Çin'in Turistik Yerleri

Konu, 'Avrupa Tatil Beldeleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. çinin turistik yerleri çinin gezilecek yerleri çin turistik yerleri ile ilgili bilgiler burada melekler. ünyanın en kalabalık şehri olarak nam salan Çin bugün ku makalemizin konusu melekler :) Uzaydan dahi görülen Çin Seddi ile meşhur olan Çin'in turistik yerleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Olur da birgün yolunuz düşerse Çin yemekleri denemeyi de ihmal etmeyin diyoruz ve Çin'in gezilecek yerleri konusunda ki makalemize geçiyoruz..

  [​IMG]

  Çin Seddi: Uzaydan bakıldığında ince, uzun bir dere gibi görülebilen, insan eliyle yapılmış tek eser olan Çin Seddi, Çin´in kuzeybatısı boyunca uzanan dünyanın en uzun savunma duvardır. Kalıntıları Po Hay körfezinde deniz kıyısında başlar. Pekin´in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanır. Gobi Çölü´nün güneyinden batıya yönelerek devam eder.

  Yasak Şehir: Çin´in başkenti Beijing´de bulunan Yasak Şehir, dünyanın en büyük ve en iyi korunmuş antik ahşap mimari kompleksidir. Ayrıca Yasak Şehir, Çin´in en büyük müzesidir.Çincesi Zijincheng (günümüzde Gugong olarak adlandırılır) olan Yasak Şehir, Çin’in saray mimarisini temsil eden yapıların başında gelmiştir.

  Cennet – Gök Tapınağı: Gök Tapınağı, Çin’in en iyi korunan ve tanrıya ibadet törenlerinin yapıldığı en büyük yapı topluluğudur. Bol mahsul ve huzur için Çin tarihinde hüküm süren her hanedanın imparatorları, burada törenler yaparak, gök, toprak, güneş, ay, dağ, nehir tanrılarına dua ederlerdi. Bunlardan en önemlisi olan, göğe ibadet törenidir.

  Pekin Adamı Kalıntısı: “Pekin Adamı” kalıntısı, Çin’in başkenti Beijing’in 48 kilometre güneybatısındaki Fangshan bölgesindeki Zhoukoudian köyündeki Longgu Dağı’nda bulunuyor. Dağlık bölgeler ve ovaların birleştiği bu bölgenin güneydoğusunda Kuzey Çin Ovası, kuzeybatısında ise dağlık bölgeler bulunuyor.

  Yazlık Saray: Beijing´deki Yazlık Saray Çin´in en iyi korunmuş ve imparatorun en büyük olan bahçesidir. Çin´in bütün hanedanlığının bahçe sanatının bir simgesi olan Yazlık Saray, Çin, hatta dünyanın bahçeciliğinde önemlidir. 290 hektar genişliğindeki bir alanda kurulmuş olan Yazlık Saray Beijing´in batı kesimindedir. Dörtte üçü göl olan Yazlık Saray Wan Shoushan (uzun ömür) dağı, Kunming gölü ve saraylar olmak üzere üç bölüme ayrılır. Burası dünyanın en büyük meydanı olan Tian Anmen meydanının 7 katına eşittir.

  Tian’an men Meydanı: Dünyanın en büyük meydanı. 44 hektarlık bir alanı kapsıyor ve yaklaşık bir milyon insanı alabilecek genişlikte. Meydanın adı “sonsuz barış” anlamına geliyor.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. çinin turistik yerleri

  ,
 2. çin tarihi yerleri

  ,
 3. çinin turistik ögeleri

  ,
 4. çinin en güzel yerleri,
 5. cin unlu yerleri,
 6. çinin önemli yerleri,
 7. çin turistik yerleri,
 8. çin in turistik yerleri,
 9. çin turizm yerleri,
 10. çin'in tarihi yerleri,
 11. Cın ın yerlerı,
 12. çinin ünlü içecekleri,
 13. çindeki tarihi yerlerin isimleri,
 14. cinde unlu bir yer,
 15. çinin gezilecek yerlerin adları