk bakışlı bir çocuğum. Başımı omzuna dayadığım annemin kollarında minicik avuçlarıma kocaman hayaller doldurmuşum: "Biliyor musunuz? Kocaman bir sevdam olacak benim. Sevgilim olacak dizlerine uzandığım. Sevgimin büyüklüğünü sorgulayan gözlerle bakarken gözlerime, iki yana açılmış kollarımla ‘İşte bu kadar!’ demiyeceğim elbet. Şiirler yazacağım sevgiye dair, sevgilimin deniz gözlerine. Daha dün sığ göllerde öğrendiğim yüzme, biliyorum engel olamayacak boğulmama o engin denizde. Adımları, bende gizli bir sevda haritasının sınırları olacak. Ve o sınırları geçmek için bastığım her adımda aranacak yüreğim. Oysa aylar önce olduğu gibi o gün de hiçbir kaçak his bulunamayacak o sevda bavulunda. Ve aylar sonra, canının sıkılmaması için herşeyi yapmaya hazır olduğum sevgili, sanının sıkılması için herşeyi yapmaya hazır insanları sevdiğinda öğreneceğim sevginin anlamını. Değersizliğin değerine tanık olduğumda hiçbir değeri kalmayacak aşkımın. İşte o gün, ilk onun yüzünde göreceğim güzelliğin çirkinliğini… "Ve biliyor musunuz? Büsbüyük arkadaşlarım, dost bildiklerim olacak benim. Bir top sevinç yumağını birlikte doladığım, bir yalan teselli için mumla aradığım dostlarım. Geceleri çukuruna düşmekten korkarken belediyenin, apaydın bir günde kırılacak dost kuyularında yüreğim. Kim bilir! Belki dünyalara değecek dostlarım da olacak. Çekinmeden sırtımı dayayabileceğim birkaç heybetli çınar ağacım. Olur da günün birinde dünyanın hırs ateşinde yakılmak için kesilirlerse, dünyalara sahip olan ben yine sahipsiz kalacağım…"
    Başımı omzuna dayadığım annemin kollarında minicik avuçlarıma kocaman hayaller doldurmuşum. Usulca kaldırıp başımı nemli gözlerle anneme sesleniyorum: ‘Annem; hayal kırıklıklarımın usta yapıştırıcısı. N’olur söyle! Kırık da olsalar almasınlar oyuncaklarımı. Büyümek istemiyorum…
    alıntı

Bir avuç hayal... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Avuç Toprak

Bir Avuç Toprak

Gül bitirmek için toprak olmalı. İnsan yetiştirmek için yine toprak olmalı; cennete ehil olmak için yine toprak olmalı. Toprak olmak istiyorum Allah'ım. İnsanlar beni gördükleri zaman topraktan gelip yine toprağa gideceklerini hatırlasınlar... Her gidişin Sana olduğunu bilsinler... Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru... Bülbüller şükrederek şakısınlar seher vakitleri,...
  2. Bir Avuç Kadındılar

Bir Avuç Kadındılar

Bir avuç kadındılar. Muhteşem güneşlerle dolu lacivert bir semada düşük kadirden birkaç yıldızcıktılar. Üstelik saçtıkları ışık da ödünçtü, kendilerinden değildi. Gerçi en evvel, kullandıkları dil de gevşek ve çözüktü, erkek meslektaşları kadar iyi kullanamadılar dili, vezni ve kafiyeyi. Ama eserlerinde asıl eksik olan her edebi eserde bulunması gereken içtenlikti, kalbin istikameti, kalbin...
  3. kocaaa bir avuç:)

kocaaa bir avuç:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Bir Avuc Deniz

Bir Avuc Deniz

aşkkk filmiiiii geliyorrrrr .....yinee..... Berrak Tüzünataç ile Engin Altan Düzyatan’ın başrolü paylaştığı, çekimleri büyük bir gizlilik içinde ve basına kapalı olarak gerçekleştirilen “Bir Avuç Deniz” 11 Mart’ta vizyonda… Düzyatan yine o boğuk ve etkileyici ses tonuyla fragmanın girişinden etkilemeyi başarmış desem yanlış olmaz sanırım. Yönetmen: Leyla Yılmaz Oyuncular: Engin...

Sayfayı Paylaş