gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cerrahi Girişimlerde Genel İlkeler

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Her Deformite düzeltilmeli mi ? – Düzeltilemeyecek deformite yoktur. Ancak spina bifida olgularında her deformitenin düzeltilmesi gerekli değildir. Deformitenin düzeltilmesi belirgin fonksiyonel kazanç sağlamayacaksa cerrahi girişim düşünülmemelidir. Deformiteyi Düzeltme Endikasyonları
    1. Bakımın kolaylaştırılması
    2. Yara açılmasının engellenmesi
    3. Oturma dengesinin sağlanması
    4. Ayakta durma dengesinin sağlanması
    5. Ekstremitenin orteze uyar hale getirilmesi
    6. Kullanılan ortezin küçültülmesi ( KAFO’dan AFO’ya geçiş)
    7. Ortezsiz ambulasyon sağlanması
    8. Yürümenin kolaylaştırılması

Cerrahi Girişimlerde Genel İlkeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Genel Öğretim İlkeleri

Genel Öğretim İlkeleri

atatürkün öğretmenlere rehber olarak sunduğu ilkeler atatürk ün öğretmenlere rehber olarak sunduğu ilkeler atatürkün mustafa kemal nelerdir nelerdir Bir öğretim sisteminde yer alan çeşitli derslerin gerek ders konularının seçilip ders kitaplarının yazılmasında gerekse o dersin sınıflarda öğretmenler tarafından işlenmesinde esas alınan genel öğretim ilkelerinden bazıları şunlardır: 1. Çocuğa...
  2. Cerrah

Cerrah

Ameliyata ihtiyacı olan kimsenin cerrah görmesi sağlığına kavuşmasına, üzüntü ve kederden kurtulmaya; Sağlıklı birinin yanına cerreh girdiğini görmesi, kan aldırması gerektiğine delalet eder.Dertlerinizden sıyrılacaksınız demektir.Cerrah sizi tedavi ediyorsa iyi bir insanla tanışacağınıza ve bu insandan çok büyük destek göreceğinize işarettir. Dertlerinizden sıyrılacaksınız demektir.Cerrah...
  3. Biyolojinin İlkeleri

Biyolojinin İlkeleri

Biyoloji, bilgiye ulaşmak için bilimsel metodu kullanır. Bilimsel teoriler, bilimsel gözlemlere dayanır ve bu teoriler, yeni araştırmalarla bazen geliştirilirler. Bilimsel teoriler aynı zamanda, daha gözlenmemiş bir fenomenin tahmin edilebilmesi için de kullanılabilirler. Biyolojik sistemler, bazen sistematik olarak modellenirler; ancak yine de - diğer bilim dallarında da olduğu gibi -...
  4. Estetİk Cerrahİ

Estetİk Cerrahİ

ESTETİK CERRAHİ Estetik cerrahi hızla gelişiyor. Özellikle son 10 senede bir çok yenilik oldu ve artık eskiden hayal bile edilemeyen şeyleri yapmak mümkün. Estetik cerrahi çok hızlı gelişen çok dinamik bir alan. Ben bu siteyi hazırlarken bir estetik cerrah olarak yaptığım işe bakış açımı yansıtmaya çalıştım. Amacım sizin dışarıdan göremeyeceğiniz bazı ayrıntıları gösterebilmek. Yazdıklarım...
  5. İntihar girişimleri...

İntihar girişimleri...

Özkıyım (intihar) "İnsanın kendi kendisini cezalandırma veya kendisini kasıtlı olarak dünyadan ayırmak için girişilen eylem" olarak tanımlanmakta ve "diğer bir deyimle insanın yaş..... son vermek amacı ile yaptığı ve başarı ile sonuçlandırdığı patolojik bir davranış" olarak yorumlanmaktadır. Buradaki tanımla günümüz gerçeğine göre doğru (kuşkusuz bunlar ileride...

Sayfayı Paylaş