gebe
  1. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bira kapağına cami resmi koydular

Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında TaMaRa tarafından paylaşıldı.

bira fotoları bira gazeteye resmini koy [​IMG] Bira kapağına cami resmi koydular
    14 Mart 2008 Cuma 15:59
    Almanya’nın Bielefeld kentinde bulunan bir bira fabrikası, bira şişesinin kapağına cami resmi koyarak piyasaya sürdü.

Aynı kentte aylık ve Türkçe olarak yayın yapan Öztürk Gazetesi'nin haberine göre, bölgede yaşayan Müslümanları kızdıran birayı, ‘Herforder Brauerei Gmbh & Co.KG’ adlı Alman şirketinin ürettiği belirtildi. Gazete, manşetten verdiği haberinde bira şişesinin kapağında cami resmi, kahve fincanı, Türkiye (Türkei) ve şerefe (Prost) yazısının bulunduğuna yer verdi.
    Haberinde okurların elinde bira şişesiyle ofise kadar geldiğini belirten Öztürk gazetesi, gazetenin hukuk danışmanı avukat Özlem Tuncer aracılığı ile okurların şikayetlerini bira fabrikasına ilettiklerini ve çok geçmeden bira şirketinden özür mektubunun geldiğini belirtti.

Gazeteye gelen özür ve cami resmini koyma gerekçesine de yer alan yazı şu şekilde:

2008 Avrupa Şampiyonası münasebetiyle bu yıl kapak promosyonumuzda, şampiyonaya katılan 16 takımın geldiği ülkeleri sembolize eden motifleri değerlendirip ve Prost'u ‘şerefe’ diye tercüme ettik. Reklam ajansımız, İspanya'yı Boğa Güreşi, İtalya'yı Gondol, Fransa'yı Eyfel Kulesi, Almanya'yı Brandenburger Tor ve Türkiye için de Ayasofya Camii ile Kahve fincanı ile tasfir etti. Amacımız herhangi bir medeniyeti ve inancı rencide etmek değildi.’

Müslümanları rencide eden bu girişimin ardından bölgede yaşayan Türk vatandaşların tavrı ve bira fabrikasının yetkilileri bundan sonra nasıl bir yol izleyecekleri de merak ediliyor...

Alinti....​

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Bira kapağına cami resmi koydular
    sana katılıyorum raila emeğine sağlık allah bize satışanları helak etsin

3. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

evet kızlar nasıl saldıracaklarını bilmiyorlar gerçekten allaha havale ediyorum onları.

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

buna benzer örnekler o kadar çokki nette ben birçok örneğini gördüm bunların....bende Allaha havale ediyorum

5. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısınız allaha havale etmakten başka çare yok allah herşeyi görüyor emeğine sağlık canım...

6. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    968
    Ödül Puanları:
    113

allah büyük o bilir işini böylesi insanları kahretsin

7. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    968
    Ödül Puanları:
    113
    bu tip şeyler çok ama çok var..zavallılar ellerinden başka birşey gelmiyor dinimizi güya rencide etmeye çalışıyorlar ama yemezler:D

8. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

en güzeli Allaha havale etmek o en güzel intikamı alandır

9. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

allah belalrını versin şuna bile alet ettikleri için

10. ceydoş

ceydoş Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

alah onları nasıl biliyorsa öyle yapsın eski düşmandan yeni dost olmaz onlar bize hep düşmanlar bursada yaşanan bir olayı sizlerle paylaşayım şöför yalda giderken bir yolcu alır biraz gidince ben azrayilim der şöför hadi canım alaymı ediyorsun inanmıyorsan 1saat sonra bir adam durduracak onu al der hakikaten 1saat sonra yolcu durdurur onu alır ya baksana arkadaki şaşırmış ben azrayilim diyor şuna birşey söyleder yolcu sen iyimisin arkada kimse yok der hadi canım görmüyormusun koca adamı der arkadaki boşuna ugraşma o beni ne görür ne duyar vakit geldi senin canını alacam son duanı et der adam bir anda dizlerinin bagı çözülür korkudan ne yapacagını bilmez in
    ip 2 rekat namaz kılayım der namaz kılmaya gider kenara gelirki ne araba var ne azrayil yani hırsızlık yapmak için azrayilide alet ediyorlar ALLAH sonumuzu hayretsin

11. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Çok adice bişey bu ya bbiz müslümanlara nasıl saldıracaklarını şaşırdılar.Bazen en iyi cevap susmaktır derler ama gelde sus be kardeşim insanı zıvanadan çıkartıyorlar.ALLAHIM sen bizlere sabır ihsan eyle

12. ^*^eLa^*^

^*^eLa^*^ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bune ya rezalet içiyonuz zıkkımı bide cami koy üstüne rezalet Allah a havale etmek en güzeli

13. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

allah bilidği gibi yapsın bunları sadece müslümanlıkla alakalı değil bu üstünde Türkiye yazıyo buda çok sinirimi bozdu. domuz yiye yiye öle düşünmeye başladılar...

14. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48
    yuh artık daha neler yaa

15. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    yapilan sey rezmen adilik ya

Bira kapağına cami resmi koydular konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bira

Bira

Sırları açıklamaya; hastalığa; zorlukla ya da birinin arzusu hilafına gelecek rızka; sevgiliye kavuşmaya yahut yanındaki adamlarından gelecek faydaya, Bira üreticisi öğretmene ya da ustaya, Biracı görmek salih kimse için hayra, fasık kimse için günaha, BBirahane halkın ayak takımına ve fasık insanlara, oraya girip bira içmek haram işlemeye delalet eder.Rüyada bira içtiğini görmek,...
  2. koma

koma

Koma Kendini koma halinde görmek, karşılaşacağınız kötü bir olayın sizi çok etkileyeceğine yorumlanır. Kendini koma halinde görmek, karşılaşacağınız kötü bir olayın sizi çok etkileyeceğine yorumlanır. Kişinin bazı dostlarından haber alamayacağına işaret eder
  3. konu

konu

açılanma nedir doktorum bana dedide anlamadım bir açıklasanız
  4. Facebook Kapak Resmi Nasıl Yapılır ?

Facebook Kapak Resmi Nasıl Yapılır ?

Facebook Kapak Yapma Facebook Kapak Resmi Yapma Facebook kullanıcısı meleklerimize bu konumuzda nasıl kapak resmi yapacakalrını izah edeceğiz :) Upload photo yazan yerden profil resminizi yüklüyorsunuz. Upload background yazan yerden arka kapak remini yüklüyorsunuz. Araç kutusu soldaki araçlar yukarıdan aşağıya sırasıyla: Ok işareti, Silgi, Fırça, Dikdörtgen kare şekil...
  5. Facebook İçin Kapak Resmi Boyutu Ayarlama Bilgileri

Facebook İçin Kapak Resmi Boyutu Ayarlama Bilgileri

Bu konu; facebook kapak resmi boyut ayarlama konusunda bilkgiler vermektedir. Sevgili melekler, en güncel sosyal paylaşım ağı olan facebook yeni yaptığı düzenlemeyle facebook zaman tüneli hizmetini hayata geçirdi. Pek çok kişinin beğenmediği bu uygulamaya da herşeyde olduğu gibi zamanla alışıldı ve uygulamada ki keyifli ayrıntılar kullanıcıların hayli hoşuna gitti. Uygulama dahilinde...

Sayfayı Paylaş