gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Bir gün içimden gittin, anladım.

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

. Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti. Renklerim, ruhumdaki yaz, güneşim gitmişti.
    “Bana kalan,
    Beni kalansız bölen bu şehir.
    Ah! bu şehir, yalan şehir”
    demek isterdim; ama yalan olan sendin. Benim yarattığım, inanmak için yıllarımı harcadığım kocaman bir yalandın sen. Gerçek olduğunu gördüm. Sen gittin...
    Aslında içimden giden sevgili değildi. Ben sadece, yalanıma inanmıştım. O, gerçekti... Aşk bitmişti. Düşünüyorum da acaba aşk, ruhumuzun derinliklerinde yaratılan koca bir yalan mı? Şiirde, müzikte ya da sözde, nerede aşk varsa orada bir de yalan yok mu? Aşk ve yalan, güzel ile çirkin, iyi ile kötü gibi birbirini besleyen, değiştiren ve dönüştüren; biri olmadan diğeri varolamayan ya da anlamsız kalan evrimin temel dinamiklerinden ikisi olabilir mi? Ya da aşk, yalana sesdeş mi? “Seni seviyorum” derken, aslında içimizde yarattığımız en güzel yalana övgüler mi düzüyor, kendimize olan hayranlığımızı mı dile getiriyoruz?
    “Bir gün içimden gittin, anladım.”
    Aşk, uydurduğumuz en güzel yalan! Ve aşk, yalan varsa aşktı.
    İnsanın doğasında var. Doğrular ne kadar da az cezbeder bizi. Yasaklı ya da yanlış ne varsa, yaptıklarımız hanesine yazmak isteriz. Durduralamaz bir dürtüdür bu. Yalanı bazen istem dışı kullanırız. Söyleyen biz değilizdir ama, söyleten ta kendimizdir.
    İçimizdeki yasaklı kimliktir O:
    Mülkiyet duygusu ve egosu olağanüstü gelişmiş; ihtiraslı, doyumsuz ve aşka her zaman hazır. Pembedir, mavidir ve daha çok kırmızı. Cıvıl cıvıldır, yerinde duramaz. Yaz gibidir: Islak ve sıcak. Zaafları vardır, yasak ve güzel olan herşeye. O cennetteki en güzel meyveyi tadan, ilk ihaneti gerçekleştirendir. Kısacası O, yaşayan tarafımızdır. En güzel anılarımız, en heyecanlı anlarımızdır...
    Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye ve neden gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti.
    Renklerim, ruhumdaki yaz, güneşim gitmişti.

Bir gün içimden gittin, anladım. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. (H)iç bir şeyindim… Ve (h)içinde kaybolmak adına gittim…

(H)iç bir şeyindim… Ve (h)içinde kaybolmak adına gittim…

Yüreğim neden bu kadar serseri? Beni sende sonsuz kılan neydi? Ellerim neden bu kadar asi? Söylesene… Kelimelerini içime batıra batıra geldin bir Haziran gecesi… Üşümüştü kelimesizliğim… Tümcesizliğim nasır tutmuştu,yokluğa vuslatı kendine masal saymaktan… Bilinmezliğim sinsi bir kanserdi yazgımda… Ve çözülmeyen bir düğümdü adım;kırgın bir güle bestelenmiş hüzzam şarkının hiç yazılmamış...
  2. mutlu bir gün için bunları yapın

mutlu bir gün için bunları yapın

Nedir bu asık yüz, neden homurtular içindesiniz. Bir türlü mutlu olamıyorsunuz.. “İşte berbat bir gün daha.” yakınmalarıyla yataktan kalkıyorsunuz. Oysa güne daha iyi başlamak da mümkün. Bir gün, nasıl başlarsa öyle gider! Uzmanların bu alandaki önerilerine kulak vermek lazım... İşte size bir güne güçlü ve moralle başlamak için ipuçları:) Güne nasıl başlarsanız bütün gününüz öyle...
  3. anladım......

anladım......

Can yücelin şiiri Çok güzel herkes okusun istedim.. Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını, kendimi bulduğumda anladım. Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış, Kendi yolumu çizdiğimde anladım.. Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat, okuyarak,dinleyerek değil.. Bildiklerini bana neden anlatmadığını, anladım.. Yüreğinde aşk olmadan geçen her gün kayıpmış, Aşk peşinden neden...
  4. Her gün bir bardak için

Her gün bir bardak için

Ben normalde bir bardak suyu zor içen bir insanım.Annem tutturmuş kızım elma sirkesi iç diye.Zayıflarsın diyor.Ama ben naısl içerim onu midem kaldırmaz.Hadi sirkeden geçtim turpun suyunu nasıl içerim:SBen içemem melişlerim ama siz için.Mutlaka için bari siz sağlıklı kalın:) Böbrek taşı, astım, sarılık ve romatizmanın ilacı...Vücuda başka yararlarının yanı sıra özellikle ''karaciğerin...
  5. Bugün Benim İçin Çok Özel Bir Gün!

Bugün Benim İçin Çok Özel Bir Gün!

Sevgili melekler, Bugün benim için çok özel ve güzel bir gün.:) Cuma'dan beri beklediğim bir paket az önce elime ulaştı.Bu pakette çok şık ve incelikle seçilmiş bir mutfak eşyası var.Bana yollanmış bir hediye :) Hediye çok çok güzel,hatta umduğumun çok çok üstünde o ayrı ama daha önemlisi bu hediyenin geldiği yer ve sebebi :) Daha fazla sizi meraklandırmayayım;Bu hediyeyi bana RüYaM adminim...

Sayfayı Paylaş