gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bir engelli insana nasıl davranmalı?

Konu, 'Melekler Yardımlaşma' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

engellilere nasıl davranmalıyız engelli insanlara nasıl davranmalıyız özürlülere engellilere yardım edilir yardım edebiliriz 1.) Engelli bir insanın eli-kolu olmasa dahi, elinizi uzatarak selam verin. Engelli kişi size nasıl davranacağını bilir.
    2.) Yardım etmeden önce yardım isteyip istemediğini sorun. İstek olmadan yardım etmeye kalkmayın.

3.) Kendinize göre yardım etmeye kalkmayın. Engelli kişinin sizi yönlendirmesine fırsat verin.

4.) Engelli kişi karşısında aşırı dikkatli olmaya kalkışmayın. Diğer insanlarla nasıl konuşuyorsanız, onlarla da öyle konuşun.

Acıyarak yaklaşmayın. Engelli insanlar sadece birtakım engellere sahip, mutsuz ya da hasta değiller.

5.) Kelimeleri dikkatle, vurgulayarak, yüksek sesle bağırıp çağırarak konuşmayın. Bedensel engelli bir kişinin duyma sorunu yoktur. Tane tane konuşarak onun bir zeka sorunu olduğunu ima eder tarzda konuşmayın.

6.) Kibarlık yapacağım diye günlük konuşmanızın dışına çıkmayın. Örneğin tekerlekli sandalyedeki engelliye, “Nereye gidiyorsun?” ya da görme engelli birine, “Görüşmek üzere” demenizin bir sakıncası yok.

2. Yok

Yok Forum Okuru

saoğlun
    sizin sayenizde ödevimden 100 aldım teşekkürler

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
  3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Melekler korusun

Ben nedemek istedığinizi anlayamadığım için bişey dıyemem bana mesaz bırakmayın

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

çok saolunn

sizin sayenizde 100 aldım saolunn.. herşey için ...

5. kalbi kefenli

kalbi kefenli Forum Okuru

Allah razı olsun gerçekten bu yapılan açıklama sonucu toplumumuz bilinçlenmiş oldu :)

6. melek misafiri

melek misafiri Forum Okuru

engellilere ne yapmalıyız sorusunun cevaplarını burada buldum, sağolun.

7. sevgi yumağı

sevgi yumağı Forum Okuru

engellilere engel olmayalım

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok teşekkür ederim çok işimi gördü

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sizin sayenizde 1 Aldım :D
    100

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

11. hhhdhsa

hhhdhsa Forum Okuru

çok sağolun çok işime yaradı ama keşke CÜMLE içinde kullansaydınız

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim eşim görme engelli benim herhangi bi engelim yok hamdolsun ama cok sinirli cok mükemmelliyetci ne yapcamı bilemiyorum severek evlendim ve üstelik onun uğruna kaçtım beni en ufak kırması bile cok zoruma gidiyo

14. tugba123456

tugba123456 Forum Okuru

ödev

teşşekürler ödevimi çok iyi bir şekilde yaptım :p

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

iyi bir şey afferin size ve yapanlara hem nasıl davranacağımıozıda bu sayede öğrenmiş olduk

Bir engelli insana nasıl davranmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebe bir kadın nasıl yaşamalı? Çevresindekiler ona nasıl davranmalı?

Gebe bir kadın nasıl yaşamalı? Çevresindekiler ona nasıl davranmalı?

onlar yaşamalı onlar yaşamalı oyunları oyunu onlaryaşamalı Gebelik normal yaşantıyı değiştirmeyi gerektirmez. Ancak gebe kadın, mümkün olduğunca sakin, kaygı ve baskılardan uzak yaşamalı ve dengeli beslenmelidir. Herşey normal olduğu sürece hareketliliği kısıtlamaya gerek yoktur. Hamile bir kadın günlük yaşamını ve çevresi ile ilişkilerini kısıtlamadan devam ettirmeye çalışmalıdır. Gebelik...
  2. Panik Atak Geçiren Birine Nasıl Davranmalıyız?

Panik Atak Geçiren Birine Nasıl Davranmalıyız?

panik atak geçiren birine nasıl davranmalıyız panik atak geçirenler hastalarına nasıl davranılmalı hastalarına davranmalı hastasına davranmalı Panik atak geçiren birine yardım ederken ilk önce gerçekten o kişinin panik atak geçirip geçirmediğinden emin olunması gerekir. Eğer kişinin panik atak geçmişi varsa ve sizde o anda kişinin panik atak geçirdiğinden eminseniz ilk olarak o kişiyi rahat...
  3. Saliha olan bir hanım evlilikte nasıl davranmalı?

Saliha olan bir hanım evlilikte nasıl davranmalı?

kocaya nasıl davranmalı kadin kocasina nasil davranmali kadın kocasına nasıl davranmalı bir kadın kocasına davranmalıdır Mü'min olan evli bir hanım evlilikte nasıl davranması gereklidir ve nelere dikkat etmelidir 1- Saliha.bir kadın, önce evinin kadını olmalı. Kocasına, akrabalarına, komşularına karşı daima saygılı ve uyumlu bir kişilik sergilemelidir. 2-Tutumlu olmalı, zira Allah (c.c.)...
  4. nasıl davranmalıyım

nasıl davranmalıyım

sevdiğm cocuk 7 aralık doğumlu ona nasıl davranmalıyım ???
  5. nasıl davranmalı

nasıl davranmalı

şimdi bzim sınıfta bir kız var üst sınıfdan birini sevyor. sürkli her tenefüste onu görmek için çabalıyor sizce nasıl davranmalı. ben ona sürekli etrafında dolaşmaması gerektiğini ve kimseye söylememesi gerektiğini söyledim. küimseye söylemedi ama hep onu görmek için oradan oraya gidiyoruz. diyorum git sınıfına bak bakamam diyor beni gönderyor ne yapıor git bak diye. bana baktımı diye hepbana...

Sayfayı Paylaş