gebe
  1. eylülada

eylülada Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bu çiftçinin kaç hayvanı olabilir sizceee???

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında eylülada tarafından paylaşıldı.

koyun keçi ve inek besleyen bir çiftçiye kaç hayvanı olduğu sorulduğu zaman koyunlarımı saymazsanız 36 keçilerimi saymazsanız 54 ineklerimi 72 tane hayvanım var demiş bu çiftçinin kaç hayvanı vardır Koyun, keçi ve inek besleyen bir çiftçiye kaç hayvanı olduğu sorulduğu zaman "koyunlarımı saymazsanız 36, keçilerimi saymazsanız 54, ineklerimi saymazsanız 72 tane hayvanım var demiş. Bu çiftçinin kaç hayvanı vardır? :D :D
    eylülada

2. '' мάﮒάŁ ''

'' мάﮒάŁ '' Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    buldum buldum 81 tane buldum ben

3. felicita

felicita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet bence de cevap 81. basit bir denklem sorusu.

bu çiftçinin kaç hayvanı olabilir sizceee??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çiftçi

Çiftçi

Alın teriyle kazandığını yiyen sabırlı, varlıklı bir insana delalet eder.Çiftçi olup ekin ektigini gören, ticareti için çalisir. Ziraatçi görmek, helalinden kazançla yorumlanir. Tarlayi sürüp tohum ektigini gören, hayir ve iyilik yapar. Bütün sartlari tamam olmak üzere tarla sürmek ve ekmek nimet, ikbal ve devlet ile tabir olunur. Tarla sürdügünü gören evlenir. Carefer-i Sadik (ra)'a göre:...
  2. İşte HAYVAN Dostluğu Budur

İşte HAYVAN Dostluğu Budur

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. gercekmi sizceee

gercekmi sizceee

Bu yazıyı kimin yazdigini veya bu resmi kimin cektigini bilmiyorum.Resimdeki cocuk arkadaşlarıyla beraber Sundarbana tatil icin gitmişler .Resim cekmelerini istemis.Flaş patladıkdan bir süre sonra cocuk bagırmış ve bayılmış .Iki gun sonra cocuk krizinden ölmüş.Arkadaşları resimi çıkartmışlar ve resimi gorunce cok korkmuşlar.Resim cekilirken hepsi orda olmalarına ragmen gormedikleri bir şey...
  4. bu gercek olabilir mi??????

bu gercek olabilir mi??????

son moda ayakkabılar yani bana cok ilginç geldi de bilemiyorum :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
  5. Kurbanlık Hayvan Kesmek İçin En Az Kaç Kişi Ortak Olabilir ?

Kurbanlık Hayvan Kesmek İçin En Az Kaç Kişi Ortak Olabilir ?

Bu konu; kurbanlık hayvana en az kaç kişi ortak olabilir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Ramazan Bayramının ardından şimdi de Kurban Bayramını karşılamaya hazırlanıyoruz. Hz.İbrahim'in oğlu Hz.İsmail'i kurban edeceği sırada Allah katından kurbanlık bir koçun indirilmesiyle başlayan kurban kesimi olayı, her yıl milyonlarca müslüman tarafından Kurban Bayramında yerine...

Sayfayı Paylaş