gebe
  1. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63

ciltt bakım maskeleriniz benden

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında sudembeyaz tarafından paylaşıldı.

kızlar ben bakımlı olmayı çok seviyorum fırsat buldukça da yapıyorum... Hazır maske de kullanıyorum ama bazenn evde kendim yapıyorum :hayal:sizinlede paylaşmak istedim umarım size de faydallı olur...

Kırışıklık Maskesi: Bir miktar ıhlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Daha sonra süt ve salatalık suyu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun ve yatmadan önce cildinize sürün. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske: Birkaç tane havucu rendeleyerek suyunu çıkarın. Havucun suyuna sırasıyla biraz killi toprak daha sonra merhem kıvamına gelecek kadar zeytinyağı karıştırıp yoğurun. Bu merhemi günde bir defa lekeli cilde sürün. Bir süre sonra lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske 2: 1 yumurtanın akına 1 limonun kabuğunu rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Gerekirse biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün.

Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İçin Maske 2: 2 adet turpu suda iyice pişirip ezin. Elde ettiğiniz lapaya krem kıvamına gelecek kadar biraz süt, biraz bal ve biraz badem yağı ilave ederek iyice yoğurun. Bu kremi tüm vücudunuz ve cildiniz için banyodan bir saat önce kullanabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Ballı Maske : 4 çorba kaşığı balı 1 fincan limon suyu, 2 adet yumurtanın akı ve 1 çorba kaşığı badem yağını iyice karıştırın. Daha sonra bu karışıma yüze sürülecek kıvama gelene kadar yavaş yavaş süt ve patates unu ilave edin. Son olarak karışımı kısık ateşte 5 dakika kadar bekletip ılıklaştıktan sonra yüzünüze maske olarak uygulayın. Bu maske ciltteki kırışıklıklar için çok etkilidir. Ciltte en az bir saat bekletilmesi ve ılık su ile yıkanması gerekir.

2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    kızlar özellikle limon ve ball sürün koptumm ebişş hahaha

3. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    Kırışıklıklar İçin Ballı Maske : 4 çorba kaşığı balı 1 fincan limon suyu, 2 adet yumurtanın akı ve 1 çorba kaşığı badem yağını iyice karıştırın. Daha sonra bu karışıma yüze sürülecek kıvama gelene kadar yavaş yavaş süt ve patates unu ilave edin. Son olarak karışımı kısık ateşte 5 dakika kadar bekletip ılıklaştıktan sonra yüzünüze maske olarak uygulayın. Bu maske ciltteki kırışıklıklar için çok etkilidir. Ciltte en az bir saat bekletilmesi ve ılık su ile yıkanması gerekir.

4. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
  5. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Saol tatlımm emeğine sağlık faydalı bilgiler için tşkler...

6. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    beğendiğine sevindim canımm hamişimm

7. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    faydalı olabildiysem ne mutlu bana...sende sağolll canımm sucremmmmmmmmmm

8. eficixmM

eficixmM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tskler paylaşım içinn

9. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    bişey değill canımm umarım işine yarar

10. tuan-a

tuan-a Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bu siteyi çok beqendim ne ararsam var hepsi bir arada qibi:D paylasımalr ıcın ayrıca tsklr

11. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    aramıza hoş geldin canımm beğendiğine sevindim :kiss:

12. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    sudiş yaa denediğin oldumu bunlar arasında bende çok meraklıyım cilt maskelerine bi yandanda korkuyorum zarar verirmi cildime diye ama sen verdiysen güvenilirdir zaten tartışmaya gerek yoktur heralde:D

13. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    canımsınn benimm canımmmm lavişimmmmmm walla wn çook limonu öneriyorummm lavişimmm hep sürüyorummm arada da bal maskesi yapıyorummm iyi geliyo inşş sana da iyi gelir lavişimmmmmmm :kiss:

14. liseli_candy

liseli_candy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm senden bir şey istesem.benim yüzüm de kızarıklıklar var su ile yıkayınca geçiyor ama kısa süre sonra eski haline dönüyor.sonra pul pul oluyor bana uygun masken mar mı cnm acilll

15. Misafir

Misafir Forum Okuru

Henüz yenisin ve böyle düşündün :) Emin ol ki, ilerki zamanlarda bu sitenin tiryakisi olacak ve aradığın herşeyi elinin altında bulacaksın :)

Hoş geldin diyor ve keyfili vakit geçirmeni diliyorum:)

Sevgili Sudembeyaz güzel paylaşımın için tşk ederim :)

ciltt bakım maskeleriniz benden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Bakım Maskeleri ÖNEMLİ NOT: Maskelerinizi hazırlarken mümkünse cam bir kase ve karıştırmak için de cam bir çubuk veya tahta kaşık kullanmanızı öneririz. Kırışıklık Maskesi: Bir miktar ıhlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Daha sonra süt ve salatalık suyu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun ve yatmadan önce cildinize sürün. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz. Kırışıklık...
  2. Bir maskem var benim

Bir maskem var benim

. Yine gece oldu, yine bir gün bitti ve ben yine kendimle başbaşa kaldım. Bir maskem var benim. Sabahları onsuz evden çıkmadığım, geceleri yatağımda başbaşa kalana kadar çıkarmadığım bir maskem var. Adı mı ne? Adı : MUTLULUK! Taktığımda kahkalara boğulduğum, tadından gözlerimin dolduğu, sesinden huzur bulduğum bir maskem var. Gün geceye döndü yine. Karanlık çöktü buralara,...
  3. Benden MeLeklerime Süpper Maske

Benden MeLeklerime Süpper Maske

Bitanecik MeLeklerim; Sanırım birçoğunuzun problemi Yağlı Ve Akneli Ciltler..Buna uygulaması basit bir maske buldum İŞTE MALZEMELER::::: 5 YEMEK KAŞIĞI BAL 5 DAMLA SÜT GÜLSUYU YAĞLI VE AKNELİ CİLTLER İÇİN TUNİĞİNİZ Evet bal-süt ve yağlı ile akneli ciltler için olan tuniğinizi bir kap içinde karıştırın.bunu iyice yedirerek yüzünüze sürün.5 dakika sonra yüzünüzü yıkayın havluyla kurulayın ve...
  4. Muzlu cilt bakım maskeleri

Muzlu cilt bakım maskeleri

muzlu cilt bakım maskesi, nasıl yapılır, hazırlanışı, tatbiki, faydaları, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Muz,folik asit, potasyum ve B6 vitamini bakımından son derece zengin bir meyvedir.Aynı zamanda cilt için de çok faydalı bir bakım ürünüdür.Şimdi sizle muz ihtiva eden maskeleri paylaşacağım.. Besleyici muz maskesi Bir adet muzu iyice...
  5. Boyalı saçlara bakım maskeleri

Boyalı saçlara bakım maskeleri

boyalı saçlar için, bakım, maske, maskeler, bitkisel maskeler, bakım önerileri ve dahası burada arkadaşlar. Saçların görsel güzelliği için boya gerekli. Lakin saç boyaları, saçlarımızın sağlığına olumsıuz yönde etkiler sağlar. Bunun için ise boyalı saçlara bakım maskeleri - uygulamalar yapmamız şarttır. Biz de bu makalemizde boyalı saçlara bakım ve maske önerileri sunuyoruz Melek'ler. İlk...

Sayfayı Paylaş