Bir beyin hanımına mektubu

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
Bir beyin hanımına mektubu
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ve izzetli,hürmetli, akıllı,gayretli, şevkatli, güzel yüzlü, şirin sözlü,melek huylu,çelebi kollu,nazik belli,şirin yıldızlı,has ve talihim,kızlarımın annesi,gönlümün canan esi inci tanesi hatunum ve hanımım huzuruna candan selamlar ve gönülden dualar edip, ol mülayim hatırın kat kat sual ederiz .Allah’ın birliğine emanet veririz .

Benim güzel hanımım,benim emektarım .ne keyiftesin, ne haldesin ne demdesin ne eğliyorsun,ne işliyorsun iyimisin,hoşmusun allah yardımcın olsun kendin küçük iken bizlerin hizmetine düştün.Allah emeklerini zayi etmesin ,seni bana bağışlasın bir dahi dünya gözüyle ile görüşmek müyesser eylesin. Amin..

acep cihanda senin gibi varmıdır.Hanımım O tatlı ,bakışını seveyim.hiç fikrimden gitmezsin .böylece ayan gönlümde durursun .maşallah maşallah benim nazlı aşığım ,senin için her yerde ,dualar ediyorum, inşaalah seninle diz dize verelim de, güzel dualar ve kitaplar okuyalım .Alahu taala ya aşık olalım ,sefalar edelim. Bir küçük kız gördüm,hemen sana benzettim .selam-sabah ettim .sesi dahi sana benzerdi .senin hatırın için sokak ortasında ona yarenlik edip ahvalini sordum. bir ihtiyar annesi varmış, hasta, ona ekmek götürürmüş.
on lira paraverip onu halas edip sevabını sana bağışladım.

Alahuteala sendenrazı olsun .zira ben senden yer-gök dolusu razıyım . Allah bütün çocuklarımızı bağışlasın,amin …Benim hakkımda siz bana dünyada yetersiniz hak teala seni bana dünyada bağışlasınve ahirette firdevs-i alada dahi seni bana versin.amin ,ya erhame,r-rahimin
alıntı

Cevap: Bir beyin hanımına mektubu

bu ne güzel bir mektup gülümsemeyle okudum çok hoşuma gitti ne mutlu onlara...
emeğine sağlık canım

Geri