gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

çatlak ciltler ve çözümler

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

a) Birer tutam susam yağı, balmumu ve zift karıştırılarak hafif ateşte ısıtılır ve çatlaklara sürülür. b) İki adet yumurtanın akı ile bir tatlı kaşığı şap bir kabın içerisinde iyice karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. Elde edilen bu karışım çatlaklara sürülür.
    c) Havuç yağı, kayısı yağı, çörekotu yağı, kantaron yağı, melisa yağı, badem yağı, saf zeytinyağı, keten yağı, ka*kao yağı ve gliserin yağı çatlayan ve kuruyan bölgelere masaj yapılarak sürülür.

çatlak ciltler ve çözümler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cilt çatlaklarını önleyecek ve tedavi edecek bilgiler

cilt çatlaklarını önleyecek ve tedavi edecek bilgiler

çatlaklar için bitkisel yağlar çatlak için bitkisel yağlar çatlak giderici cilt çatlakları hamilelik çatlakları yağ soğuk kış günlerinde cildimizin çatlamasını önleyecek yada çatlamış olan cildimizi tedavi edecek bilgiler :)buyrun melekitoşlar:D:D Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut...
  2. Yağlı ciltlerin sorunları ve çözümleri

Yağlı ciltlerin sorunları ve çözümleri

Yağlı ciltlerin yapısını ve ihtiyaçlarını biliyor musunuz? Cildimizdeki yağ nelerden oluşur? Cilt üzerindeki yağ (sebum); lipitler (yüzeydeki hücrelerden kaynaklanır), ter ve çevresel materyallerden oluşur. Ciltteki yağ (sebum) nerede üretilir? Sebum yağ bezlerinden üretilir. Tüm vücut yüzeyinde bulunan sebum, el ve ayak derisinde daha az, avuç içi ve ayak tabanlarında ise...
  3. sivilce ve cilt çatlakları

sivilce ve cilt çatlakları

vücudumuzdaki sivilceler çatlaklarımdan kurtuldum kollarımda sivilce yüzümüzdeki ve vücudumuzdaki sivilce ve cilt çatlaklarından kurtulmak için birçoğumuz cok fazla yöntemler denemişizdir. sivilcelerden kurtulmak bana imkansız gibi geliyordu. ilvina adlı bir krem kullandım ilk ay kullandıgımda sivilceler yavaş yavaş yok olmaya başladı ve 2. ayda kullanmaya devam ettim. bunun sonucunda...
  4. Cilt problemleri nedenleri ve çözümleri

Cilt problemleri nedenleri ve çözümleri

cilt problemleri, nedenler, sebepler, hastalıkları, tedavisi, çözümleri ve merak edilen tüm bilgileri burada arkadaşlar Cilt problemeleri, hangi yaşta olursa olsun, hemen hemen her kadın ve erkeğin sorunudur. kişiden kişiye değişen cilt problemlerinin bir çok çeşidi ve bu çeşitlere göre değişen sebepleri vardır. Biz de bu makalemiz de cilt sorunlarının sebepleri,ni ve çözümlerini ele...
  5. Ciltte ki Çatlaklar ve Çözümleri

Ciltte ki Çatlaklar ve Çözümleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş