gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Bulaşık makinesinde hangi deterjanı kullanıyorsunuz?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bu konu;bulaşık makinası için deterjan,lekeli bulaşıklar için deterjan hakkında bilgiler vermektedir.
    Melekler bulaşık makinasını her boşalttığımda hüsrana uğruyorum :S Bulaşıklar hep puslu,lekeli bulanık çıkıyor.Tüm deterjanları kullandım diye bilirim.Kalitesizinden tutunda en iyi markasına kadar..Ama sonuç aynı değişen bir şey yok..Işıl ışıl parlayan bulaşıklar için ne önerirsiniz?Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:)

MaWiM ve TİTAN bunu beğendi.
  2. suzuu

suzuu Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Calgon beyzam ama makine guzel ykamiyo ya

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Beyzam bu bulanıklık sorunu bende de var benim cevabım makinadan.Çünkü ben de denedim her deterjanı olmuyor. Aynı makinanın değişik modelleri annem ve görümcemde de var onlar da aynı dertten muzdarip. Bosch bulaşık makinasına bir daha asla diyorum ve ilk fırsatta başka marka makina almak istiyorum..

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. karamelize

karamelize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Aynıı dert bendede var herifimmmmm

BEYZA21 bunu beğendi.
  5. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Benim evdeki tüm beyaz eşyalar simens.Sadece bulaşık makinam vestel inan hiç memnun değilim.Bulaşıklar iğrenç ya ne yapsam çıkmıyor.Suzu calgonuda denedim hayatım aynı .Yahu misafire bir bardak su uzatmaya utyanıyorum .O derece lekeli

6. karamelize

karamelize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Bulaşık makinesinden kaynaklanıyo bence mesela çevremdeki bosch marka bulaşık makinelerinde aynı problemler var

BEYZA21 bunu beğendi.
  7. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Finish Quantum (calgonit) kullanirim ben hep cooook memnunum. Tabi en onemlisi su ve tuz u eksiketmemek duzenli bi sekilde koymak. Su yada tuz koymadigim zaman bazen bende ayni seyi yasiyorum. Tek basina deterjan ise yaramiyor$:)

BEYZA21 bunu beğendi.
  8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Arçeliğin gri renkteki en son modelini kullanıyorum ama çok fazla randıman alamadım bulaşıklarım puslu lekeli çıkıyor en kaliteli detarjanları kullandım yıllardır finish kullanıyorum parlatıcısını tuzunu asla eksik etmem ama nafile en son fairly planium aldım ama çok şaşırdım çünkü sonuç gayet iyi en azından finishten daha güzel yıkıyor diyebilirim.

AYŞEDEN ve BEYZA21 bunu beğendi.
  9. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Mawim ben seninkini bosch diye hatırladım.Demekki yalnış hatırlamışım.Ama memnun değildin.Demekki makine kaynaklı bir durum yaa

10. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Valla canım birkaç defa servis geldi makinede bir hata bulmadılar bizde anlamadık kafasına göre bulaşığı yıkıyor hahaha bazen çok güzel temiz yıkıyor bazende aksine temiz olan bile kirli çıkıyor:D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  11. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    aynı sorun benim makinam beko bazen muhteşem yıkıyo bazen kirli kalıyo. ama tablatin yanına domestos sıkıyorum ağır kirli bulaşıklarda süper olyo

BEYZA21 bunu beğendi.
  12. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    aynı şeyi bende yaşadım sanırım seni en iyi ben yönlendiricem özellikle saydam renkli bardaklar resmen kireç gibi çıkıyordu makinadan üstüne üstlük elde yıkayıpta lekeleri çıkaramıyordum bile calgon un makina temzilemek için tek poşetlik bir ürünü var boş şekilde onunla çalıştırdım makinamı daha sonra tuzunu calgonun iri taneli tuzlarından aldım ve son olarakta finish Quntum ortasında kırmızı parlatıcı topu olan deterjanı kullandım birdaha aynı sorunla karşılaşmadım ama fairy varya o da müthiş ama temiz bulaşık için ilk önce makinanı temizlemen gerekiyor calgonla bu problemi neden yaptığına gelince bulaşıkları durulayıp makinaya dizmemizden kaynaklanıyor halbuki makina çalışır çalışmaz ilk önce duruluyor servisçi bana kesinlikle durulama ön temizlik yapmadan koy dedi bilginize melekler :)

MaWiM ve BEYZA21 bunu beğendi.
  13. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Bernacım bilgilerin için teşekkür ederim canım.Ben bulaşıklarımı durulamadan asla makinaya koymam ,tıka basa da doldurmam 2 kişiyiz ve makinam her gün çalışır.Elime geçeni atarım :)Bu gün bulaşıkları Fairyle yıkadım.Bulaşıklar makinadan çıktı pırıl pırıl inanın bana calgon ,pril,finish onlardan daha güzel yıkamış diyebilirim.

14. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    benim türkiyedeki bulasik makinam indestin daha yeni ama cok sükür sorun yok, süper yikiyor "masalla" :D:D Almanyadakide Siemens in onunda masallahi var 2005 yilinda almistim. Bence makinada sorun Annemin makinasi AEG ve ayni dert sorun ondada var, ben indirimde hangi ürün varsa burda onu aliyorum suan yani markasizda oluyor. Türkiyedede finish´i kullaniyorum.

BEYZA21 bunu beğendi.
  15. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    ama bana birisi demistiki makinada leke ve baska sorun yasamak istemiyorsun herseyini ayni markadan alacakmissin yani suyunu tuzunu ve deterjanini. Almanyada hic dikkat etmemistim ama türkiyedeyken hepsini ayni marka alim. bilmiyorum ne kadar dogru :) ama denemekte fayda var derim :)

BEYZA21 bunu beğendi.
Bulaşık makinesinde hangi deterjanı kullanıyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teka bulaşık makineleri...

Teka bulaşık makineleri...

teka ankastre forum teka bulaşık makinesi satış noktaları fiyat listesi 2010 fiyat listesi Teka bulaşık makineleri... Kullanım konforu sağlayan tasarımlı Teka bulaşık makineleri. Seçenekler arasında tam ankastre, yarı ankastre, solo paslanmaz çelik modeller bulunmaktadır. En son teknolojik gelişmeler ile dizayn edilmiş olan Teka bulaşık makineleri çeşitli ve kullanışlı özellikler sunar. Tek...
  2. Bulaşıkları Makineye Dizen Robot

Bulaşıkları Makineye Dizen Robot

bulaşık dizme oyunu eşya dizme oyunları bulaşık durulama oyunları durulama oyunu vaybeee :D:D desenize bir zaman sonra insan görmek ne mümkün olacak :D:D düşünsenize siz evde oturuyorsunuz allan robotunun biri yemeği yapıyor masayı kuruyor,sizi yemeğe çağırıyor (Yemek hazırrrr:D:D)bulaşıkları makinaya düzüyor:D:D yaww madem hayal gücü kullandık ben sırt keseliyen ve beni ayağında sallıyacak...
  3. Bulaşık makinesinde sirke kullanın

Bulaşık makinesinde sirke kullanın

bulaşık makinesine sirke bulaşık makinesinde sirke kullanımı makinesi makinesinde makinasında Sevgili meleklerim eminim bir çoğunuz biliyordur ama ben yine de bilmeyenler için yazmak ve paylaşmak istedim. Bulaşık makinesi kullananlarınız bilir.Bulaşıkların parlaması ve makinanın temiz kalması için parlatıcı kullanılır.Bu parlatıcılar bulaşık makinelerine özel olarak hazırlanmıştır.Ancak...
  4. Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı

Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı

bulaşık makinesini kim icat etti bulaşık makinasını kim icat etti Bu yazı : Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı, Bulaşık makinesi nezaman bulundu, Bulaşık makinası nasıl icat edildi, Bulaşık makinesi hakkında bilgiler içermektedir. Günümüz kadınlarının "mükemmel bir buluş" dedikleri bulaşık makinası... Sevgili Melek'ler, bulaşık makinası olmayan bir hayat...
  5. Bulaşık Makinesinde Yemek Nasıl Pişirilir?

Bulaşık Makinesinde Yemek Nasıl Pişirilir?

bulaşık makinesinde tavuk, sağlıklı pişirme tavsiyeleri, bulaşık makinesinde yemek İlk duyduğunuz da bunun bir şaka olduğunu düşünebilirsiniz. Aslın da ben de haberi gördüğüm de açıkcası çok şaşırdım ve "yok artık" diyebildim. Garip ve ilginç gelsede size bulaşık makinesin de son derece sağlıklı ve düşük kalorili yemek pişirmek mümkün. Bunun nasıl olduğunu merak edenler için sizlere...

Sayfayı Paylaş