gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Bİsmİllah İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

bismillah ilahisi Rahman-i Rahim’in nurundan umman İmanlı dillerde güldür Bismillah.
    Çaresiz dertlere şifalı derman
    Cennetten sırata eldir Bismillah.
    Bismillah diyenin duruşu haktır
    İhlâstır mihengi sevdası tektir
    Vukuf-i kalb ile eylesin takdir
    Hakk’ın divanına yoldur Bismillah.
    Vukuf-i zamandır söyle Bismillah
    Vuslat perdesini aralar Allah
    Nefsi Merdiyyeye gider inşallah
    Nefsi kâmile de haldir Bismillah.
    Nazar ber kadem et kendin beğenme
    Rabbime riayet Ömer eğlenme
    Halvet der encümen nefse bağlanma
    Sefer der vatan Hay! Güldür Bismillah.

Bİsmİllah İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Affet İlahisi

Affet İlahisi

affet ilahisi AFFET ALLAH’IM (cc) İtiraf ediyorum; Ben çok kötü biriyim . . İtiraf ediyorum; Nankörün tekiyim . . Gamsızım Vurdumduymazım Vefasızım!!! Üzerimde ki nimetini hatırlamıyor Hatırlamaktan korkuyorum . . -Korktukça da kaçıyorum- Kendimi Senden uzaklaştırıyorum. Bana verdiğin değerlerden Güzelliklerden Özelliklerden uzaklaşıyorum . . . Beni affet Allah’ım (cc)
  2. gururlanmaa ilahisi

gururlanmaa ilahisi

gururlanma insan oğlu ölmemeye çaremi var hazan olmuş bir gül gibi solmamaya çaremi var düşünmessin hiç ölmeyi terk etmessin hiç gülmeyi yakası yok ak gömleği giymemeye çaremi var ecel gelip seni bula yaşın kemaline ere zengin fakir hep kabire girmemeye çaremi var
  3. bismillah

bismillah

İşe Başlamadan Önce.................İNŞAALLAH İşe Başlarken...........................BİSMİLLAH Şaşırırsak................................ALLAH ALLAH Kendimize Güvenirsek..................EVVELALLAH Azmedersek.............................ALİMALLAH İşten Vazgeçersek......................EYVALLAH Sonuna Kadar Gitmek İstersek...........YA ALLAH Taahhüt Edersek........................VALLAH BİLLAH...
  4. yemekten önce bismillah ilahi sözleri

yemekten önce bismillah ilahi sözleri

yemekten önce bismillah ilahi sözleri diye bir ilahi olacaktı arkadaşlarım. Bu ilahinin benimle sözlerini paylaşırsanız allah sizden razı gelsin sağolun.
  5. ''Yemekten Önce Bismillah '' İlahisinin Sözleri

''Yemekten Önce Bismillah '' İlahisinin Sözleri

yemekten önce bismillah ilahisi sözleri nedir nasıldır dizeleri ile ilgili bilgiler burada melekler Bildiğiniz üzere ilahiler,Allah'a olan aşkı anlatmak,O'nu övmek,en büyük aşkın O'na olduğunu anlatmak amacıyla yazılmış makamlı halk edebiyatı nazım şeklidir.Daha önce sizlerle ''Rabbim Allah Diyeceğim'' ve ''571'de Bir Güneş Doğdu'' gibi pek çok ilahi sözleri paylaşmıştık.Şimdi de ''Yemekten...

Sayfayı Paylaş