gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

CE İşareti Nedir?

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

CE İşareti Nedir? CE İşareti, "Avrupa Normlarına Uygunluk" anlamına gelen "Conformité Européenne" sözcüklerinin baş harflerinden oluşur.

CE İşareti, Avrupa Birliği`nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamına giren ürünlerin bu direktiflere uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösteren bir "Birlik" işaretidir. CE İşareti, ürünlerin, amacına uygun kullanılması halinde insan can ve mal güvenliği, bitki ve hayvan varlığı ile çevreye zarar vermeyeceğini, diğer bir ifadeyle ürünün güvenli bir ürün olduğunu gösteren bir işarettir.

CE işareti kalite ile ilgili değildir, tüketiciye bir kalite güvencesi sağlamaz, yalnızca ürünün, asgari güvenlik koşullarına sahip olduğunu gösterir. CE İşareti taşıyan bir ürün, AB üyesi ülkeler arasında rahatça serbest dolaşıma girmekte; böylece işaret bir nevi"pasaport" işlevi de görmektedir.

CE işareti ürünün AB teknik mevzuatına uygunluğunu belirten resmi bir işarettir.

CE İşareti Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte kramp yaşanması neye işarettir

Hamilelikte kramp yaşanması neye işarettir

Hamilelikte Kramplar Hamilelik döneminde kalsiyum eksikliğinin krampların artmasına neden olduğu bildirildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gülçin Belene Taşlıyurt, kas kramplarında mineraller önemli yer teşkil ettiğini söyledi. Krampların sadece yoğun egzersiz esnasında veya sonrasında meydana gelmediğine dikkat çeken Taşlıyurt, "Kas hastalığı olanlar, şeker hastaları,...
  2. işaret

işaret

Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde yakın arkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır. İşaret edilen şeye dikkat etmek ve onu da yorumlamak gerekir. Kişinin bir amacı olacak demektir.Isaret vermek için kandil asilan ve konulan sey-leri görmek, yüksek makam ve mertebeye delalet eder, Bu rüya son derce iyidir. Isigi söndürdügünü görmek hayirli degildir.
  3. Rüyada Salata Görmek, Neye İşarettir

Rüyada Salata Görmek, Neye İşarettir

rüyada salata yemek rüyada salata yapmak salatalık yemek görmek görmek Rüyada Salata Görmek Neye İşarettir Rüyada salata yemek, mutluluğun işaretidir. Bazen bu rüya, hastalığın ve etrafınızda kötü insanlar bulunduğunun da habercisi olabilir. İçine limon ve sirke konulmamış ise büyük kısmettir. İçine sirke konulan salata ise içine haram karışacak kısmettir. Rüyada salata görmek, salata...
  4. noktalama işaretleri nelerdir nerde kullanılır

noktalama işaretleri nelerdir nerde kullanılır

noktalama işaretleri nelerdir nerde kullanılır ? Ben yazım hatalarımı artık düzeltmek istiyorum ve bu konuda noktalama işaretlerinde ve yazım hatalarında bilgili kişilerden yardım bekliyorum. evet arkadaşlar noktalama işaretleri nelerdir nerde kullanılır ?
  5. İşaret dili nedir özellikleri nelerdir?

İşaret dili nedir özellikleri nelerdir?

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10′unu engelli bireyler oluşturuyor. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından Devlet İstatistik Enstitüsü’ne yaptırılan “Türkiye Özürlüler Araştırması” ise Türkiye nüfusunun yüzde 12′sinin engelli olduğunu belirtiyor. İşaret dili, işitme engelli bireylerle iletişim kurmak için oldukça önemli ve gereklidir....

Sayfayı Paylaş