gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Büyümek İstemiyorum

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

Tamamen kendi içimden gelenleri yazdım umarım begenirsiniz.

Büyümek İstemiyorum

Zaman ne çabuk geçiyor bunu farkettim.Daha dün gibiydi herşey okula yeni başladıgım gün,şimdi ise kocaman bir kız olmuşum.BÜYÜMÜŞÜM.
    Geçmez dedigim zaman su gibi akıp geçmiş,geçiyor hala.
    2 yıl öce hep büyümeyi hayal ederdim ah bir 18 yaşıma girsem ,zaman hemen geçse diye düşünüp dururdum. 18 yaşımda degilim ama olmakta istemiyorum bu saatten sonra.Çünkü bazen bakıyorumda 18 yaşına girdikten sonra hemen 19,20,21 yaşına geliyor insan.Yaşlanmaktan mı korkuyorsun diyeceksiniz ama yaşlanmak degil korkum.Omuzlarımdaki yükün fazlalaşması,ya taşıyamazsam,ya oldugum gibi kalırsam diye korkuyorum.
    Her ne kadar çok fazla büyümemiş olsamda ben geri çocukluğuma,bebekligime dönmek istiyorum.
    Aslında her yaşın ayrı bir güzelligi var der annem ama bu yaşım eminim ki hayatımın en güzel dönemi.
    Tam gerçek hayatla,Çocuklugun dönüm noktası benim için.
    Çünkü şimdi çocukluğuma baktıgımda çocukça oyunlarla dolu hayatım.Geleceğe baktıgımda ise gerçek hayat var.
    Ne kadar büyümek istemesemde öyle yada böyle büyüyecegim farkındayım.
    Umarım büyüdükçe keşke yapsaydım dedigim hiç bir şey olmaz hayatımda ve hayat bana taşıyamayacağım bir yükü sermez omuzlarıma.

Kar_Tanesi

Son düzenleme: 16 Mayıs 2009
  2. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
    Cevap: Büyümek İstemiyorum
    süper olmuş canım benim bitanesin.. inana bu duyguların hepsini bende hissediyorum.. küçükken bir büyüsem yaa derdim ablalara imrenirdim.. büyüdüm ki büyümenin hiç bi güzelliği yokmuş ama hayatın kanunları bunlar doğup büyüycez.. ene önemlisi deidğin gibi arkamızda keşke deidğimiz şeyler bırakmamak her anımızı dolu dolu yaşamak her yaşın güzelliği olduğunu bilmek ben lise yıllarımdaki yaşımı özlüyorum ama 22 yaşındayım bu yaşımda çok güzel bu yaşımıda özliycem o yüzden bu günün tadını çıkarmalıyım diyorum kendi kendime.. hayat ne yarındır ne gelecektir hayat bugündür..

insanların oldukları anın değerini bilmeemsinin tek nedeni bu geçmişe üzülüp keşke diyorlar yarınımız ne olucak kaygısı insana bulunduğu anın değerini bildirmiyo..
    umarım her şey hayatta gönlünce olur.. çok güzle bir yaştasın.. yaşadığının anın keyfini çıkar... çünkü bir daha bu yaşta hiç olmuycaksın bu anı hiç yaşamıycaksın değerini bil.. seni çok öpüyorum bu güzel yazından dolayıda tebrik ediyorum:):kiss:

Büyümek İstemiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Büyümek

Büyümek

Bir ağacın, bitkinin yahut herhangi bir şeyin normal gelişme seyrinin aksine aniden büyümesi, bu şeyin uğrayacağı zarara, Bir insanın anormal büyümesi onun ölümüne, Bir organın normal ölçüde büyümesi, o azanın delalet ettiği tabire uygun olara yorumlanırr. Mesela dilin büyümesi büyük söz söylemeye, kolun uzaması cömertliğe, ayağın büyümesi - ayakkabı da büyürse- dünyalığın genişlemesine vs....
  2. GözLerinin kıyısında büyümek öyLece

GözLerinin kıyısında büyümek öyLece

Düşlerden bir bağ bozumu, günlerden özlem... Kuyulardan bir sancı..Seni özlemek..Kemiklerinin inceliğine yaslanıp çocukluğuma köprüler kurmak...Avuçlarından iç denizlere göç etmek..En sonunda sende durmak..Saçlarının gölgesinde gökkuşağını tezahür etmek doyasıya..Sonra yaslanmak adının sığlığına..Sonra ellerimi göğsüme koyup gözlerinin sağnağında ıslanmak yıldız yıldız..Sonra arınmak harf...
  3. yürekte büyümek ....

yürekte büyümek ....

Okulda birinci sınıf ögrencileri, bir aile fotografı üzerinde tartışıyorlardı. Fotograftaki küçük çocugun saç rengi ailenin öteki bireylerinin saç renginden degişikti... Ögrencilerden biri o erkek ...çocugunun belki de evlat edinilmiş olabilecegini söyledi. Onun bu sözünü duyan başka bir küçük kız ögrenci, birden sesini yükseltti; - Ben evlat edinme konusunda her şeyi bilirim, çünkü...
  4. Büyümek İstiyorum...!!

Büyümek İstiyorum...!!

Of ya ben daha 13 yaşındayım...Bu siteyi beğendiğim için kayıt oldum.Ben artık büyümek istiyorum...Birde siz biricik değerli arkadaşlarıma sorayım dedim:Sizce büyümek güzel mi?Cevaplarınızı bekliyorum....!!!!!:training1: :(:(:(
  5. yüreğinde büyümek  !

yüreğinde büyümek !

Okulda birinci sınıf öğrencileri, bir aile fotoğrafı üzerinde tartışıyorlardı. Fotoğraftaki küçük çocuğun saç rengi ailenin öteki bireylerinin saç renginden değişikti. Öğrencilerden biri o erkek çocuğunun belki de evlat edinilmiş olabileceğini söyledi. Onun bu sözünü duyan başka bir küçük kız örgenci, birden sesini yükseltti; - Ben evlat edinme konusunda her şeyi bilirim, çünkü bende...

Sayfayı Paylaş