gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Bu haberi yapandan Allah razı olsun??

Konu, 'Mersi Şekerim' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Şahsen kendim kaç kez dile getirdim yazdım..
    Gerçekten sağır bir gençlik geliyorrr.. Kulak çınlama şikayetleri çoğaldıı...
    Bakın o keyifle dinlenen MP3 ler neler yapıyor...

iPod benzeri mp3 çalar kullanan müzikseverlerin sağırlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı

[FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]ABD’nİn saygın üniversitelerinden Yale’de yapılan bir araştırmada, iPod benzeri mp3 çalar kullanan müzikseverlerin sağırlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. mp3 çalar kulaklıkların 120 desibelin üzerinde ses verdiğine dikkat çekilirken, araştırmayı yöneten Peter Rabinowitz mp3 çalardan çıkan seslerin uçağın kalkış anında çıkardığı yoğunluktaki sese eş olduğunu belirti. Rabinowitz “mp3 çalar dinlerken sesi sonuna kadar açmayın” derken, araştırmaya katılan gönüllülerin yüzde 66’sının müziklerini kalıcı hasara yol açabilen 85 desibelin üzerinde dinlediklerinin altını çizdi.[/FONT]

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Vallahi handancım bu haberi yapandan Allah razı olsun ok de :) Bunu değilde yinede müziği dinler benden demesi.
    Türkiye'de bi bi kaç bin kişinin haberi vardır bu haberden, e olanlarda eski alışkanlıklarını bozmamak adına sesi dahada yükseltirler.
    Ah şu çılgın Türkler :D

3. jupiter

jupiter Forum Okuru

valla gercektende razi olsun ama sadminimin de dedigi gibi kimin haberi varki hos haberleri olsa bile kim takarki bunu..simdiki genclere laf anlatmak cok zor ...
    kendilerine ne hos geliyosa cevre ne yapiyosa o yönde ilerliyolar

bilgi icin tesekkür handanim

4. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Mp3 ü okula giderken tramvayda dinlerim.. Dile kolay 1 saat yolculuğum oluyor.. Kitap okumak da bir yere kadar.. :D Ne yapabilirim bu esnada derken mp3 üm aklıma geliyor.. :D Ben pek sesini açmam.. sonuçta yanımdaki insanı da rahatsız edebilirim.. Kendim duyabileceğim kadar..:) Bir keresinde tramvay yolculuğumda, yaşlı teyzenin yanına oturmuş bir genç mp3 ü son sesine kadar açmış ama sanırsınız hoparlör takmış.. Teyze çocuğa dönüp " yavrum bize dinletme, kendin dinle rica ediyorum.. " demişti. Çok tatlı bir teyzeydi, beni baya güldürmüştü.. :)

5. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Bende kulaklarınızda sıkıntı var herhalde bi doktora görnün derim genellikle:D

6. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    güzel ya :D ben gece yatarken dinliyorum annemgil sesini duymasın diye kısıyorum......

7. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    :D:D Ben bir kıza, " beğenmedim şarkıyı değiştirir misin? " dediğimi biliyorum.. :puha:

8. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    ilk okul öğrencisiydi sanırım Oğuz Yılmazı dinliyor ama ne ses anlatamam.. Kes şu gürültüyü diye direk bağırdım..

Döndü bu gürültü değil müzik dedi..
    Olabilir dedim. Sana göre müzik bana göre gürültü olabilir...

9. salma

salma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende dinliyorum ........

10. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Mağlesefki diinliyoruz ama sesi abartanlardan değilim...okull yıllarımda dershane yıllarımda devamlı kulağımdaydı.... hatta bazı ders saatlerinde bile... Allaha şükürler olsun ki bir zararını görmedim...
    Fakat şimdi geçmişe bakıncaa şuan ki halimle asla o şekil dolaşamazmısım... suan ssokakta yürürken kulaklık takınca etraftaki sesleri duymayınca kendimi güvensiz hissediyorum ya tek kulaklık takıyorum yada hiç dinlemiyorum.... Erken yaşlılık belirtileri olsa gerek.. gerçi suan zararlarını okuyuncaa bu duruma sevinmiyor değilim...
    Allahım genç neslimize akıl fikir versin... aminn...

11. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Yanimdaki kisi kulaklik ile dinlerken,ben ondan daha rahat duyabiliyorum.

12. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    en basiti bizler hepimiz dinliyoruz malesef ama en azından sesi kıssak belkı bıras yararı olabılır diyorum.. tsk paylaşım gercekten halk için yararlı...

13. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    ya sesi sonuna kadar acıpta yanındakını rahatsız edenler uyus oluyorum sızlere onların bu kulakları ne halegelıyor ya bazen ben bıle taa ordan rahatsız oluyorum... arada işemi yarıo ne? böle tiplere.. yada dınleye dınleye o şekıld ekulaklarımı az duyuyo bız duyuyoruz omu kulagındakı sesı duyamıo:S

14. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Bu sekilde dinlemeyi bir ayricalik,bir farklilik gibi goruyorlar.

15. KaLpSiz

KaLpSiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya malesef bu sorun bende de var son ses müzik dinlemye bayılıyorum bu yüzden mp4 çalarım var onu elimden bırakmıyorum 15 dk lık bi yolculukta bile müzik dinlemeden yapamıyorum qündüz her vakitte ve qece yatarken son ses müzik dinlediğim için arada bi kulak çınlaması bende de oluyo

Bu haberi yapandan Allah razı olsun?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allah Razı Olsun Ne Demektir?

Allah Razı Olsun Ne Demektir?

Allah Razi Olsun Nedemektir? llahu teala, senin ahlakini, islerini islah edip, seni razi oldugu (begendigi) hale getirsin, manasinda dua. Selam, Nedir? İki musluman karsilasinca veya ayrilirken birinin digerine; Esselamu aleykum veya Selamun aleykum yani dunyada ve ahirette selamette ol, sihhat ve afiyet sizin uzerinize olsun demesi, digerinin de; Ve Aleykum selam yani Bana ettigin bu gu zel...
  2. Dikkat...!!!!!bu resmi yapan amerikalının elleri felc oldu..!!

Dikkat...!!!!!bu resmi yapan amerikalının elleri felc oldu..!!

Gerçek bir olaydır yorumu size bırakıyorum...!!!!
  3. kola kesfedenden ALLAH razı olsun

kola kesfedenden ALLAH razı olsun

kim kesfettiyse herhalde cennete girer sadece benim duamla.acayip derecede kola tüketiyorum doktora bile gittim bırakmak icin ama olmuyor:(günde tek basıma 2.5 litre içiyorum kanım asitlenmiş ama olsun kola beni mutlu ediyor.kim kesfettiyse kola die bir icecegi bize kazandırdııysa ALLAH razı olsun mekanı cennet olsun inşallahhhhhh:D
  4. " Allah Razı Olsun " Duası..

" Allah Razı Olsun " Duası..

Dilimize yerleşmiş bazı deyimler var. İçlerinde Allah (celle celalühu) ismini içeren... Öyle bir hale gelmiş ki artık, imandan nasibi olmayan biri bile farkında olmadan bu deyimleri kullanıyor söz arasında... Örneğin şaşırdığımız zaman "Allah Allah....." diyoruz gözlerimizi açarak. Beklenmedik bir şeyle karşılaştığımızda "Hayırdır inşallah" sözleri dökülüyor dilimizden......
  5. Allah bin kere razı olsun demek küfür olur mu?

Allah bin kere razı olsun demek küfür olur mu?

Allahü teâlâ, Eshab-ı kiramdan razı olduğunu bildiriyor. Allahü teâlânın sıfatları ebedidir, sonsuzdur. Onlardan razı olması da sonsuzdur. Bunlardan razı olması değişmez) deniyor. Allah bin kere razı olsun denince, Allah’ın razı olma sıfatının sanki değişeceği anlaşılıyor. Bu ise küfürdür. Şu halde, Allah bin kere razı olsun demek caiz mi? CEVAP Caizdir, mahzuru yoktur. Kimse o manada...

Sayfayı Paylaş