Çam yağının faydaları | Melekler Mekanı FORUM - 01 Ekim 2016

Çam yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.178
    Ödül Puanları:
    113
    çam yağının faydaları çam yağı faydaları cam yaginin faydalari yağının saça yağı saça
    Çam kokusu bile insanı gerçekten rahatlatıyor arkadaşlar. Doğanın güzel nimetlerinden biri olan çam ağacının kokusunu içine çekmek için insan bazen şehirden iyice uzaklaşıp kendini doğaya bırakıyor.Sizlere bu mis gibi kokan ağacın yağının faydalarından söz etmek istiyorum.Çam terebentin yağı bakalım hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor nelere fayda sağlıyormuş

Çam terebentin yağı genellikle saç bakımı için kullanılan bir bitkisel yağdır. Fakat içine baz yağlar karıştırılmadan kesinlikle tek başına kullanılmaması gerekir.

Çam terebentin Yağının Faydaları:

Solunum sıkıntıları, bel soğukluğu, idrar yolu enfeksiyonları, astım, şeker, romatizma tedavisi için kullanılır.Grip döneminde bağışıklık sistemini güçlendirip , vücudun dirençli olmasını sağlar.

Hemoroit için yararlıdır. Saç dökülmesi ve kepeği önlemek için kullanılır. İştah açıcıdır, süt arttırıcı, regl söktürücü olarak kullanılmaktadır. Kılcal damarları uyararıp kan dolaşımını düzenlemektedir.

Kullanışı ve dozu: Bir çağ bardağı suyun içine 4 damla Çam terebentin yağı damlatılarak günde 3 defa alınır. Egzamaya, kuru cilde ve saça masaj yapılmak suretiyle uygulanır. Saç diplerine friksiyon yapılır. Sinüzit için sabah ve akşam buruna 1-2 damla damlatılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılmaktadır.

Saç Bakımı - Yağlı ve Cansız Saçlar İçin :

Portakal yağı, Çam Terebentin esansı, Defne uçucu yağı, Biberiye yağı ,Mersin yağı, Papatya yağı karıştırılarak saç diplerine ve saça yedirilir. Arzu edildiği kadar bekletildikten sonra saçlar yıkanır. Saç diplerinde bit ve sirke oluşumunu önler. Haftada iki defa uygulanabilir.

Saçlar için susam yağı, fındık yağı, ceviz yağı ve badem yağı ile beraber saça friksiyon yapılarak kullanılır. 200 ml. şampuan şişesine 25 damla konulup şampuan ile birlikte kullanılabilir. Bazı yağlar olmaksızın tek başına kesinlikle kullanılmamalıdır. Gözle temas ettirilmemelidir.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
Çam yağının faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çam Terebentin Yağı ve Kullanımı

çam terebentin kullanımı çam terebentin yağı nasıl kullanılır yağı kullanımı nasıl kullanılır terebentinin faydaları İçeriği : Buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilen çam terebentin esansı Faydaları : Saçı besler, dökülmesini ve kepek oluşumunu engeller. Saç diplerini kuvvetlendirir. Kullanım Alanları : Saç için kullanılır. Kullanım Önerileri : Saçlar için susam, fındık, ceviz ve...
  2. Çam Terebentin Yağı Faydaları

çam terebentin yağı cam terebentin çam yağının faydaları yağı faydaları cam terebentın Çam terebentin yağının faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgileri sizler için sunuyorum Çam Terebentin Yağı: Çam terebentin esansı terebentin veya ağaçtan distilasyon yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Terebentin esansı güzel kokulu, renksiz, yakıcı lezzetli bir sıvıdır. Reçine asidi, kokofan ve pinen...
  3. Çam kozalağının faydaları

çam kozalağı çam kozalağının faydaları kozalağı reçeli kozalak reçeli faydaları çam kozalağı, faydaları, tatlısı, reçeli, Reçeli ve tatlısı da oluyor çam kozalağının ama ben onu bilmiyorum işte :D:D Çam kozalağını vernikler ve cam kaseler içersinde, dekorasyona şıklık katmasını sağlıyorum :D:D Yani bunu biliyor ve yapıyorumda :) Peki ya faydaları, işte onuda bilmiyorum, benim gibi...
  4. Çam Terebentin Yağı Faydaları ve Kullanımı

bu konu çam terebentin yağı faydaları ve saça uygulanışı hakkında bilgilere yer vermektedir. Son zamanlar da araların da ünlülerin de bulunduğu birçok kişinin kullandığı çam terebentin yağı oldukça ilgi görmeye başladı. Saç dökülmesini engellediği gibi saç bakımında da çok önemli faydaları olan çam terebentin yağı faydaları ve kullanımı hakkında sizlere merak ettiğiniz genel bilgileri...
  5. çam terebentin yağı kullananlar

selam melekler aranızda çam terebentin yağı kullanan varmı saçlara çoks iyi geliyormuş hızlı uzatıp dökülmeleri önlüyormuş kullanan varsa yorumları alabilirmiyim kullanıyorsanız nasıl kullanıyorsunuz gerçekten saçlara bir faydası oluyormu

Sayfayı Paylaş