gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Çocuklarda ağız nezlesi

Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

7 aylık bebek kilosu Çocuğunuzun ağız nezlesi olduğunu nasıl anlarsınız?

Daha çok bakımsız çocuklarda ya da ağız temizliği yapılırken mukozayı örseleyecek ölçüde aşırıya kaçıldığı durumlarda görülür.Ağız mukozası yaygın biçimde iltihaplanmış ,kızarmış,şişmiş ve ağrılıdır.Bebeğin vücut sıcaklığında biraz yükselme görülebilir.Belirgin bir genel belirti bulunmasa bile bebek ağrıyan ağzından dolayı huzursuzdur ve yemek yemek istemez.Belirtiler özgül bir tedaviye gerek kalmadan iki üç gün içinde kaybolabilir.Ağzı gargarayla temizlemek hem ağrıyı azatması hemde ikincil enfeksiyonları engellemesi bakımından yararlı olabilir.

Çocuklarda ağız nezlesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı

Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı

dişlerin isimleri Çocukların dişleri niye çürüyor? Süt dişleri normal dişlere oranla daha çok organik madde içerirler, bu nedenle çürümeye daha yatkınlardır, daha kolay ve hızlı çürürler. Çocuklar, çürüğün erken döneminde görülebilen soğuk sıcak hassasiyeti ve hafif ağrı gibi sinyalleri zamanında yorumlayamazlar. Olayı ancak dayanılamayacak kadar ağrı olmasında fark ederler ki bu durumda...
  2. saman nezlesi

saman nezlesi

Saman Nezlesi Nedir? Saman nezlesi tanımı yanlış bir isimlendirmedir. Bu olaya saman neden olmaz. Hastalık; akan, kaşınan burun ve göz, hapşırma,boğaz kaşıntısı ile birlikte burun ve boğazda çok miktarda akıntıdan oluşmaktadır. Havayla solunan parçacıklara karşı gelişen allerji bu hastalığa neden olmaktadır. Yaz gribi ise bilinen gripten farklıdır (Virüs enfeksiyonları). Gribin aksine saman...
  3. Konuşursam çocuk olur ağlarım

Konuşursam çocuk olur ağlarım

konusursam cocuk olur aglarim . Konuşursam Çocuk Olur Ağlarım Zordur Beni Sevmek... Öyle kolay değildir hayatıma girmek.. Ve rüyalarıma girmek çok zorlar insanı.. Sevilmesi zor bir insanımdır.. Öyle kolay kolay da alamazsın beni hayatına.. Soğuğumdur, cehennem sıcaklığında da olsan senide buz keser sözlerim.. Ben öyle kolay kolay sevemem,...
  4. Saman nezlesi

Saman nezlesi

Özellikle polenlere karşı duyarlı olanlarda bahar mevsiminde yakınmaların arttığı izlenir. Ancak yıl boyu yakınmaları olan kişilerin bir çoğu bu yakınmaların alerjik kaynaklı olduğunun bilincinde değildir ve sık gribe yakalandığını sanabilir. Sürekli burun kaşıntısı ve akıntısı nedeniyle çalışma performansı ve sosyal ilişkileri etkileyen bu durum tedavi edilebilen ve özellikle...
  5. Çocuklardan Akla Zarar Sorular (süpper)...

Çocuklardan Akla Zarar Sorular (süpper)...

akla zarar sorular anne bu ne ? - buzdolabı yavrum . - neden ? - anne balıklar su içer mi ? - enişte bu ne? - çakmak (1 dakka sonra) - enişte bu ne? - çakmak ... - enişte bu ne? - çakmak bahadır ... - enişte bu ne? - gazoz kapağı - olur mu o çakmak! balıklar terler mi ? anne ben kurt olsam ablam da ormanda kuzu olsa o zaman benden korkar mı? - oğlum çık yukarı...

Sayfayı Paylaş