Bu İlaÇ ÖldÜrÜyor!!

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Bu İlaÇ ÖldÜrÜyor!!

İlaç yüzünden 103 kişi öldü. Ancak hakkında bugüne kadar yeterli delil yoktu. Nihayet tüm dünyada yasaklandı.

Sağlık Bakanlığı pıhtılaşmaya karşı kan inceltici olarak kullanılan "Heparin" adlı ilacın ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada yasaklandığını söyledi. İlaç, eczane, depo ve hastanelerden toplatılacak.

ABD'de, "Heparin" yüzünden geçen yıl başından bu yana 100'ün üzerinde hasta ölmüştü. İlaç hakkında uzunca süredir bir kuşku vardı.
22062_ilac.jpg
ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) bir ay önce yaptığı açıklamada, ilacın mide bulantısı, kusma ve solunum güçlüğünün yanı sıra alerjik tipte yan etkilerinin olduğu bildirilmiş; fakat yeterli delil olmadığı için üretim durdurulamamıştı.

Türkiye'ye Vem İlaç tarafından ithal edilen ve Çin'de üretilen Heparin reçetesiz satılmıyordu.
NE İÇİN KULLANILIYORDU?
Böbrek hastalarına uygulanan hemodiyaliz işlemi ve açık kalp ameliyatları sırasında kan pıhtılaşmalarını önlemek için, toplardamar içine iğneyle verilerek kullanılıyordu.

Ce: Bu İlaÇ ÖldÜrÜyor!!

Ilginc dogrusu,18 gun once 31 martta arkadsimin bacagi kesildi kan pihtilasmasindan ve o su anda bu ilaci kullaniyor,dehsete dusmedim desem yalan olur,hemen soylemeliyim bunu.

Ce: Bu İlaÇ ÖldÜrÜyor!!

ayy canım benim çok üzüldüm söyle bence insanlar bilmeden kullanıyorlar

Geri