Çamaşır dolabı kokusu nasıl geçer öneriler?

C

Candanaycelik0

Forum Okuru
Çamaşır dolabı kokusu nasıl geçer öneriler?

Çamaşır dolabı kokuları melek kadınlar kulübü çamaşır dolabı kokusu forum'da.​

Hanımlar çamaşır dolabım çok kötü kokuyor bazen neden acaba? Çamaşır dolabı kokuları nasıl giderilir acaba? Bunun için siz ev hanımları neler yapıyorsunuz? Dolabım biraz eski acaba ondan mı bu koku oluyor? Bu kokunun kaynağını bulamıyorum da nasıl gecirebilirim bilemiyorum bunu? Fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

images (4).jpeg

Merhabalar
Aslında çamaşırlar özellikle uzun zaman önce yıkanıp dolap içinde bekleyen çamaşırlar bir süre sonra kötü koku oluşturabilir. Dolabın eski olması çok etki edeceğini düşünmüyorum burada ama çamaşırlarınızı tasviye etmenizde fayda var. Çok eski çamaşırlar örneğin lastikleri çürümüş eskimis kıyafetler kötü koku yayabilir. Hani böyle pijamalar vardır lastiklerini çekince çatır çatır uzar esner çürümüştür aslında. Bu kıyafetler kötü kokuya sebep oluyor. Peki çamaşır dolabı kokuları nasıl giderilir?

"Çamaşır dolabı kokuları nasıl giderilir"​

• Evde ekstra bir de rutubet varsa rutubet gidericileri tercih edebilirsiniz.
  • Yıkanan çamaşırlar kurumadan dolaba yerleştirmeyin
  • Ütü sonrasında da çamaşırlar nemli olabileceği için hemen dolaba asmayın
  • Dolabın içini temizledikten sonra hemen çamaşırları yerleştirmeyin.
  • Ayakkabıları çamaşır dolabı ile aynı alanda muhafaza etmeyin
  • Dolabın içi tamamen temiz olduktan emin olduktan sonra lavanta kesesi gibi güzel kokular yerleştirebilirsiniz.
  • Boş parfüm şişelerinizi ağzı açık şekilde dolaba koyarsanız güzel koku yayacaktir.
Dolap kokuları nasıl giderilir tavsiyelerimizi yukarıda sunduk. Peki dilerseniz aşağıdaki linkten daha ayrıntılı şekilde "gardrop kokusu nasıl önlenir" konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Geri