gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bir Kuş Tut İçinden

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Bir sayı tut içinden
    Tuttum
    İkiyle çarp. Onbeş ekle. Sonra ikiye böl. Tuttuğun sayıyı çıkar bu sayıdan. Yedi buçuk kalır geriye. Yedi buçuğu al, dondurmacıya git. Vişneli bir dondurma ısmarla kendine.

Bir renk tut içinden.
    Tuttum.
    İçindeki resmin gökyüzünü boya tuttuğun o renkle. sonra içine doğru eğil ve boyadığın resmi izle.

Bir tren tut içinden.
    Tuttum.
    Bin o trene. Tren ağır ağır ayrılsın içindeki istasyondan. sonra pencereye çık. ağaçlar, evler ve direkler akıp gitsinler önünden.

Bir sokak tut içinden.
    Tuttum.
    Bahçeli evler olsun tuttuğun sokakta. Bahçeler de ağaçlar olsun. Ağaçların dallarında kuşlar? Kuşların ötüşünde bir şarkı.. Şarkıda bir şenlik!...

Bir çiçek tut içinden.
    Tuttum.
    Akşam sefası mı?
    Nasıl bildin?

Bir mevsim tut içinden.
    Tuttum.
    Tuhaf bir mevsim olsun. bir yanımızda kar yağsın, bir yanımızda güneş açsın. Bir yanımızdaki ağaç yapraklarını döksün, bir yanımızdaki ağaç çiçek açsın. Leylekler hem gitsin, hem gelsin. Ah diyelim biz, bu kaçıncı mevsim.

Bir yıldız tut içinden.
    Tuttum.
    Bir yıldız daha tut içinden. Sonra bir yıldız daha. İçindeki yıldızlar çok olursa, ışıl ışıl aydınlık olur için.

Bir kuş tut içinden.
    ?.. Uçuyor, tutamıyorum!...

2. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    hoş bır yazı olmuş...ellerıne sağlık

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin içinden bir tuttugu birşey vardır bide tutamadıklarımız eline saglık paylaşımın için tşkler

Bir Kuş Tut İçinden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zara - Bir Fırtına Tuttu Bizi

Zara - Bir Fırtına Tuttu Bizi

bir fırtına tuttu bizi akor bir fırtına tuttu bizi nota zara mapushanede yata yata mapushanede notaları Bir Firtina tuttu bizi, deryaya kardi. O bizim Kavusmalarimiz a yarim, Mahsere kaldi. O bizim Kavusmalarimiz a yarim, Mahsere kaldi. Mapushanede yata yata,yanlarim cürüdü. Pencerden baka baka a yarim, ela gözler süzüldü. Pencerden baka baka a yarim, ela gözler süzüldü. Yeni Cezve yeni...
  2. Nazan Öncel - Bir Şarkı Tut

Nazan Öncel - Bir Şarkı Tut

gel benim karasızım kalbe ziyan amansızım karda kışta boranlarda bana inat havalarda gel gün geceyle barışırken zor günlere alışırken bulutlandım dağlandım tam güneşe kavuşurken biri kaldı biri gitti biri yalnızlığı seçti bu masalda burda bitti vay gönlüm vay vay gönlüm vay bir şarkı tut senin olsun bir şarkı tut benim olsun yalnızlık yalnızlıktır zor dayanıyorum bir şarkı tut senin olsun bir...
  3. Bülent Ortaçgil - Bir Kuş

Bülent Ortaçgil - Bir Kuş

bir küsün yüreği olsaydım eğer hiç konuşulmayanları hiç söylenmeyenleri köşe bucak gizli gizli saklananları bir küsün yüreği olsaydım eğer ve sana gösterseydim bir küsün yüreği olsaydım eğer pencerende dolaşır küçük sırlarına bakar yanına gelip sakalar yapar bir küsün sevgisi olsaydım eğer ve sana dokunsaydım bir küsün kanatları olsaydım eğer kocaman gemiler kayık gibi kalır...
  4. Bir çiçeğe tutundum düşerken

Bir çiçeğe tutundum düşerken

ÇöZ ARTıK DüĞMeLeRiNi YüReĞiNiN GöRüNSüN SeVDaM ORDAYIM HALA &guot;Bir çiçeğe tutundum düşerken,ordayım halaDursam ölürüm, paramparça olur dünya Bir bulutun peşine takılıp gittiğimiz yerOkyanus diyelim istersen, yada sen söyle… Batık bir gemiydim, orda seni bekliyorum Upuzun bir sessizliğim fırtınalar koparken Bir çiçeğe tutundum düşerken,ordayım halaDursam ölürüm, paramparça olur...

Sayfayı Paylaş