gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

bu rekoru ben ikiye katlarım diyen varmı :))))

Konu, 'Guinnes Rekorları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bodrum'da 1 Eylülde yapılacağı açıklanan "Dünya öpüşme rekoru" denemesinin, "Dünya kol kola girme rekoru" denemesi olarak değiştirildiği bildirildi. Denemeye, Yunanistan'ın Kos ve Kolnos adalarından da katılım olacağı öğrenildi. Guinness Rekorlar Kitabı'nın eski Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural, Bodrum'un Turgut Reis Belde Belediyesi tarafından "1 Eylül Dünya Barış Günü"nde yapılması planlanan "Dünya öpüşme rekoru" denemesi için Guinness Rekorlar Kitabı merkezine bulundukları başvuruya cevap geldiğini söyledi.
    Bodrum'da 1 Eylülde yapılacağı açıklanan "Dünya öpüşme rekoru" denemesinin, "Dünya kol kola girme rekoru" denemesi olarak değiştirildiği bildirildi. Denemeye, Yunanistan'ın Kos ve Kolnos adalarından da katılım olacağı öğrenildi.
    Guinness Rekorlar Kitabı'nın eski Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural, Bodrum'un Turgut Reis Belde Belediyesi tarafından "1 Eylül Dünya Barış Günü"nde yapılması planlanan "Dünya öpüşme rekoru" denemesi için Guinness Rekorlar Kitabı merkezine bulundukları başvuruya cevap geldiğini söyledi.
    Guinness yetkililerinin, bu denemenin yerine kendilerine "Dünya kol kola girme rekoru" denemesini önerdiklerini anlatan Kural, "Zaten öpüşme rekoru denemesinin yapılacağını açıkladıktan sonra Türkiye'nin birçok yerinden tepkiler geldi. Bodrum'da da yoğun tepkiler oluşmuş.
    Guinness'ten gelen önerinin ardından deneme şimdi daha anlamlı olacak" dedi.
    Kural, 1 Eylülde yapılacak denemenin yerini tespit ettiklerini belirterek, şunları söyledi:
    "Rekor denemesi, deniz kenarında yapılacak. Bir çember oluşturularak herkes kol kola girecek. İç içe halkalar oluşturulacak. Her verilen işaretle denemeye katılanlar yanlarındaki sıkıştıracaklar. Bu sıkıştırma olayı 10 saniye sürecek. Bu alandaki rekor 25 Eylül 2005'te Meksika'nın Jaurez kentinde 6 bin 623 kişinin katımıyla gerçekleştirilmiş. Denemeye Yunanistan'ın Kos ve Kolnos adalarından katılımın da olacağı bildirildi.
    Dostluk gününde dostluk kazanacak. Dostluk için özel bir gün olacak." Prof. Dr. Kural, rekor denemesine Türkler ve Yunanların dışında Bodrum'da yaşayan yabancı uyruklu kişilerin de katılmasının beklendiğini sözlerine ekledi.

2. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

bu rekoru ben ikiye katlarım diyen varmı :)))) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Niye Ben Diyen Herkes İçin!

Niye Ben Diyen Herkes İçin!

Kaybedenlerin vazgeçilmez sözüdür ”neden ben?” Bu yaşanmış hikayeyi okuduktan sonra fikriniz değişecek! Brenda yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün esaretini toplayarak bir grup tırmanışına katildi.Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına.Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini takti, ipi...
  2. Ben muslumanım diyen nerede

Ben muslumanım diyen nerede

BEN MUSLUMANIM DİYEN NEREDE Bir sabah uyandım seherde Ezanı okudum ben minarede Sünneti kıldım oturdum camide Ben müslümanım diyen nerede Yine okudum ezanı zevalde Genç ihtiyar oturur kahvede Onbeş cemaat geldi öğlede Ben müslümanım diyen nerede İkindi okundu yok bir değişiklik Anne babada var bir gevşeklik Camiye gelenlerin çoğu teneşirlik Ben müslümanım diyen nerede Akşam oldu güneş...
  3. Bu Rekorlara Çok Şaşıracaksınız

Bu Rekorlara Çok Şaşıracaksınız

Swami Maujgiri Maharji adlı Hintli 1955 Yılından 1973 Yılının kasım ayına kadar tam 17 yıl boyunca ayakta durdu. Bir süre içerisinde uykusu geldiğinde bir yere dayanması yeterli oluyordu. AYAKKABI PARLATMA REKORU 18 Mart 1989 Günü Londra’Da 4 Genc boyacı sekiz saat içinde Tam 11 bin 651 Çift ayakkabı boyadılar.. ŞİŞE KOLEKSİYONU George E.Terren AdLı amerikalı 1 Mart 1988 tarihine Kadar...
  4. evinize bu bahar renk katın

evinize bu bahar renk katın

ilk baharda geldi yaza ne kaldı kışın donuklugunu sööyle bir üzerinizden atın bakalım arkadaslarım önce yasadıgınız mekan yani evinizden baslayabilrsiniz bir kaç küçük dokunuş nasıl da etkili olacak göreceksinizz hadi buyrunn............................ Yaz mevsiminin dinamizmini yaşam alanlarınızın her karesine taşımak istiyorsanız renkli aksesuarlar,...
  5. Kat kat zincir kolyeler bu yılda moda

Kat kat zincir kolyeler bu yılda moda

Son birkaç senedir gündemde olan zincir kolyeler bu sezonda popülerliğini koruyor,melişlerim işte birkaç zincir modelleri..:)

Sayfayı Paylaş