gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Bir kelebeğin hayatından çıkaracağımız ders

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bir gün, kozada küçük bir delik belirdi; bir adam oturup kelebeğin saatler boyunca bedenini bu küçük delikten çıkarmak için harcadığı çabayı izledi. Ardından sanki ilerlemek için çaba harcamaktan vazgeçmiş gibi geldi ona. Sanki elinden gelen her şeyi yapmış ve artık yapabileceği bir şey kalmamış gibiydi.

Böylece adam, kelebeğe yardım etmeğe karar verdi; eline küçük bir makas alıp kozadaki deliği büyütmeye başladı.

Bunun üzerine kelebek kolayca çıkıverdi. Fakat bedeni kuru ve küçücük kanatları buruş buruştu.

Adam izlemeye devam etti; Çünkü her an kelebeğin kanatlarının açılıp genişleyeceğini ve bedenini taşıyacak kadar güçleneceğini umuyordu.

Ama bunlardan hiç biri olmadı! Kelebek hayatının geri kalanını kurumuş bir beden ve buruşmuş kanatlarla yerde sürünerek geçirdi.

Ne kadar denese de asla uçamadı.

Adamın iyi niyeti ve yardım severliği ile anlayamadığı şey, kozanın kısıtlayıcılığının ve buna karşılık kelebeğin daracık bir delikten çıkmak için göstermesi gereken çabanın, Yüce Yaratıcının kelebeğin bedenindeki sıvıyı onun kanatlarına göndermek ve bu sayede de kozanın kısıtlayıcılığından kurtulduğu anda uçmasını sağlamak için seçtiği yol buydu.

Bazen yaşamda tam olarak ihtiyaç duyduğumuz şey çabalardır. Eğer yüce yaratıcı, yaşamda herhangi bir çaba olmadan ilerlemenize izin verseydi, o zaman bir anlamda sakat kalırdık. O zaman olabileceğimiz kadar güçlenemezdik. Asla uçamazdık.

Güçlü olmak istedim. Ve Yüce Yaratıcı beni güçlendirmek için zorluklar yolladı.

Bilgelik istedim. Ve Yüce Yaratıcı bana çözmem için sorunlar yolladı.

Başarı istedim. Ve Yüce Yaratıcı bana çalışmam için zekâ ve kas gücü verdi.

Cesaret istedim. Ve Yüce Yaratıcı bana üstesinden gelmem gereken sorunlar verdi.

Sevgi istedim. Ve Yüce Yaratıcı bana, Yardımcı olmam için sorunlu insanlar yolladı.

İyilik istedim. Ve Yüce Yaratıcı bana fırsatlar yolladı.

İstediğim hiçbir şeyi elde edemedim fakat ihtiyaç duyduğum her şeyi elde ettim.

Yaşamınızı korkusuzca yaşayın, zorlukların tümüne göğüs gerin ve onların üstesinden gelebileceğinizi açıkça gösterin.

2. SaR! $3k3R

SaR! $3k3R Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Bir kelebeğin hayatından çıkaracağımız ders
    süperdi ya yüregine saglıq

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Bir kelebeğin hayatından çıkaracağımız ders

çok çok güzel..işte hayat bu diyesi geliyor insanın ve nitekimde öyle..emek vermeden hiçbir şey olmaz:)emeğine sağlık mavümm

Bir kelebeğin hayatından çıkaracağımız ders konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayat Derslerİ

Hayat Derslerİ

Herkes kendi tercih ettiği şekilde yaşar. Ama siz yine de bu hayat derslerine bir göz atın. Belki de kötü giden hayatınızı iyiye çevirebilecek bir ipucu vardır. * İyice tanımadan hiçbir insana bağlanma. * Bitmemiş ilişkilerin üzerine ilişki kurma, acı çeken sen olursun. * İyice soruşturup diğer insanların da haklı olabileceğini düşün. * Seni takmayanı sende takma, konuşmayanla asla konuşma....
  2. Hayattan Çıkarılacak Dersler

Hayattan Çıkarılacak Dersler

ders çıkarılacak fıkralar hayattan çıkarılacak dersler ders hikayeler videolar cıkarılacak yazılar Birinci ve de en önemli ders . >> Okuldaki ikinci ayımda , hocamız test sorularını dağıttı .> Ben okulun en iyi ögrencilerinden biriydim .> Son soruya kadar soluk almadan geldim ve orada çakıldım kaldım .>> Son soru şöyleydi :> " Hergün okulu...
  3. hayatımızı yaşarken alabileceğimiz dersler(hikayelerle)

hayatımızı yaşarken alabileceğimiz dersler(hikayelerle)

Ders 1 > > > >Pazarlamacı, şef sekreter ve personel müdürü bir öğlen paydosunda lokantaya > >doğru yürümektedirler. Parktaki banklardan birinin üzerinde sihirli > >bir lamba bulurlar. Lambayı ovarlar ve gerçekten de lambadan cin çıkar. > >"Aslında kişiye 3 dilek hakkı veriyorum ama sizler üç kişi olduğunuz için > >hepinizin birer dileğini gerçek...
  4. Hayattan Öğrenilebilecek 20 Önemli Ders

Hayattan Öğrenilebilecek 20 Önemli Ders

Andrew Gala setti imzasıyla internette yayınlanan bu yazı “Keşke bunları önceden bilseydim” diyeceğiniz konularda önerilerde bulunuyor. Kim bilir kaç defa duymuşsunuzdur, insan en sağlam dersleri yaşarken alır. Hayat tecrübesi en sağlam öğretmendir.Elbette bir takım internet sitelerinden veya gazete köşelerinden bir takım bilgi kırıntıları da toplamak mümkün. Ama o kırıntıları kullanıp...

Sayfayı Paylaş