gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Bir beyin hanımına mektubu

Konu, 'Kadın Ve İslam' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM ve izzetli,hürmetli, akıllı,gayretli, şevkatli, güzel yüzlü, şirin sözlü,melek huylu,çelebi kollu,nazik belli,şirin yıldızlı,has ve talihim,kızlarımın annesi,gönlümün canan esi inci tanesi hatunum ve hanımım huzuruna candan selamlar ve gönülden dualar edip, ol mülayim hatırın kat kat sual ederiz .Allah’ın birliğine emanet veririz .

Benim güzel hanımım,benim emektarım .ne keyiftesin, ne haldesin ne demdesin ne eğliyorsun,ne işliyorsun iyimisin,hoşmusun allah yardımcın olsun kendin küçük iken bizlerin hizmetine düştün.Allah emeklerini zayi etmesin ,seni bana bağışlasın bir dahi dünya gözüyle ile görüşmek müyesser eylesin. Amin..

acep cihanda senin gibi varmıdır.Hanımım O tatlı ,bakışını seveyim.hiç fikrimden gitmezsin .böylece ayan gönlümde durursun .maşallah maşallah benim nazlı aşığım ,senin için her yerde ,dualar ediyorum, inşaalah seninle diz dize verelim de, güzel dualar ve kitaplar okuyalım .Alahu taala ya aşık olalım ,sefalar edelim. Bir küçük kız gördüm,hemen sana benzettim .selam-sabah ettim .sesi dahi sana benzerdi .senin hatırın için sokak ortasında ona yarenlik edip ahvalini sordum. bir ihtiyar annesi varmış, hasta, ona ekmek götürürmüş.
    on lira paraverip onu halas edip sevabını sana bağışladım.

Alahuteala sendenrazı olsun .zira ben senden yer-gök dolusu razıyım . Allah bütün çocuklarımızı bağışlasın,amin …Benim hakkımda siz bana dünyada yetersiniz hak teala seni bana dünyada bağışlasınve ahirette firdevs-i alada dahi seni bana versin.amin ,ya erhame,r-rahimin
    alıntı

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bir beyin hanımına mektubu
    bu ne güzel bir mektup gülümsemeyle okudum çok hoşuma gitti ne mutlu onlara...
    emeğine sağlık canım

3. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

begendıgıne swındım canım benım sen sagol...

4. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

bu haytımda okudugum en içten ve en özel mektuptu emegine saglık

5. leylaşah

leylaşah Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cokk guzelmıss

6. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

vallaha çok güzel dünyada böyle eşler varmıdır hala

7. attga

attga Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel ellerine sağlık

Bir beyin hanımına mektubu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir erzurum'lunun mektubu

bir erzurum'lunun mektubu

> >BİR ERZURUMLUNUN MEKTUBU >Seni ele sevirem ki... Diyacahsan ki niye? Ne bilim işde ele! > >Seni görende bir hoş olir, ölir, ölir, ölirem... Ahşam olir, davar, nahır, >mal gelir, komlar, ahırlar dolir. Sayiram, sayiram biri esgik. Bi daha >sayiram. Bir de bahiram ki tamam. Ama üzülirem. Diyacahsan ki niye? Bennam >işde ele... > >Yassi olir, sekide eymek...
  2. Bir Mektupla BaşLadı Sevdamız..

Bir Mektupla BaşLadı Sevdamız..

bir mektupla başladı sevdamız Ah şu aşk...Ne büyük ceza biz insanlara:)Aslında güzel bir hediye ama cezaya çeviren biziz galiba:)Beni duygulandıran bu güzel duygu yüklü yazıyı paylaşmak istedim.Tüm duygusallara... HoşçakaL'ım...ELveda'm dı...Anlamadın... Bir MektupLa BaşLadı Sevdamız.. Belki alışkındı kulakların bu iki kelimenin dudaktaki dansına...Hoşça kal ; bir daha görüşmenin...
  3. Parkinson lu beylere .. hanımlar bi göz atın..

Parkinson lu beylere .. hanımlar bi göz atın..

İlk önce şunu belirtmek isterim kahvenin faydaları hakkında bir kaç konu buldum araştırırken ama ben burda genel faydasından çok parkinson'a faydasını belirtmek istedim .. Ewet melişler bakın kahvenin yararına nelere iyi geliyomuş bunu zaten onceden açılmış konulardan ögrendik bu seferde parkinsona ve püf noktalarınada dikkat etmek gerekli buyrun; Günde 4 bardak kafeinli kahve içen...
  4. Bir Babanın Kızına Mektubu

Bir Babanın Kızına Mektubu

babanın kızına şiiri babanın kızına mektubu babadan mektup küçük kızıma mektup bir şiiri Bir babanın evladına bırakacağı en önemli emanet gururdur.burdaki baba evladına herşeyi öyle güzel anlatmışki. Ama bu zamanda bunları yapacak kızların olduğuna inanmıyorum .Okurken gerçekten etkilendim. Sevgili kızım, Bugün on yedi yaşını bitirip, on sekiz yaşına basıyorsun. Artık kendine yön...
  5. bir hasret mektubum

bir hasret mektubum

sensiz yasanilacak olan bir hayata atilmaktan korkuyorum.boyle bir hayatda ayakta dura bilecegimi hic sanmiyorum.sonu hic gelmiyecek gibi gorunen yaz gecelerinde sensizlik beni bitirmeyecekde ne yapacak?. seni sevmek mutluluksa ben cok mutluydum.seninde mutlu oldugunu dusunuyordum.bu mutlulugum hic bitmeyecek cunki ben seni hep sevecegim sevgi bende var oldukca.asik olubda kavusamamak insana...

Sayfayı Paylaş