gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

boğaz ağrısına ne iyi gelir nasıl tedavi edilir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar çok fena boğazım ağrıyor, ses falan gitti, boğaz ağrısı nasıl geçer, nasıl tedavi edilir, bir yardım edin ölüyorumm :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Boğaz ağrısı, birçok rahatsızlığın belirtisi olarak ortaya çıkabilir. İltihaplar, boğaz ağrısının en sık sebepleridir çoğunlukla virüs veya bakteriler tarafından oluşturulurlar.

En tehlikeli boğaz iltihabı, boğazın girişinde bulunan “epiglot” denilen yapının iltihaplanmasıdır. Bu durum nefes yolunu tıkayabileceği için aciliyet arzeder. Yutmanın çok ağrılı olduğu, ağızdan salya aktığı ve solumanın zorlaştığı durumlarda şüphelenilir.

Sabahları olan boğaz ağrısının sebebi, asitli mide muhtevasının boğaza kaçmasıdır. Yatağınızın başını onbeş, yirmi santimetre daha yukarıda tutmanız faydalı olur.

Soğuk algınlığı veya nezlenin yol açtığı boğaz ağrısı, aşağıdaki şu uygulamalarla biraz azaltılabilir:

Yatak odanızda bir nemlendirici veya buhar kaynağı bulundurunuz.

Tuzlu su ile günde birçok kez boğazınızı gargara yapınız

Hafif ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.

Boğazı uyuşturan pastillerden kullanabilirsiniz.

Sıvı alımınızı arttırınız

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ben boğaz ağrısı için genelde hep tantum verdenin pastillerini kullanıyorum. limonlusu çok güzel özellikle

4. aysezgi

aysezgi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boğaz ağrısına genellikle sıcak içecekler önerirler;fakat daha önce hiç denemediğim tantum verde adlı pastili denedim ve epey etkisini gördüm ; bence dene derim :)

5. eceezgi

eceezgi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hey merhaba,benim de boğazım çok fazla yanıyor ve ağrıyordu.Bir arkıadaşımın tavsiyesiğ üzerine tantum verde adlı pastil denedim çok etkili geldi hem tadı güzel. :)

6. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Adacayi demle icine bal ve sirke koy. Al sana antibiotik:) ha bi de sicak suyun icine 1 dilim zencefil at bal koy. Dr umun tavsiyesi bunlar .:)

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Merhaba, eğer boğaz ağrınız ileri safhada değilse size tantum verde isimli pastili önerebilirim.Ben çok memnun kaldım,limonlu olanı da favorim :)

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba bitki çayları evet çok etkili ; ama yolda, ,işte vs. boğazınızın kuruluğunu ve tahriş olduğunu hissettiğinizde bir tantum verde oldukça etkili geliyor; tadı da şeker gibi özellikle limonlusu!

boğaz ağrısına ne iyi gelir nasıl tedavi edilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boğaz ağrısına ne iyi gelir

Boğaz ağrısına ne iyi gelir

boğaz ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer, doğal, tedavi hakkında bilgiler burada arkadaşlar Küçük büyük herkesin sıkça yaşadığı sağlık sorunlarından biridir boğaz ağrısı. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer; buyrun bu makalemizde öğrenelim Melek'ler. Sert şeker yemenin ve sıcak şeyler içmenin boğaz ağrısını giderdiği açıklandı. Fransız “Prescrire” tıp dergisinde yayımlanan...
  2. Boğaz Reflüsü Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Boğaz Reflüsü Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

boğaz reflüsü nedir,boğaz reflüsüne ne iyi gelir,boğaz reflüsü nasıl geçer,boğaz reflüsü neden olur,boğaz reflüsü şikayetleri nelerdir,boğaz reflüsü tedavisi nasıl yapılır,boğaz reflüsü hakkında bilgiler, Boğaz reflüsü olarak adlandırılan "Larengofarengeal Reflü " hastalığı, mide asidi veya safra asidinin gırtlak ve boğaz seviyesine kadar gelmesi ve bu bölgede oluşturduğu tahriş...
  3. Tiroide iyi gelen bitkiler

Tiroide iyi gelen bitkiler

Tiroit nodülleri tiroit bezinde oluşan nodüllerdir. Hemerkeklerde hem kadınlarda yaygın olsa da kadınlarda daha çok görülürler.Boyutları ve sayıları oldukça değişkin olabilir. Genellikle kanserözdeğildirler ve kanser oranı sadece %5 ila 10 arasındadır. Doktorlar çoğu zaman nodüllerisadece gözetim altında tutmayı tercih ederler fakat zaman zaman radyoaktif iyonveya ameliyat tedavisi...
  4. Boğazda gıcık neden olur?

Boğazda gıcık neden olur?

Boğazda gıcık, öksürük isteği ile karışık gıdıklanma ve karıncalanma hissidir. Basit bir rahatsızlık olmasına rağmen uzun süreli, geçmeyen gıcıklar uyku problemleri yaratabilir veya boğazın iltihap kapmasına neden olabilir. Boğazda Gıcık Neden Olur? Susuz Kalmak En sık karşılaşılan nedendir. Boğazdaki hassas dokuları korumaya yetecek kadar mukus salgılanamazsa boğaz kurur ve gıcık hissi...
  5. Boğaz ağrısı ve gıcığa ne iyi gelir?

Boğaz ağrısı ve gıcığa ne iyi gelir?

Genellikle nezle ve grip gibi üst solunum yollarını etkileyen enfeksiyonların neden olduğu boğaz ağrısı yutkunma, yemek yeme ve konuşma zorluğuna yol açabilir. Ancak boğaz ağrısının tek nedeni viral enfeksiyonlar değildir. Sigara içmek, bulunduğunuz ortamın havasının çok kuru olması, hava kirliliği ve burun akıntısı da boğaz ağrısına neden olabilir. Boğaz ağrısına iyi gelen ve evde...

Sayfayı Paylaş