gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Borçlanma rekoru AKP hükümetinde

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başında bulunduğu 59. ve 60. AKP hükümetleri, borçlanmada cumhuriyet döneminin rekorunu kırdı. AKP hükümetlerinin, yaklaşık beş yıllık icraat döneminde, kendinden önceki hükümetlerin yüzde 127'si kadar iç borçlanmaya gittiği, dış borçlarla birlikte toplam merkezi yönetim borcunu ise ikiye katladığı belirlendi.

56. ve 57. Bülent Ecevit hükümetleri döneminde merkezi yönetim borç stoku yaklaşık 80 milyar dolar artarken, 58., 59. ve 60. AKP hükümetleri dönemindeki artış 132 milyar doları geçti.

Ecevit, Erdoğan'ın ardından borcu en çok artıran ikinci başbakan olurken borcu en az artıran başbakan ise Necmettin Erbakan olarak belirlendi. Bir yıl iktidarda kalan Erbakan döneminde merkezi yönetim borcu 325 milyon dolar azaldı.

Borçlanma rekoru AKP hükümetinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rekorlar

Rekorlar

* Dünyanın en şişman kadını 1972 yılında ölen Percy Pearl Washington'dur.Hastaneye kaldırıldığında 400 kiloydu. * Dünyanın en uzun boylu insanı 1918'de ABD'de doğan 2.72 metre uzunluğundaki Robert Waldow' dur. * Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters' dır.Doğduğunda boyu 30 santim di,1895'te öldüğünde ise 59 santim. * Dünyanın normal boydaki en zayıf...
  2. hükümet

hükümet

Bakanlar kurulunu topluca yahut bakanların bir kısmını bir arada görmek, işleri organizeli yürütmeye, rekabet ve göz boyamaya delalet eder
  3. Rekor

Rekor

Kişinin başarı peşinde olduğunu ama büyük engelleri de bulunduğunu gösterir
  4. Akp kapatılmadı

Akp kapatılmadı

Anayasa Mahkemesi kararını açıkladı. Mahkeme 6 karşı 5 oyla AK Parti'nin kapatılmamasına karar verdi. AK Parti kapatma davasında 6 ya karşı 5 oyla kapatma istemi reddedildi. AK parti Hazine yardımlarının yarısından mahrum bırakılacak. Anayasa Mahkemesi aylardır bütün dünyanın merakla beklediği kararını 3 gün süren görüşmelerin ardından bugün açıkladı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim...
  5. Doğum borçlanmasından kimler yararlanabilir?

Doğum borçlanmasından kimler yararlanabilir?

hamilelik borçlanmasi ssk hamilelik borclanması borçlanması doğum borçlanmasından kimler yararlanabilir gebelik borçlanması Bu habere çok bayan arkadaşım sevinecek.. Örnekleriyle sunacağım bu paylaşımdan yararlanmanız ümidiyle.. Sosyal güvenlik reformu ile birlikte kadınların doğum nedeniyle çalışamadıkları ve bu nedenle sigorta primlerinin ödenmemesinden dolayı sigorta primlerinin...

Sayfayı Paylaş