gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Cep Telefonumuz Islanmışsa Ne yapmamız Gerekir?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Islanan cep telefonuna ne yapmak gerekir? hakkında bilgi vermektedir.

Meleklerimiz elimizden hiç düşürmediğimiz cep telefonumuz suya düşse veya yağmurda ıslansa ne yapmamız gerek biliyormuyuz.Islanan
    cep telefonuna ne yapmak gerekir bilmeyenler varsa faydalı bilgiler bölümümüzde bu konuya yer verdik.

İşte ıslanan telefonu kurtarmanın yolu;

Herkesin yaptığı gibi telefonu kurutmak için kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın.

- Telefonunuzun hemen arka kapağını açın ve pille birlikte SIM kartını çıkartın.

- Kağıt havluyla telefonunuzun dış yüzeyini kurulayın. Pil bölmesinin içini de kuruttuğunuzdan emin olun. Kurularken telefonunuzun ekranını bastırmayın yoksa zarar verebilirsiniz.

- Telefonun içinde kalan nemi kurutmak için bilgisayar klavyelerini temizlemek için satılan basınçlı hava kutusu kullanın. Islak yerler kuruyana kadar telefonun içine hava püskürtün.

- Bir kasenin dibine kuru pirinç dökün. Telefonunuzu bu pirincin içine yerleştirin. Telefonun üstünü de pirinçle örtün ve gece boyunca bu şekilde bırakın. Pirinç telefonun içinde kalan nemi emecektir.

- Telefonu pirinç kabından çıkarın. Pirinç tozlarını temizlemek için tekrar basınçlı hava kullanın. SIM kartını ve pili tekrar yerlerine yerleştirin ve telefonunuzu açın. Eğer telefon çalışmıyor veya ekran menüleri düzgün göstermiyorsa, telefonu gereken hızda kurutamadığınız anlamına gelir. O zaman yeni bir telefon alabilirsiniz.

2. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Benim bir kere oğlumun sütüyle ıslandığını gördüm cantamdaydı hemn cıkardım csonra pilini çıkardım sildim ama ertesi gün o süt içinde bir kokuyordu calıştı ama yinede tamirciye götürdüm sildirmek için

Cep Telefonumuz Islanmışsa Ne yapmamız Gerekir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. evlenmeden önce neler yapmamız gerekir

evlenmeden önce neler yapmamız gerekir

Evlenmeden önce neler yenmeden önce neler yapmamız gerekir?[/b] Niçin evleniriz ;Temelde hepimiz başka insanlarla iletişim kurmayı arzu ederiz. Olgunlaştıkça da bu his bizi yakından ve derinden sevecek bir kişiyi özleyip, aramaya iter. Almakta vermekte sevginin olmazsa olmaz bölümleridir. Biri olmadan öteki pek uzun ömürlü olmaz. Evlenmenin temel nedenlerinden bir tanesi beraberlik,birine...
  2. Islanan Cep telefonuna ne yapmak gerekir?

Islanan Cep telefonuna ne yapmak gerekir?

cep telefonu islanirsa, yapilmasi gerekenler, yararli bilgiler, sac kurutma kullanmayin, kurtarmanin yolu, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Elinizden hiç düşürmediğiniz cep telefonunuz suya düşürebilir ya da yağmurda ıslanabilir. Peki cep telefonunuz ıslanırsa, ne yapacağınızı biliyor musunuz? Herkesin yaptığı gibi telefonu kurutmak için kesinlikle saç kurutma...
  3. Cep telefonumu suya düşürdüm ne yapmalıyım

Cep telefonumu suya düşürdüm ne yapmalıyım

Of ya arkadaşlarım of yaaa cep telefonumu bugün havuzda yüzerkene suya düşürdüm. E garanti kapsamınada girmez şimdi ben ne yapayım ya :S
  4. Çocuğunuz Ateşlenirse Ne Yapmanız Ne Yapmamanız Gerekir ?

Çocuğunuz Ateşlenirse Ne Yapmanız Ne Yapmamanız Gerekir ?

Çocuğum Çok Ateşlendi Ne Yapmalıyım Yardım Çocuğum Ateşlendiğinde Ne Yapmalıyım Çocuklarda iştahsızlık yanında anneleri en çok endişelendiren konuların başında çocukların ateşlenmesi gelir. Eğer siz de Çocuğum Ateşlendiğinde Ne Yapmalıyım diye telaş ediyor ve merak ediyorsanız bu sayfamızda ki bilgiler işinize yarayacaktır... Normal şartlarda, çocuklarımızın ateşi 37,0 ile 38,0ºC...
  5. Cep telefonu nun zararları nelerdir ?

Cep telefonu nun zararları nelerdir ?

Teknolojinin en büyük iletişim araçlarından dır telefon.Geçmişten günümüze hızla değişime uğrayan telefon hayatımızın bir parçası olmuş adeta.Mobil uygulamaların olduğu ,3 G , GPS, WiFi, Bluetooth gibi gelişmiş bağlantı seçenekleri olan akıllı telefonlar günümüzde çok popüler.Bir çok faydası olan ,hayatımızı kolaylaştıran bu telefonların elbette zararı da var.Cep telefonlarının zararlarını...

Sayfayı Paylaş