Çamaşırları yüksek ısıda yıkayın

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

 1. beyaz çamaşırlar kaç derecede yıkanır beyazlar kaç derecede yıkanmalı beyazlar yıkanır nasıl beyaz çamaşırlar nasıl daha olur
  Meleklerim yapılan araştırmalar doğrultusunda çamaşırların yüksek derecede yıkanması gerektiği sonucu ortaya çıkmış...Çamaşırlar bir çok hastalığa sebebiyet verecek mikroplar taşıyormuş.Bu mikroplardan kurtulmak içinde çamaşır ne kadar kaynar suda kıyanırsa o kadar sağlıklı oluyormuş..Buyrunuz..

  [​IMG]

  Çamaşırları yüksek ısıda yıkayın

  Çamaşırların birçok hastalığa neden olabilen antibiyotiğe dirençli bakterilerden temizlenmesi için, sadece deterjan ya da değişik temizleme maddelerinin kullanılmasının yeterli olmadığı, aynı zamanda çamaşırların yüksek ısıda yıkanması gerektiği bildirildi.
  İsveç'te yayımlanan Svenska Dagbladet gazetesinin haberine göre, İsveç Uppsala Üniversitesi Hastanesinden Mikrobiyolog Aosa Melhus'un da katıldığı araştırmanın sonuçları, çeşitli nedenlerle kıyafet, havlu, çarşaf gibi çamaşırları dirençli bakterilerden temizlemek için sabunun yeterli olmadığını gösterdi.
  Dr. Melhus, beyazlığın çamaşırın temiz olduğu anlamına gelmediğini, laboratuvar ortamında yaptıkları deneylerde birçok bakterinin 42 derecede bile haftalarca canlı kaldığını gözlemlediklerini belirtti.
  İdeal çamaşır yıkama sıcaklığının en az 60 derece olduğunu kaydeden Melhus, çamaşırların yıkandıktan sonra 10 dakika da kurutma makinesinde yüksek ısıda kurutulmasını tavsiye etti.

 2. Evet buna katılıyorum tamam beyazlar için kaynama yapılabilir iç çamaşırlarında özellikle.Ama diğer renklilerde ne yapacağız? Kaynatmaya kalkarsak renk menk kalmazki dimi:) Ama en azından iç çamaşırlar iç giyim oldukları için daha hijyenik olması önemli nevresimleride 50 dereceden aşağı yıkamamalı:)
  Bilgiler için teşekkürler meçhulüm:)
 3. beyazlar nerdeyse kaynıyo ama renkliler için bu sözkonusu olamaz hem çok küçülür hemde renkli olmaktan çıkar...

  emeğine sağlık

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. çamaşırlardaki mikroplar kaç derecede ölür

  ,
 2. beyazlar kaç derecede daha temiz olur

  ,
 3. iç çamaşırlar nasıl daha temiz yıkanır