çocukların Uykuda Konuşmaları

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
çocukların Uykuda Konuşmaları
Bir çocuğun gecenin ortasında uyanık olduğunu sanıp odasına girdiğinizde onun uyuduğunu ve uykusunda söylendiğini,mırıldandığını veya güldüğünü görmek biraz garip ve ürkütücü olabilir,ama bu endişelenecek bir durum değildir.uykuda konuşmak tamamen normaldir ve bir çocuğun duygusal durumunu gösteren bir ölçü değildir.çocuğunuz size seslendiği zaman bir rüya veya kabus görüyor olabilir.ama onu uyandırmak gerekli (veya tavsiye edilen)bir şey değildir.uykusu ciddi olarak bölünmedikçe ve kronik yorgunluk belirtileri oluşmadıkça,uykuda konuşmak profosyonel bir yardım gerektiren bir durum sayılmaz.

Cevap: çocukların Uykuda Konuşmaları

Benim oğlum 4 yaşında ve uyku içersinde çok fazla konuşuyor,özelliklede ''anne baba'' diyerek çok sesleniyor.Bazı geceler uyandırıp oğlum yanındayım bir şey yok diyorum ama yinede bazen endişeneldiriyor beni.Özellikle gün içersinde yaşadıklarından çok fazla etkilendiği gecelerde mırıldanıyor ve konuşuyor.

Cevap: çocukların Uykuda Konuşmaları

benimkide baya konusur ozellikle gunduz bir seye heyecanlandiysa veya cok dikkatini cektiyse.bir gece cok hosuma gitti sabaha karsi bir guldu bir guldu sakir sakir bir3-4 dakika cok hosuma gitti...

Geri