gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ceyhun Atuf Kansu Ödülü için başvurular başladı

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Türk şiirinin büyük isimlerinden Ceyhun Atuf Kansu adına düzenlenen ödül, 2008 yılında 23. kez verilecek Seçici kurulu Adnan Binyazar, Müslim Çelik, Refik Durbaş,Şükrü Erbaş, Bahar Gökler, Emin Özdemir ve Sevgi Özel’den oluşan ödüle aday olan yapıtlarda Kansu’nun şiir anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve dil bilinci ölçütü aranacak.
    Ödüle aday olacak yapıtların, şairin adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte
    7 adet kitap ya da 7 kopya dosyayla Ayhan Gökler, Selanik Caddesi No: 48/3, Kızılay/Ankara adresine gönderilmesi gerekiyor. Son katılım ve aday gösterilme tarihi 1 Şubat 2008 olarak belirlenen ödülü kazanan yapıt, Kansu’nun ölüm yıldönümü olan 17 Mart 2008 tarihinde açıklanacak. 1986 yılında konulan Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’nü son olarak Cengiz Bektaş kazanmıştı.

Ceyhun Atuf Kansu Ödülü için başvurular başladı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceyhun Atuf Kansu'dan Atatürk Şiirleri

Ceyhun Atuf Kansu'dan Atatürk Şiirleri

ceyhun atuf kansu atatürk şiirleri ceyhun atuf kansu atatürk şiiri atıf şiirleri şiirlerinden oluşan bir dinleti HAVZA YOLLARINDA MUSTAFA KEMAL Mahmur dağının başında bir duman bi duman Mustafa Kemal'in başında daha bir duman Dağ düşünür gündüz gece başından duman gitmez Mustafa Kemal düşünür gündüz gece başından duman gitmez Dağların başından duman eksik olmaz Soy yiğidin başından duman...
  2. Kosova Cumhuriyeti pasaportları için başvurular başladı

Kosova Cumhuriyeti pasaportları için başvurular başladı

Dünyanın en yeni devleti sayılan Kosova Cumhuriyeti pasaportları için başvurular başladı. Kosova İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bütün belediyelere başvuru formlarının dağıtıldığı ve bugünden itibaren yurttaşların pasaport başvurularına başladıkları bildirildi. Bakanlık pasaport çıkartmak için gerekli koşullar konusunda yurttaşların bilgilendirilmesi amacıyla kampanya...
  3. 2012 Ygs başvuruları başladı

2012 Ygs başvuruları başladı

arkadaşlar 2012 Ygs başvuruları başladı bilginiz var mı?
  4. KPSS 2012 İçin Başvurular Başladı Melekler

KPSS 2012 İçin Başvurular Başladı Melekler

2012 kpss başvuru tarihi 2012 kpss başvuru ne zaman Sevgili melekler, KPSS maratonu için başvurular başladı. Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları başladı. Başvurular, 4 Temmuz 2012 tarihine kadar yapılabilecek. 2012 KPSS başvuru tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler ise şöyle... 2012-KPSS, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 23...
  5. survivor 2013 başvuruları başladı mı ?

survivor 2013 başvuruları başladı mı ?

Kızlar bu yıl şeytanın bacağını kıracağım ve inşaallah survivor elemelerine katılacağım.Geçen yıl da başvurdum ama giremedim.Bu yıl inş kazanacağım ama başvurular başladımı acaba ?

Sayfayı Paylaş