gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Birden Soğuma Toprak Oluşturur mu?

Konu, 'Deney Labaratuvarı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu deney için aynı büyüklükte iki tencere, kuru toprak, su ve bir termometre sağlayıp. Kuru toprağı tencerenin birine, suyu diğerine koyalım. ikisi de aynı ağırlıkta olsun. Bunları bir süre gölgede bekleterek sıcaklıklarının aynı olmasını sağlayalım. Sonra her iki tencereyi güneşe bırakıp. Ara sıra toprağın sıcaklığını ölçelim. Toprak yeter derecede ısınınca hem toprağın hem de suyun sıcaklığını ölçüp. Aynı zaman içinde hangisi daha çok ısındığını defterine not edelim. Eğer hangisini daha çabuk soğuduğunu öğrenmek istersek her iki tencereyi de güneşten çekip soğumaya bırakıp termometre ile sıcaklıklarını karşılaştırabiliriz

Birden Soğuma Toprak Oluşturur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Avuç Toprak

Bir Avuç Toprak

Gül bitirmek için toprak olmalı. İnsan yetiştirmek için yine toprak olmalı; cennete ehil olmak için yine toprak olmalı. Toprak olmak istiyorum Allah'ım. İnsanlar beni gördükleri zaman topraktan gelip yine toprağa gideceklerini hatırlasınlar... Her gidişin Sana olduğunu bilsinler... Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru... Bülbüller şükrederek şakısınlar seher vakitleri,...
  2. Küçük bir bahçe oluştururken...

Küçük bir bahçe oluştururken...

Bir bahçe kurma bir çoğumuzun değişmez rüyasıdır. Bahçenin dünyamıza sulh ve huzur getirdiği bir gerçektir. Ne varki başlangıçta acemilikten kaynaklanan hatalar bizi düşündüğümüzden çok daha fazla yorar. Bu yorgunluğun sonucunda duyacağımız yılgınlık duygusu bizi çok büyük bir doyumdan uzaklaştırabilir bahçeden. Oysa bahçe kurma düşündüğümüz ve korktuğumuz gibi çok fazla...
  3. topraklar soğuk mu ANNE

topraklar soğuk mu ANNE

Biliyorum bu satırlarımı okuyamayacaksın. Bense sana anlatamayacagım içimdeki sancıyı Anneler Günü Geliyor.....bir bilsen ANNE ne kadar çok nefret ediyorum bu günden. Kim Anne diye seslanse öyle bir kinle bakıyorum ki gözlerine...... Neden be Anne zamansız ayrılıklara hep gebe bu hayat. koca kızın artık sen oldun ANNE dediler... Anne ben senden başka annelik yapan görmedim ki... daha...
  4. Yağmur Yağdığında Kokladığımız Toprak Kokusu mu?

Yağmur Yağdığında Kokladığımız Toprak Kokusu mu?

Yağmur sonrası hissedilen güzel kokuların bir kaynağı, toprakta yaşayan Actinomycetes grubu içinde yer alan bazı bakterilerdir. Toprakta yaşayan en küçük canlılardan olan bu bakteriler, en çok nemli ve karanlık ortamlarda gelişirler. Çevre koşullarının gelişmeleri için uygun olmadığı kurak dönemlerdeyse spor adı verilen özel yapılar üretirler. Sporlanma, bazı bakterilerin kendilerini olumsuz...
  5. toprak bir gün aynaya derki..

toprak bir gün aynaya derki..

toprak birgün ayna ya dedi ki : "ey ayna! imreniyorum sana! cünkü kim sana baksa, kendini görür; bana bakanlar ise, sadece beni görür!" ayna topraga söyle cevap verdi: "ey kara toprak,ne beyhude bir dertle dertlenmissin.Bilmiyormusun ben bana bakanlarin bugününü gösteririm.. oysa sen sana bakanlarin yarinindan haber verirsin... bu cevap toragin begenisine gitsede , tekrar...

Sayfayı Paylaş