gebe
  1. يeKe®îм

يeKe®îм Forum Okuru

Bu Nasıl Tevekkül?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında يeKe®îм tarafından paylaşıldı.

Çok güzel bir yazı melekler sizinlede paylaşmak istedim:uhu: [​IMG]

Şakik-i Belhi hazretleri, bir kıtlık senesinde,
    herkesin kara kara düşündüğü bir ortamda,
    zengin bir adamın kölesinin neşeden oynadığını gördü.
    Ona sordu:

-Herkes kıtlıktan, açlıkla karşı karşıya olmaktan inler dururken
    sen neye güvenerek böyle
    oynayabiliyorsun?

Köle cevap verdi:

-Benim efendimin 7 tane köyü var, her ihtiyacımızı efendimiz bol bol sağlıyor.

Şakik-i Belhi hazretleri, kıtlıktan muzdarip talebelerine buyurdu ki:

-Kendimize gelelim!

Bir köle efendisinin yedi köyüne güveniyor, kendini emniyet içinde hissediyor, Biz ise dünyadaki bütün köylerin, şehirlerin sahibi ve her canlının rızkına kefil olan ALLAHü tealaya...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ocak 2011
Bu Nasıl Tevekkül? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tevekkül

tevekkül

1-Mü’minlerin Tevekkülü: Tevekkül, ubudiyette bedeni devreden çıkarıp kalbi rububiyete bağlamak mikdar-ı kafi şeyle yetinmektedir. Böyleleri verilince şükreder, verilmeyince kadere olan rızaları sebebiyle sabreder. 2-Havasın Tevekkülü: Allah’a bir sebep ve vasıta ile tevekkül eden kimse, tevekkülünü Allah’a, Allah ile ve Allah için yapıp sebeplere bağlanmadan mütevekkil olmadıkça gerçek...
  2. Bu nasıl iş?..

Bu nasıl iş?..

Burası Genç Anneler Okulu değil, tıpkı diğerleri gibi bir lise sadece. Ancak liseyi sıradan kılmayan bir durum var, bu da burada okuyan kızların çoğunun gebe kalması. ABD’nin Chicago eyaletindeki Robeson Koleji yetkilileri okuldaki hamilelik sayısının bu kadar fazla olması nedeniyle endişeli. Okulda okuyan 800 kızdan 115’inin hamile olması, herkesi harekete geçirdi. Okul Müdürü Gerald...
  3. Bu çantayı nasıl buldunuz?

Bu çantayı nasıl buldunuz?

Meleklerim böyle bir çanta ilk kez gördüm içine Ipod, cep telefonu, allık,rujü parfüm ve gözlüğünüzü de koyabileceğiniz bölümler bulunmakta çantada.:D
  4. Nasıl Okunuyor Bu Yaaa..<<

Nasıl Okunuyor Bu Yaaa..<<

javier bardem nasıl okunur christina aguilera nasıl okunur nicolas cage nicolas cage okunuşu penelope cruz Arkadaşlar kural basit; herkes bir yabancı ünlü ismi yazacak,alttaki ise okunuşunu yazıp diğer yabancı ünlüye geçecek. Başlıyorum... shakira'yı nasıl okuyosun bakalım meleğim :)

Sayfayı Paylaş