gebe
  1. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18

Boncuklu Oya Örnekleri

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Hayalet tarafından paylaşıldı.

oya örnekleri boncuklu oya modelleri boncuklu örnekleri 2010 2010
    Çok güzel bir tülbent kenarı örneği. İki gidişle örülüyor. İlk sırayı yaparken uzun boncuklar konuluyor. İkinci gidişte de küçük boncuklardan çiçekler yapılıyor. Ama bu küçük boncukların önceden sayılarına dikkat edilerek ipe dizilmiş olması gerekiyor. Bu örneği ben yapmadım, sadece bana anlatılanları size aktarmaya çalıştım. Dilerim yapmak isteyenlere birazcık ışık tutabilmişimdir.

Çiçek Kısmının Yapımı ;
    önce alt kısmı yaptıktan sonra çiçekli bölüme geçmeden önce ipe bir beyaz boncuk altı kırmızı(yada diğer renkler)bir beyaz altı kırmızı şeklinde devam ederek boncuklar diziliyor.Şimdi çiçek yapımına geçelim altı tane kırmızı boncuğu yuvarlayarak bir halka oluşturulur.Bir zincir çekilir beyaz boncuk alınır bir zincir daha çekilir kırmızı boncukların üçü bitarafta üçü bitarafta kalacak şekilde batılır.Bu şekilde beyaz boncuk ortada kalıyor

2. ben kimim

ben kimim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    guzel modeller emeginize saglik

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Çok cici duruyor ahh bir becerebilsem danteli biliyorum az çok örgüyüde ama tülbet kenarı yapmadım şimdiye kadar :)

4. ÇűЯűк V¡Şηε

ÇűЯűк V¡Şηε Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Çok koLay abLam öğrenirsin yavaş yavaş :)

5. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    çok kolay ve basit öğrenmek az bi dikkat gerketiriyo

Boncuklu Oya Örnekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. anneme boncuklu oya

anneme boncuklu oya

pullu boncuklu oyalar yaprak pullu oya örnekleri yaprak boncuklu oya örnekleri modelleri
  2. Boncuklu pullu oya modelleri

Boncuklu pullu oya modelleri

oya örnekleri pullu yazma modelleri pullu boncuklu oya örnekleri boncuklu 2011 Kullansanızda, kulanmasanız da, çeyiz sandıklarında olması gerekiyor, örf ve adetlerimiz için :) Şahsen ben, çoğunlukda bu oyaları hiç kullanan görmedim, hediyelik veiliyor ve hediye alanlarda nedense saklıyor :) Örf ve adetlerimizi bir nebzede olsa yerine getiriyoruz, buna da çok şükür diyor ve lafı daha fazla...
  3. Boncuklu salon takımı örnekleri

Boncuklu salon takımı örnekleri

boncuklu salon takımı örnekleri boncuklu salon takımı modelleri örnekleri fiyatı Boncuklu salon takımı örnekleri, modelleri, en yenileri, en güzelleri burada arkadaşlar. Salon dekorasyonuna şık bir hava katan, boncuklu salon takımı modellerinden, bu yazımızda sizlere bir göz ziyafeti yapalım istedik Melek'ler.
  4. En yeni boncuklu oya örnekleri

En yeni boncuklu oya örnekleri

en yeni boncuklu oya örnekleri, modelleri, yazma modelleri, örneği ve en güzelleri burada arkadaşlar. Türk örf ve adetlerinde kullanımlasa bile çeyiz camekanında bulunması gereken, ister hediyelik, ister kullanmalık oya modellerinden, sizler için en yeni boncuklu oya örneklerini sunuyoruz Melek'ler.
  5. Pullu Boncuklu 2013 Model Oya Örnekleri

Pullu Boncuklu 2013 Model Oya Örnekleri

Bu konu; 2013 pullu boncuklu oya örnekleri konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle Anadolu'da evlenecek kızların çeyizleri günler öncesinden serilir, konu komşuya, eşe, dosta, akrabaya çeyizler gösterilir. Büyük şehirlerde bu kadar ayrıntılı seramoniler yapılmasa da çeyiz Türk kızlarının vazgeçilmezi ve kültürümüzün hoş bir geleneğidir. Çeyizlerde görücüye çıkan...

Sayfayı Paylaş