gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Buzdolabı kokusu nasıl giderilir ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

buzdolabındaki koku nasıl giderilir buzdolabı kokusu nasıl giderilir buzdolabı kokusu gider buzdolap Buzdolabınızın koktuğuna hepiniz şahit olmuşsunuzdur melekler, açık bırakılan yemek kapları, aromalı pastalar vs ile buzdolaplarımızı artık kokudan kurtarıyoruz. En önemliside bu kokan yiyeceklerin aromalarının ve kokularının birbirine girmesi olayı... Peki ne yapmalıyız ki buzdolaplarımız kokmasın ? İşte sizlere önemlü tüyolar...Sizlerinde bu konu hakkında bildiği ve paylaşmak istediği şeyler varsa yazın arkadaşlarım. [​IMG]

1. Buzdolabınızı boşaltın, kolay bozulabilen yiyeceklerinizi bir buzlu soğutucuya alın. Eğer dolabınızda taze sebze ya da yumurta varsa, bunları doğrudan buza değdirmeyin.

2. Dolabınızın tüm raflarını ve çekmecelerini çıkarın, bunları lavaboda sıcak su ve beyazlatıcı içeren deterjanla yıkayın. Bir havlunun üzerine kurumaya bırakın.

3. Buzdolabınızın içini deterjanla silerek temizleyin. Kokunun saklanabileceği tüm olukların, girintilerin ve yarıkların temizlendiğinden emin olun.

4. Dolabınızın içini temiz soğuk suyla durulayın ve havlu ile kurulayın. Ayrıca deterjan kokusuyla birlikte tüm kokuları kolayca çıkarmak için dolabınızın içine paketi açılmış kabartma tozu yerleştirin.

Rafları, çekmeceleri ve yiyecekleri tekrar yerlerine yerleştirin. Dolabınız fabrikadan çıktığı günkü gibi temiz ve ferah kokmaya başladığını göreceksiniz.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Bunu hemen yapıcam halacım.Bilgi için teşekkür ederim...

3. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    bi de vanilya sekeri cok iyi geliyor

4. Bekir kökmen

Bekir kökmen Forum Okuru

Her ne olursa olsun arkadaşlar dolabınızda koku geliyorsa bu koku yiyeceklere siniyorsa saf alkol alıp icini silip sildiginiz bezi icine bırakın kapagını kapatın 12 saat bekleyin

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Kasım 2015
  5. elifongeren

elifongeren Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    kabartma tozu koyuyorum ben gerçekten işe yarıyo :))

Buzdolabı kokusu nasıl giderilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

ayak kokusu nasıl giderilir ayak kokusunu ne giderir Ah şu ayak kokusu...Hele birde misafirliğe gidite ayakkabınızı çıkarmak zorunda kaldığınızda etrafayayılan kokuyla hem siz hemde çevrenizi rahatsız ve huzursuz edersiniz.Sizlere ayak kokusuna karşı iyi gelen bitkisel çözüm önerilerini sunuyorum. “Ayaklar sağlığın aynasıdır”. Ayak sağlığına dikkat etmek gerekir. Öncelikle, deri ayakkabı ve...
  2. ağız kokusu nasıl giderilir..

ağız kokusu nasıl giderilir..

Merhaba,Bu sorunum yüzünden insan içine çıkamaz oldum.Bir yere gidince biriyle konuşurken şekilden şekile giriyorum.Lütfen bana da yardım edin ağız kokusunu nasıl giderebilirim :(
  3. Evdeki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Evdeki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

evdeki sigara kokusu evdeki sigara kokusu nasıl çıkar evdeki sigara kokusu nasıl gider Sevgili melekler, her evin kendine has bir kokusu vardır. Hatta evimiz daha güzel koksun diye zaman zaman oda kokularından bile kullanırız. İsteğimiz temizlik ve ferah bir kokuyla gelen misafirlerimizi karşılamaktır. Ancak evde içilen sigara eve siner ve çok kötü bir koku bırakır. Aşağıdaki tavsiyeler ise...
  4. Eldeki Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Eldeki Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

balık kokusu nasıl çıkarılır, eldeki balık kokusu, elden balık kokusu nasıl çıkar Sevgili melekler, mutfakta çalıştıktan sonra en sinir olduğumuz şey herhalde elimize sinen kokulardır. Bir türlü geçmeyen bu kokulardan biri olan balık kokusunu ellerimizden nasıl çıkarabiliriz, size bazı tavsiyelerimiz olacak. Balık kokusu elden nasıl çıkar ? Balık vücudumuza faydası anlatılmak...
  5. Ter kokusu nasıl giderilir?

Ter kokusu nasıl giderilir?

ter kokusu için,ter kokusu nasıl önlenir,ter kokusu nasıl giderilir,ter kokusunu önlemek için ne yapmalıyım,ter kokusu nasıl geçer,koltuk altı kokusunu önlemek için doğal yöntemler,doğal yollarla ter kokusu nasıl önlenir,ter kokusu giderme hakkında bilgiler, Terleme durumu her insan vücudunda görülen ve vücudun kendi doğal salgılarından birisidir. Normal olarak terin kötü kokusu yoktur fakat...

Sayfayı Paylaş