gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Çiçeklerle Oyun

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Çiçekçilerden aldığımız çiçekler, en taze biçimleriyle evlerimizi süslediklerinde bir başka güzeller. Onları çiçekçiden almak yetmiyor; yaratıcı birkaç dokunuşla sunumlarına da katkıda bulunmanız gerekiyor. Yeşil gölgeler
    Parlak renkli çiçekler dekorasyon zevkinize uymuyorsa, tamamen yeşil yaprak ve bitkilerden oluşmuş bir düzenleme huzur veren bir görüntü sağlayacaktır. Palmiye ve muz yaprakları, yeşil kalalar, bambu sapları ve heykelimsi formlara sahip çeşitli yeşil yapraklar özellikle modern evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Etkiyi arttırmak için, küf yeşilinden koyu zümrüt yeşiline kadar farklı ton ve dokularda yeşili bir araya yerleştirebilirsiniz. Uzun şeffaf cam vazolar, bu tip düzenlemeler için idealdir.

İkisi bir arada
    Büyük bir cam vazonun içine küçük bir cam vazo yerleştirerek iki farklı düzenlemeyi bir arada sunabilirsiniz. Şaşırtıcı olsun istiyorsanız, iki vazonun formu birbirinden farklı olmalı (küp bir vazonun içine küre bir vazo gibi). Büyük olanın içine birkaç santim yüksekliğinde su koyun ve içine birkaç uzun yaprak sapını enlemesine döndürerek yerleştirin. Tamamen su doldurduğunuz ikinci vazonun içine ise yüksek bir çiçek aranjmanı yaparak, diğerinin içine yerleştirin.

Askıda güller
    Tüm zamanların en sevilen çiçeği güller, geleneksel buketlerin içinde olduğu kadar, sade düzenlemeler içinde de çok güzeller. İşte bunlardan biri; İçi yarı yarıya su dolu küp şeklinde bir cam vazonun üzerine, her kenardan ikişer santim dışarıya sarkacak şekilde enine ve boyuna ikişer sıra çiçek sapı yerleştirin. Aynı boyda kestiğiniz dokuz adet şeftali renginde konca gülü, yaprak ve dikenlerini temizledikten sonra, bu saplara bağlayarak suyun içine daldırın.

Kar beyazı
    Misafir sofranızın ortasına koymak için bir fikir arıyorsanız, bu mum-sümbül kombinasyonunu deneyebilirsiniz. Geniş bir yuvarlak cüam vazonun dibine az miktarda su koyun, ortasına da kalın, silindir bir mum yerleştirin. Dört sümbül demetini eşit boyda kesin, saplarının etrafına geniş bir yaprağı sarın ve içine ipler yardımıyla sabitleyerek küçük birer çiçek ağacı oluşturun. Daha sonra bunları mumile vazonun kenarı arasında kalan boşluğa, eşit aralıklarla yerleştirin.

İpucu
    Sokaktan ya da çiçekçiden aldığınız çiçekleri vazoya yerleştirmeden önce saplarını mutlaka bir kere de siz kesin. Böylece taze lifler ortaya çıkacak ve sapların su emmesi kolaylaşacaktır.

2. efgh950

efgh950 Forum Okuru

Çiçeklerle Oyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çiçek

çiçek

rüyada beyaz çiçek görmek rüyada tarlası görmek sarı rüya tabirleri beyaz cicekler Gönül açıcı, sevinçli haber ve gelişmelere; lezzetli şeylere ve huzurlu bir hayata, Bekarın başında çeçekten taç görmesi evylenmesine, Kadının çiçek görmesi hamilelikle gelecek sevince, Taze çiçek şiddet ve üzüntüden kurtulmaya, Değişik renkte çiçekler ffarklı sevinç sebeplerine, Ağaç çiçeği kişiyi doğru yola...
  2. Oyun

Oyun

Gurur ve kibire, insanları küçümsemeye ve onlarla alay etmeye, akılca ve dince eksikliğe; Tavla oyunu istihza ve muhalefete, bazen tavla oynamak şöhret ve izzete, dünyalıkta yükselmeye, Yazı-tura oyunu delillere, Yüzük oyunu kuyumcuya, emir ve görevleri gizli tutmaya, Aşık oyunu görevden alınmaya ya da bir göreve atanmaya, Ceviz oynamak, sonu barışmaya ve esenliğe varacak olan anlamsız...
  3. Oy

Oy

Rüyada oy pusulası görmek, iki şıktan birisinin tercih edilmesi gerektiğine işarettir. Rüyada oy pusulası görmek, iki seçenek arasında kaldığınıza, birisinin tercih edilmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada herhangi bir seçim için bir sandir rey pusulasi attigini görmek ailesi tarafindan kendisinden istenen bir seyi yerine getirmege çalisacagina, çocuklarinin isteklerini yapmaya gayret edecegine...
  4. çiçekler

çiçekler

ÇİÇEKLER Elimdeki çiçeklerin ikisi hariç hepsi papatya, ikisi hariç hepsi gül ve ikisi hariç hepsi karanfil olduğuna göre elimde hangi çiçekten kaç tane bulunmaktadır ?
  5. çiçek ekme oyunu

çiçek ekme oyunu

çiçek ekme oyunları saç ekme oyunu tohum oyunları sebze saç Toprağı kazdım (Eller tırmık gibi yapılır.) Tohumu attım (Avuç içine tohum koyma hareketi yapılarak kapatılır.) Biraz da suladım (Baş parmak açık tutulur, ibrik gibi yapılır.) Bir de baktım çiçeğim, Tomurcuklanmış (Eller havaya kaldırılır.) Yaprakları açılmış (Sağa sola sallanılır.)

Sayfayı Paylaş