Çamaşırları yüksek ısıda yıkayın

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye

beyaz çamaşırlar kaç derecede yıkanır beyazlar kaç derecede yıkanmalı beyazlar yıkanır nasıl beyaz çamaşırlar nasıl daha olur Meleklerim yapılan araştırmalar doğrultusunda çamaşırların yüksek derecede yıkanması gerektiği sonucu ortaya çıkmış...Çamaşırlar bir çok hastalığa sebebiyet verecek mikroplar taşıyormuş.Bu mikroplardan kurtulmak içinde çamaşır ne kadar kaynar suda kıyanırsa o kadar sağlıklı oluyormuş..Buyrunuz..

Çamaşırları yüksek ısıda yıkayın

Çamaşırların birçok hastalığa neden olabilen antibiyotiğe dirençli bakterilerden temizlenmesi için, sadece deterjan ya da değişik temizleme maddelerinin kullanılmasının yeterli olmadığı, aynı zamanda çamaşırların yüksek ısıda yıkanması gerektiği bildirildi.
    İsveç'te yayımlanan Svenska Dagbladet gazetesinin haberine göre, İsveç Uppsala Üniversitesi Hastanesinden Mikrobiyolog Aosa Melhus'un da katıldığı araştırmanın sonuçları, çeşitli nedenlerle kıyafet, havlu, çarşaf gibi çamaşırları dirençli bakterilerden temizlemek için sabunun yeterli olmadığını gösterdi.
    Dr. Melhus, beyazlığın çamaşırın temiz olduğu anlamına gelmediğini, laboratuvar ortamında yaptıkları deneylerde birçok bakterinin 42 derecede bile haftalarca canlı kaldığını gözlemlediklerini belirtti.
    İdeal çamaşır yıkama sıcaklığının en az 60 derece olduğunu kaydeden Melhus, çamaşırların yıkandıktan sonra 10 dakika da kurutma makinesinde yüksek ısıda kurutulmasını tavsiye etti.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

Bilgiler için sağol hayatım

3. mislinay

mislinay Yeni Üye

Evet buna katılıyorum tamam beyazlar için kaynama yapılabilir iç çamaşırlarında özellikle.Ama diğer renklilerde ne yapacağız? Kaynatmaya kalkarsak renk menk kalmazki dimi:) Ama en azından iç çamaşırlar iç giyim oldukları için daha hijyenik olması önemli nevresimleride 50 dereceden aşağı yıkamamalı:) Bilgiler için teşekkürler meçhulüm:)

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye

beyazlar nerdeyse kaynıyo ama renkliler için bu sözkonusu olamaz hem çok küçülür hemde renkli olmaktan çıkar...
    emeğine sağlık

Çamaşırları yüksek ısıda yıkayın konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yüksek Yüksek Tepelere

YÜKSEK YÜKSEK TEPELERE Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar Aşrı aşrı memlekete kız vermesinler Annesinin bir tanesini hor görmesinler Uçan da kuşlara malum olsun Ben annemi özledim Hem annemi hem babamı Ben köyümü özledim Babamın bir atı olsa binse de gelse Annemin yelkeni olsa uçsada gelse Kardeşlerim yollarımı bilsede gelse Çok eski bir söylentiye göre...
  2. Candan Erçetin - Yüksek Yüksek Tepelere

yuksek yuksek tepelere ev kurmasinlar asri asri memlekete kiz vermesinler annesinin bir tanesini hor gormesinler ucan da kuslara malum olsun ben annemi ozledim hem annemi hem babami ben koyumu ozledim babamin bir ati olsa binse de gelse annemin yelkeni olsa acsa da gelse kardeslerim yollarimi bilse de gelse ucan da kuslara malum olsun ben annemi ozledim hem annemi hem babami...
  3. Beyaz yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar

Beyaz yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar asrı asrı memlekete kız vermesinler asrı asrı memlekete kız vermesinler annesinin bir tanesini hor görmesinler annesinin bir tanesini hor görmesinler uçanda kuşlara malum olsun ben annemi özledim hem annemi hem babamı ben köyümü özledim babamım bir atı olsa binse de gelse...
  4. lütfen bakın çok önemli!!! (Çamaşırlarınızı giymeden yıkayın)

susan mckimley iç çamaşırlarınızı yıkayın iç çamaşırlarınızı yıkamadan giymeyin (edit RüYaM -resm tarafımca silinmiştir sebep adult olmasada adulta giriyordu ) ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU LÜTFEN DİKKATLEOKUYUN ve BAYAN ARAKDAŞLARINIZLAPAYLAŞIN ...İÇ CAMAşIRINIZI ALDIGINIZDA LUTFEN YIKAYINIZ GIYMEDEN ONCE YOKSA BOYLE OLUR :::Bu gördüğünüz (ekteki foto)birçok uzakdoğu ülkelerinde yaşayan bir sinek...
  5. Hem çamaşırlarızı yıkayın hemde tasarruf edin

evet arkadaşlar çağımız artık tasarruf çağı oldu biraz dikkatli davranarak duyarlı olarak gelecekteki hayatımızı daha iyi bir şekilde geçirebiliriz özelliklede evlatlarımız için: Bir deterjan markası, “Sürdürülebilir Gelişme” Raporu ile tüketicileri, “çamaşır yıkama ısısına dik-kat etmeye, gereksiz ön yıkamadan kaçınma-ya ve çamaşır makinesini tam doldurarak ça-lıştırmaya” davet ediyor....
  6. Aromaterapi ile sinirlerinizi yıkayın

Yorgun bir günün akşamında veya sabahında, küvetinize su doldurup dinlenebilirsiniz ama eğer suya bir su bardağı biberiye katarsanız, sinir sisteminiz uyarılacak ve kafanız berraklaşacaktır. 10-15 dakikalık böyle bir banyo yeterli olacaktır. Eğer buna vakit bulamıyorsanız, bir cezve adaçayı kaynatın; kaynayınca içine iki damla biberiye damlatın. Sonra, buharını birkaç dakika içinize çekin yine...
  7. yüzünüzü daogru yıkayın yüzünüz size mınnettar olsun

Yüzünüzü doğru şekilde yıkıyor, cildinize iyi bakıyor musunuz? İşte işinize çok yarayacak kısa ancak önemli bilgiler..:ang: * Cildinizi anti bakteriyel sabunla yıkayın. * Ürünü cildiniz ıslakken uygulayın. * Cildinizi iyice durulayın. * Cildinizi ılık suyla yıkamaya çalışın. * Cildinize uygun temizleyici ürünler kullanın. * Kalıp halindeki sert sabunları yüzünüze sürmeyin. *...
  8. Yüzünüzü Sirkeli Suyla Yıkayın!

GSirkenin cilde o kadar çok faydası var ki kullanmadan geçmeyin... Siz de ışıl ışıl parlayan ve her zaman bakımlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız; bir çay kaşığı sirkeyi dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve yüzünüzü öyle yıkayın. Ayrıca banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı sirke döküp içinde 10 veya 15 dakika kaldığınızda bedeniniz canlanır. Sirke ile yapılan bakımın diğer yararları ise şöyle...

Sayfayı Paylaş