gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çam kozalağının faydaları

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

çam kozalağı çam kozalağının faydaları kozalağı reçeli kozalak reçeli faydaları çam kozalağı, faydaları, tatlısı, reçeli,

Reçeli ve tatlısı da oluyor çam kozalağının ama ben onu bilmiyorum işte :D:D Çam kozalağını vernikler ve cam kaseler içersinde, dekorasyona şıklık katmasını sağlıyorum :D:D Yani bunu biliyor ve yapıyorumda :) Peki ya faydaları, işte onuda bilmiyorum, benim gibi bilmeyenler; buyrun öğrenelim:)

Çam kozalağı, çok az bir kesim tarafından bilinen bir şifalı bitkidir. Özellikle solunum yolu hastalıkları için çok önemli bir tedavi edici bitkisel formül olarak gerek eczacılıkta gerekse bitkisel tıp alanında kullanılmaktadır.

ÇAM KOZALAĞI SUYU FAYDALARI

Çam ağaçlarının kozalaklarının, su buharı distilasyonu ile, damıtılmış çam kozalak suyu elde edilmektedir, içeriği pinen ağırlıklıdır. Özellikle nefes darlığı, akciğer rahatsızlıkları, verem, astım, bronşite karşı başarılı bir doğal üründür.

ÇAM KOZALAĞI FAYDALARI

Astım, öksürük, bronşit, GRİP nezle ve balgama karşı 5 adet yeşil çam kozalağı doğranıp üzerine su konur. 24 saat bekletilir, yarım saat kaynatılır. Şeker veya balla tatlandırılır, elde edilen maviden günde 3 çay kaşığı içilir. Veya 1 bardak suya, 4-6 gr ufalanmış taze kozalak konur, 10 dk kaynatılır, tatlandırılır, günde 1 bardak içilir.

Veya taze kozalak suya konulur, 1 gece bekletilip içilir.

Astım ve bronşitte 4 kilo suya, 20 adet kozalak parçalanıp konur, üzerine 1-1,5 kilo limonun suyu sıkılır, 1 kilo kalıncaya kadar kaynatılır, sabahları aç karna 1 çay bardağı içilir.

Çam kozalağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çam

Çam

Ormanda çam ağaçları görmek, kendisinden her mevsim istifade edilen sanat ve gelire, faydalı ilme ve şartlar ne olursa olsun kulluğa devam eden insana, Yerleşim alanında, bağ ve bahçede görülen çam ağacı cimri ve zararsız komşuya, Çam kozalağı kolay eldee edilen rızka, Çamfıstığı ender bulunan ve kıymetli sanatçı yahut sanat eserine, değerli alim ve takva insana delalet eder.Çam ağacı...
  2. Canlı Çam Kozalakları

Canlı Çam Kozalakları

kozalaktan neler yapılır çam kozalağı çam kozalağı tarifi kozalak çeşitleri Pangolinler "canlı çam kozalakları" diye de adlandırılırlar. Çünkü hayvanın vücudunda baş, sırt, kuyruk ve bacakları kaplayan, birbirinin üstüne binen iri, kahverengi pullar vardır. Pangolin'in yapışkan dili 300 cm . kadar uzunluktadır. Hayvan bu sayede dilini termit, karınca gibi hayvanların yuvalarına...
  3. Çam yağının faydaları

Çam yağının faydaları

çam yağının faydaları çam yağı faydaları cam yaginin faydalari yağının saça yağı saça Çam kokusu bile insanı gerçekten rahatlatıyor arkadaşlar. Doğanın güzel nimetlerinden biri olan çam ağacının kokusunu içine çekmek için insan bazen şehirden iyice uzaklaşıp kendini doğaya bırakıyor.Sizlere bu mis gibi kokan ağacın yağının faydalarından söz etmek istiyorum.Çam terebentin yağı bakalım hangi...
  4. Çam Terebentin Yağı Faydaları

Çam Terebentin Yağı Faydaları

çam terebentin yağı cam terebentin çam yağının faydaları yağı faydaları cam terebentın Çam terebentin yağının faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgileri sizler için sunuyorum Çam Terebentin Yağı: Çam terebentin esansı terebentin veya ağaçtan distilasyon yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Terebentin esansı güzel kokulu, renksiz, yakıcı lezzetli bir sıvıdır. Reçine asidi, kokofan ve pinen...
  5. Çam Terebentin Yağı Faydaları ve Kullanımı

Çam Terebentin Yağı Faydaları ve Kullanımı

bu konu çam terebentin yağı faydaları ve saça uygulanışı hakkında bilgilere yer vermektedir. Son zamanlar da araların da ünlülerin de bulunduğu birçok kişinin kullandığı çam terebentin yağı oldukça ilgi görmeye başladı. Saç dökülmesini engellediği gibi saç bakımında da çok önemli faydaları olan çam terebentin yağı faydaları ve kullanımı hakkında sizlere merak ettiğiniz genel bilgileri...

Sayfayı Paylaş