Cilt Beyazlatıcı Ve Leke Giderici Maske Tarifleri | Melekler Mekanı FORUM - 28 Eylül 2016

Cilt Beyazlatıcı Ve Leke Giderici Maske Tarifleri

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    596
    Ödül Puanları:
    0
    beyazlamak için maske çil maskeleri teni beyazlatmak esmer teni beyazlatma cildi beyazlatmak
    Cilt Beyazlatıcı ve Leke Giderici Maske Tarifleri

Beyazlatıcı maske - 1 1/2 domates
    Un

Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin. Maskeyi göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir, rengini açar, gözenekleri temizler, çil ve yara izlerini hafifletir.

Beyazlatıcı maske - 2 50 g soya peyniri (Tofu)
    15 g maya

Soya peynirini küçük bir kaseye koyarak ezin. Üzerine mayayı ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve mayalanmaya bırakın (minimum 30 dk). Ardından maskeyi yüzünüze dairesel hareketlerle yedirin. 15 dk bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın. Bu maske özellikle yağlı ciltler için iyidir. Gözeneklerdeki tıkanıklıkları açar ve sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.

Beyazlatıcı maske - 3
    2 yemek kaşığı taze fasulye unu
    1 yumurta akı
    2 damla lavanta yağı

Malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin. Göz çevresi ve dudaklardan kaçınarak sürün. 15-20 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Nemlendiricinizi sürün. Bu maske cildi ölü hücrelerden arındırır, siyah noktaları, akneleri ve yağ bezelerini iyileştirir, gözenekleri açar ve sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.

Papatyalı cilt beyazlatma maskesi
    3 tatlı kaşığı papatya (çiçek kısmı)
    1 fincan su
    1 yemek kaşığı bal
    1 yemek kaşığı gül suyu (isteğe bağlı)

1 fincan suyu kaynatın ve içine papatyaları atın. 7-8 dk beraber kaynattıktan sonra süzgeçten geçirerek soğumaya bırakın. Ardından bal ve gül suyunu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze ve boynunuza sürerek 15 dk bekleyin. Cildinizin aydınlanması için düzenli olarak kullanın. Bu maske renk bozukluklarına karşı birebirdir. Buzdolabı ömrü 1 haftadır. Hava geçirmeyen bir kapta muhafaza etmeye özen gösterin.
    Not: Hamilelere tavsiye edilmez.

Safranlı cilt beyazlatıcı
    3 yemek kaşığı süt
    5-6 tel safran

Safranı sütün içine atın ve çözülmesini bekleyin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayarak 20 dk bekleyin. Ardından durulanın. Bu işlemi düzenli olarak uygularsanız daha berrak ve açık bir cilde kavuşursunuz.

Cilt beyazlatıcı
    Yeteri kadar hindistan cevizi sütü
    Yeteri kadar ananas suyu

Malzemeleri karıştırarak yüzünüze pamuk yardımıyla uygulayın. 20 dk bekledikten sonra durulanın. Malzemeler tamamen doğal olmalıdır. Bu uygulama cildinizin rengini bir ton açar ve renk bozukluklarına iyi gelir.

Cilt beyazlatan, leke giderici maske
    1 yemek kaşığı rendelenmiş kestane
    Kaynar suya atılan 1 çay kaşığı süt tozu
    1 yumurta sarısı
    1 ezilmiş limon
    1 çay kaşığı itburnu yağı

Malzemeleri karıştırarak hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. 20-30 dk bekledikten sonra yıkayın.

2. turkuaz46

turkuaz46 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cilt Beyazlatıcı Ve Leke Giderici Maske Tarifleri
    benim çocukluktan gelen esmer çillerim var..bunlar benim yüzümü esmer gösteriyor.özellikle yazın güneş sonrası...çillerim yok olabilirmi...güneşi çok olan memleketteyim...kumralım..cildim önceleri yağlı idi zamanla kurudu sanırım...

3. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
    Cevap: Cilt Beyazlatıcı Ve Leke Giderici Maske Tarifleri
    valla benim cildim beyaz ama sonradan olışmuş lekelerden kurtulamıyorum bi türlü.. sağol paylaşımın için pasikacım.. bana uygun olanalrı den,ycem:)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

göz altı morluklarımdan bıktım.herkez gözlerinin altı niye mor demelerinden bıktım canım çok sıkılıyor.hergün tonlarca fontten süre süre gözaltlarıma yüzümde bir sürü sivilce çıkıyo genetikmi acaba ne yaptıysam geçmiyor ameliyetada ailem müsade etmiyor. valla insanların garip garip bakmasından bıktım intihar edecem sonunda kurtulacam yalvarrım yardım edin.....

Cilt Beyazlatıcı Ve Leke Giderici Maske Tarifleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Leke giderici cilt beyazlatıcı maskeler

cilt beyazlatma maskeleri beyazlatıcı maskeler cilt beyazlatıcı maskeler maske maske Beyazlatıcı maske - 1 1/2 domates Un Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin. Masaaai göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez...
  2. Leke giderici maske

leke giderici maskeler leke giderici maske doğal maskeler bitkiler ben Leke giderici maske - Anarhan Nadirova Tibet Hekimliği Uzmanı Anarhan Nadirova'dan cilt lekelerini gidermek ve cilt beyazlatmak için doğal maske tarifi: Malzemeler: • 1 çay kaşığı süt tozu • 1 yumurta sarısı • 1 ezilmiş limon • 1 çay kaşığı itburnu yağı • 1 yemek kaşığı rendelenmiş kestane Hazırlanışı: 1 çay kaşığı...
  3. Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Maskeler

cilt maskeleri cilt beyazlatma maskesi cilt beyazlatmak için Sevgili melekler, aşağıda önerdiğimiz doğal beyazlatıcı maskeleri evde kolaylıkla uygulayabilir ve iyi sonuçlar alabilirsiniz. Cildinizin yeniden doğal ve güzel rengine kavuşması için şu önerilere bir göz atın.. :) 1. Salatalık maskesi Ezilerek püre haline getirilen salatalığa inci tozu ekleyin. Bu iki malzemeden yapılan...
  4. Cilt Renginizi Açmak İçin Doğal Beyazlatıcı Maske Tarifi

cilt beyazlatıcı maske, cilt rengini açmak için maske, cilt rengi nasıl açılır Sevgili melekler, zamanla ciltte ölü hücreler birikir, yer yer lekelenmeler, siyah noktalar oluşabilir. Bu sebeple cildin rengi de koyulaşabilir. Bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için cilde peeling yapılması gerekir. Cildinizin rengini açacak, ölü hücrelerden temizleyecek bu peeling nasıl yapılır hep birlikte...
  5. Cilt rengini açan maske tarifleri

Yulaf ve Limon Suyu Maskesi: Bu maske cildin tonunu açarken gözeneklerin ve fazla yağın temizlenmesini de sağlamaktadır. Maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu. Maskeyi hazırlamak için yulafı püre kıvamına gelinceye kadar ezin ve limon suyunu ekleyip iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 25 dakika kadar bekletin. Suyla...

Sayfayı Paylaş