Çelik tencere bulaşık makinesinde yıkanır mı bozulma olur mu?

• Konbuyu başlatan Melike Güner Uysal
  • Başlangıç tarihi
M

Melike Güner Uysal

Forum Okuru
Çelik tencere bulaşık makinesinde yıkanır mı bozulma olur mu?

Celik tencere bulasik makinesinde yıkanır mı melek kadınlar kulübü çelik tencere bulaşık makinesinde yıkanır mı forumda.​

Kızlar ben yeni evlendim de malum eşyalar yeni olduğu için insan korkuyor bozulacak filan diye. Özellikle şunu sormak istiyorum size. Emsan çelik tencereler setim var evleneli hep elimde yıkadım acaba çelik tencere bulaşık makinesinde yıkanır mı? Zarar görür mü ne dersiniz?

Merhabalar
Allah mutlu mesut etsin canım. Yeni olduğun için endişe duymussun ama bana kalırsa çelik tencerelere bir şey olmuyor makinede yıkayınca. Benim de çelik tencerelerim var ve her zaman makineye atarım bir problem olmadı şimdiye kadar. Çoğu uzmanın da önerisi bu yönde yani yikanmasinda bir mahsurun olmadığı yönünde. Yine de sen bilirsin ama problem olmaz. İstersen çelik tencerelerini yıkarken daha düşük ısıda bulaşık makinesine atabilirsin. Yeni evli olduğun için sana uygun incelemeni tavsiye edeceğim bir konu bırakıyorum. Bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken şeyler de var aslında bunlar linkte "Bulaşık makinesinde hangi mutfak eşyaları yıkanmaz"

Geri