gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Bir Delinin Seyir Defteri...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

bir delinin seyir defteri BAS EGMEZ DAGLAR VE BASI DAGLARA DEGMEZ KÜCÜK TEPELERE

Yarim asirdir yarmadigi kanli topraklarda az dirsek yirtmadi yatagini bulan bu kizilirmak. Bir yol yürür, ama dogru, ama egri, yürür ya, yolundan geri dönmez ya, sen ona bak. Onurun en güzeldir o akis. Insan icin seyir ve bakis da böyle olmali. Ey önüme katip kovaladigim hafif kuru yongalar cöpler, arkamda sürükledigim kucagima sigdiramadigim duygularinin tas kestigi kati yürekli kayalari.. Siz bilmezmisiniz ki sagimdam solumdan yikip sürekledigim toprak parcasi benim parcam, akan kan benim kanim. Nasil dersiniz kanli köpüklü dalgalarin sahikasina varan sesimin bir ay isigi sesidir. Nasil dersiniz ki göz yaslarimin rengine kizil kirli renkler. Demir yürekli Divrigi eline uzanan topragimdan yolu gecen kizil maden daglarinin pasi. Benim göz yaslarim kizil akar usul akmaz. Ben o madenlerin bulasigini ayaklarimin ökcesinde tasir ve yasarim. Gözümün damlalarinda bünyemi yikayip duruladigim calti suyunun künyesi derler. Dünyam dünyasi hülyam kizil irmaklarin hülyasi.. Bakmayin firatin bir kolu olduguma.
    Dere dediler yolun nere
    Kizil irmagin öldügü yere
    Degil,Firatin kisnedigi yöre
    Vurgunu oldugum yaredir yare

Ayagi Pir'lerimizin kanina batan, batikca kirli ihanet emellerine batan Rayber kekliginin kinalisi ,gagalarindaki kani silmede kizil kalsin. Ali Ser'den ictigin icin mi böyle ötersin kinalim. Irmak baslarimda cok kuslar öter, cok pustlar bogulur ama bu topraklarda onurluda onursuzda dogulur. Egriler okyanusta dogrulur bakma yolu egri yürüdügüme. Batida batanlar bana dogulu demisler ama güneslerin en tazesi bendedir. Domurcuklar bende oynasir, tohumlar bende kaynasir ,basaklar bende olgunlasir. Altin rengimi günesten aldim, ay deme bana gece aglarim.
    Hangi irmak simetrik olarak yolu düz gitmis, hangi sesyircisi seyir eyleyip görmüs ? Hayir hayir ben egride düz de aksam yönüm önümdür geriye bakarim ama geriye akmam.Kizarim köpürürüm kiyilari yalar ama kendi derinligime dalar, siir gibi midye icinde de inciler olarak yatarim. Uyarma beni uykumdan ey dalgic.
    Hic degilse cilginligin delilikten üstün bir kademe oldugunu bilmekteyim ve gizli akan göz yaslarimi kendim silmektiyim. Silecek mendilim bile yok. Kendi dalgalarimla yikarim kendi naasimi.
    Siz soyu tükenen göcebe kizil toy kuslari, sizinde mi yönünüz irmaklar gibi öne dogru, neden geri dönmezsinizde beni kahirlara bogarsiniz?
    Soyunuz mu tükendi suyunuz mu cekildi ?
    Ben kendi kanimdan icerim
    Canandan gecer canimdan gecmem
    Ayagi kanli keklikten kacar
    Turnalarimdan toylarimdan gecmem

Ne tükenen soyumdur
    Nede cekilen suyum

Nehir olur akar
    Sehir sehir gezerim
    Vakitinde ye ic
    Aldatma yok tehir yok

Her ölüm de dogum gibi vakitlidir...

Bir Delinin Seyir Defteri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başarının seyir defteri!

Başarının seyir defteri!

1)Tembel Başarı'dan sakının. Bir zamanlar (ya da şimdiye değin) bir konuda size ya da başkalarına başarı getiren şeylerin yine başarı getireceğini, bugün onları aynıyla kullanıp başarıya ulaşabileceğinizi sanmaktan uzak durun. Çünkü her zamanın, durumun, meselenin, kişinin kendine özel şartları vardır. Onları bulmak için acele edin. 2)Farklılığınız başarınızdır. Farklılığınızı ve uğraşınızın...
  2. Deli bir sevdadayim...

Deli bir sevdadayim...

Deli bir sevdadayım yanıyorum Gururum yerlerde ağlıyorum Yangınım sönmedi fırtınam dinmedi Ağlamak hasreti dindirmedi Yangınım sönmedi fırtınam dinmedi Aglamak seni getirmedi İtiraf ediyorum seni senden istiyorum Alev alev duman duman icin icin yanıyorum Çaresizim zaman zaman gözlerini arıyorum
  3. Bir deli özlem bu...

Bir deli özlem bu...

Bir deli özlem bu.. Özlüyorum seni Yalansız bir özlem bu Dolansız saf bir özlem. Yeni doğan bir çoçuğun Minicik elleri gibi Yumuşak ve mazlum bir özlem bu... Gökyüzü kadar büyük Senin kadar yüce bir özlem bu... Hasretten ağlayanan sevdalıların Yıllarca kavuşamayanların İki gün bile dayanılamayan bir özlem bu... Ne yapacağini bilmeyen Telefonlar bekleyen Ağlayan isyan eden...
  4. Bir Delinin Mal Beyanı

Bir Delinin Mal Beyanı

evet melekler bir delinin mal beyanı elimize geçtii sizlerle paylaşıyoruzz ah ah keşke benim böle malım olsa:hıms: hahahahaha Bir Delinin Mal Beyanı ‎1-Avşa adasında üç daire, dört üçgen, beş dikdörtgen 2-Gökyüzünde bi bulut 3-Bitlis'te beş minare 4-Bir yazlık biri kışlık iki platonik sevgili 5-Büro mobilyası ve çelik kapı üreten bir fabrikanın öğle üzeri yaslanıp sigara içilen beyaz...

Sayfayı Paylaş