gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çanakkale hakkında bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

çanakkale nin tarihi ve doğal özelikleri hakkında bana kısa bilgiler gerekmekte veren olursa minnettar kalıcam teşekkürler.

nurrrr bunu beğendi.
  2. nurrrr

nurrrr Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    boğazın lezzetli balığını, yörenin kaliteli şaraplarını, otantik yada modern restoranların servisleri eşliğinde tadabiliceğiniz nadide yerlerden biridir.Çanakkale'nin mitolojiye göre Dünya'nın ilk güzellik yarışmasının anavatanı olduğu söylenir.tarihi yaklaşık M.Ö. 3000 yıllarına kadar inmektedir ve pek çok medeniyet bu topraklarda barınarak, izler bırakmıştır.Görülmesi gereken yerler:. Kilitbahir Köyü ve Kalesi Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları
    Soğanlıdere Şehitliği
    Şahindere Şehitliği
    Alçıtepe Köyü Bakı Terası
    Kaymakam Yarbay Hasan Bey Şehitliği
    Çanakkale Şehitler Abidesi
    Seddülbahir Köyü
    Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği
    Sargıyeri ve Hastane Şehitliği
    Kabatepe Tanıtma Merkezi ve Müzesi
    Anzak Koyu
    Mehmetçiğe Saygı Anıtı
    Kanlı Sırt Anıtı ve Kitabesi
    57 Alay Şehitliği
    Mehmet Çavuş Anıtı
    Conkbayırı, Atatürk Anıtı, Siperler ve Kitabeler
    EFSANELER KENTİ TRUVA
    Çanakkale'nin Tevfikiye Köyü yakınında Truva Antik Kenti, 10 yıl süren dillere destan bir savaşla efsaneleşti. ''Troy'' ismiyle vizyona giren filmin ardından Truva'yı ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında büyük artış yaşanıyor. Truva Antik Kenti'ne gelenler,, Truva Atı'nı, 9 kat kent üstüne kent kurulan yerleri, büyük savaşların yaşandığı meydanları, yangınların kentleri yerle bir ettiği mekanları ziyaret edebiliyor. Truva'da kazılarla ortaya çıkarılmış basamaklarla inilen adak kuyusu, Athena Mabet yeri, II. Truva'nın meşhur rampalı kapısı, dini alan, kurban kesme yeri, Hellenistik devirden kalma sunak yeri, Roma hamam kalıntısı, taş köprü, sunak yeri, at nalı biçimli tiyatro, mermer kitabeler, sütunlar ve mimari parçalar dikkat çekiyor.
    ARİSTO'NUN ŞEHRİ: ASSOS:
    Assos, Behramkale'de yalnızca tarihi kalıntılarıyla değil, eşsiz doğasıyla da ziyaretçileri büyülüyor. zeytin ağaçları, balıkçı tekneleri, küçük pansiyonlarıyla küçük bir köy görünümünde olan Assos, kendine özgü mimari yapısı ve balık lokantalarıyla keyifli anlar vadediyor.
    İnsanı büyüleyen bu tarihi mekan, ünlü filozof Aristo'nun, akademik çalışmalarına da ev sahipliği yaptığı yer olarak biliniyor.
    ''ÇANAKKALE İÇİNDE AYNALI ÇARŞI''
    ''Şehir merkezinde ziyaretçilerin uğrak yeri olan Aynalı Çarşı, eskiyle yeninin uyumunu gözler önüne seriyor. Kordon boyunda yaz mevsiminde araç trafiğine kapatılan yolda kurulan çay bahçeleri, yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanları arasında yer alıyor. Çanakkale'ye adını veren seramikler, çömlekler, testi ve sürahiler kent merkezindeki turistik dükkanlarda satılıyor. Ziyaretçilerin ilgisini en çok minyatür Truva Atı çekiyor.

Çanakkale hakkında bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Al Sümbül hakkında bilgi istiyorum

Al Sümbül hakkında bilgi istiyorum

Al Sümbül (Acalypha) Al Sümbül (Acalypha) Son yılların en çok sevilen ev bitkisidir. Uzun, kırmızı çiçekler veren bitkinin yetişme şekli basit değildir. Al Sümbül bitkisinin üretilmesi; çelikten kolayca çoğaltılır. Bu çelikler genç filizlerin 7,5 cm uzunluğunda budanması ile elde edilir. Alınan çelikler, kum bulunan küçük saksılarda...
  2. yumurtalık tembelli hakkında bilgi istiyorum.

yumurtalık tembelli hakkında bilgi istiyorum.

Yumurtalık tembelliği nedin belirtileri nelerdir ? Nasıl tedavi edilir ? Yumurtalık tembelliği neden olur sorularımın cevabını rica ediyorum Bir türlü bebeğimiz olmuyor yardım lütfen yardım.
  3. Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum

Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum benimle Havanın Önemi Hakkında Bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.
  4. Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi istiyorum

Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar hepinize keyif dolu neşesi bol bir gün geçirmenizi diliyorum ve ricada bulunacağım konuya geçiyorum mümkünse Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi verebilir misiniz bana?
  5. doğum sigortası hakkında bilgi istiyorum

doğum sigortası hakkında bilgi istiyorum

Doğum yapacağım 5 aylık gebeyim.Bebeğimin doğum masraflarını sigorta istiyorum ama hangi sigorta yatarak ya da ayakta yüksek oranda masrafları karşılıyor ve hiçbir pürüz çıkarmıyor?Bilen kullanan varmı?

Sayfayı Paylaş