gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Burundan kahverengi akıntı gelmesi

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Burundan kanlı su akıntısı gelmesi problemine çok sık rastlanır. Özellikle kaza, darbe, hasar gibi travmatik nedenlerden dolayı burun kanaması çok fazla görülebilmektedir. Burundan kanlı su akıntı ile beraber burun içinde eski kan olarak bilinen kahverengi bir akıntı da gelebilir. Burun kanama problemlerinde, burun içinde kalmış olan eski kan kahverengi bir yapıdadır. Burundan gelen ve kanlı su şeklinde görülen kanama, akciğer hastalıklarına işaret eder. Akciğer rahatsızlıkları dışında burun kanamaları genel olarak üst solunum yolları rahatsızlıklarından kaynaklanır.

4.jpg

Kanlı Burun Akıntısı Neden Olur?
    Burundan gelen balgamda kan görülmesi durumu, “burundan kanlı su akıntısı” şeklinde bilinir. Şerit şeklinde ve kahverengimsi görülen kanlı akıntı daha çok akciğer hastalıklarının habercisidir. Kanamanın akciğer rahatsızlıklarından kaynaklanıp kaynaklanmadığı, kanın yapısı incelenerek değerlendirilir. Akıntının su gibi değil de renkli olması ve renkli balgamda kan görülmesi, bronşit rahatsızlığıyla alakalıdır.

Burundan kahverengimsi kanlı su akıntısı sorunu akıllara kanser ihtimalini getirdiğinden korkuya ve endişe neden olur. Ancak burundan gelen her kan, kansere işaret etmez. Bu duruma solunum yolları enfeksiyonunda, solunum yolu rahatsızlıklarında çok fazla rastlanır. Burundan gelen kanlı su akıntı genellikle akut bronşitin göstergesidir.

Burundan kahverengimsi kanlı su akıntısı ciddi solunum yolu rahatsızlıklarını işaret ettiğinden, dikkatli olunmalı ve rahatsızlık ihmal edilmemelidir. En kısa sürede uzman bir doktora başvurarak, tedaviye geçilmesini tavsiye ediyoruz.

Sarı, yeşil veya kahverengi burun akıntısı üst solunum yolu enfeksiyonunun bir işareti olabilir. Vakaların çoğunda, enfeksiyon soğuk algınlığı virüsünden kaynaklanır ve kendi kendine 7-10 gün içinde geçer.

Burun akıntısının enfeksiyonla ilgili olmayan birçok nedeni de vardır, örneğin alerjiler, travma, burun içi ilaç kullanımı ve anatomik geniz yolu veya sinüs sorunları. Ama enfeksiyonla ilgili olmayan koşullarda, akıntı muhtemelen açık renkli olur.

Bazen burun akıntısı bakteriden kaynaklanan bir sinüs enfeksiyonunun işareti olabilir. Mukusun rengi virüs ve bakteri enfeksiyonu arasında değişiklik göstermezken birçok başka işaret bakterilerin bulunduğunu ve antibiyotik gerekebileceğini gösterebilir.

Bunlar arasında 7 günden uzun süren herhangi bir renkte yoğun bir burun akıntısı veya hastalığın en başında biraz iyileşen ama sonra kötüleşen burun akıntısı bulunur.

Burun akıntısına, özellikle başı öne eğince baş ağrısı, ateş, koku kaybı, tıkalı kulaklar veya inatçı öksürük eşlik ediyorsa bakteri enfeksiyonu daha olasıdır.

Burundan kahverengi akıntı gelmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kahverengi akıntı!!!

kahverengi akıntı!!!

meraba arkadaşlar sata göre 6 haftalık hamileyim bundan 4 gün önce kahverengi akıntım gelmeye başladı aktif olarak çok korktum doktora gittim sadece ultrasonla baktı ve bşey yok kese düzgün dedi bana progesteron verdi günde 3 defa kullanıyorum ama doktorum bişey yok demesine rağmen nedense korkuyorum benim gibi böyle kahverengi akıntısı gelen var mı lütfen cvp verirseniz çok sevinirim
  2. kahverengi akinti

kahverengi akinti

merhabalar ben ikiz kiz sahibiyim 7aydir korunmuyorum 4aralikta normal adetimi gordum 29 aralikta tekrar adet olmam gerekiyordu fakat kahverengi akinti seklinde akintim oldu bir hafta kadar surdu gelen akintinin hepsi gunluk pedi ancak doldurur test yaptim hamilelik olabilirmi diye silik cizgi cikti sizce bu ay neden bu sekilde akintim olmus olabilir cevaplarsaniz sevinirim kasiklarda agri...
  3. kızlar kahverengi akıntı yardım...

kızlar kahverengi akıntı yardım...

burayada konu açıyım dedim yardıma ihtiyacım var benim adetlerim en geç 30. günde olurdu.şuanda 32. gündeyim yani 2 gün geçti.bugün çok hafif böyle kum gibi çamur gibi deyim çok az ama kahverengi leke geldi iki kez.belirti olarak bişey yaşamıyorum dün gece tansiyonum düştü yalnız böyle bayılcak gibi oldum.bide kasıklarımda adet olacağım zamandaki gibi değil ama garip bi hassasiyet var.bugün...
  4. Kahverengi Akıntı

Kahverengi Akıntı

Merhabalar. 20 yaşındayım son cinsel birlikteliğimin ardından 4 gündür devam eden kahverengi akıntılarım oluyor. Herhangi bir ağrım yok ancak endişeliyim, bu konuda yazılanlar oldukça ciddi ancak bazı durumlarda kendiliğinden geçtiği de yazıyor. Bilgilendirmenizi ve yorumunuzu bekliyorum.
  5. Gebelikte kahverengi akıntı

Gebelikte kahverengi akıntı

Merhaba ben 10 haftalık hamileyim 7. haftada kanama oldu sonrasında kahverengi akıntı seklinde devam etti ve ediyor.Bazen akıntı çok koyu kahve kırmızı gibi algilayabilecegim sümüksü şeklinde oluyor progestan kullanıyorum ne zaman biter bu kadar uzun sürmesi anormal mi acaba bu konu hakkında kim ne söylerse ihtiyacım olduğunu soymek isterim

Sayfayı Paylaş