gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

...ÇocukLuğun Sentetik TortuLarı

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Bir çocuk sanıyorum, üstlerinde gecenin Baykuşla besleniyor, yıldızları kemiriyor Her tepenin, dağın, bayırın anlamını biliyor
    Bir kedi besliyor
    Bir de sabah gözlerinde.
    Ve iple çekiyor gemilerini, dişlerinde.

Beni hiç anlamıyor, biliyorum
    Ben zaten gülüyorum;
    Takılınca iplerine mavi örgülü turnaların

Ben çok ömürüm
    O henüz göremiyor
    Ölüyorum.

Ekmek aldırmıyorum, zeytin vesaire
    Aldırmıyorum, ıslanıyorum
    Aldırmıyorum bu gitmelerine
    Aldırmıyorum, paslanıyorum.
    Ve senin tozlarını siliyorum gözlerinden
    Olan yine çocuğa oluyor
    O henüz göremiyor, sanıyorum.

Lakin bir deliyi süslüyor!

Kapatıyor tüm bildiklerini şu anda
    Kedisini çağırıyor, kördüğümden yumaklarda
    Çözülmüyor uykuları sonbaharının.

Her ağacın tedavisi aşıyken, aşkken
    Karın ağrısı Şubat’ ın bir mevsimde yeniklik
    Ve ayak izlerini taşımaktan sıkılıyor o çocuk
    Her tedavinin
    Hastalık hastalığı bir kanser gibi;
    Tütüyor da tütüyor varilleri zamanın.

Ah, eriyorsun güzelim…

Kendine geliyor bir çocuk.

...ÇocukLuğun Sentetik TortuLarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocukluğunu kaybedenler!

çocukluğunu kaybedenler!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. 90larda çocukluk

90larda çocukluk

:hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh: Süper Baba'nın müziğini flütle çalmışsanız.. SHOW TV'nin müziğini hala hatırlıyorsanız: dup dıbu dıp dıp dıbı dıp dum... Tabi ki bir de :İyi TV eyç bi bi, eyç bi bi iyi TV 'Önce hüplet sonra gümlet' hayat felsefeniz olmuşsa.. Bizimkiler dizisi ertesi gun okul oldugunu bi sureligine unutturduysa... Parliament pazar gecesi...
  3. Çocukluk Dönemi

Çocukluk Dönemi

Çocuklar ne zaman spor takımı oyuncusu olabilir? Basketbol, futbol, voleybol, hentbol... Çocuğunuzun bir takımda oynamasını arzu ediyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Çocuğunuz takım sporları için gerekli fiziksel, sosyal ve duygusal becerileri kazanmadan önce bunu yapmanız durumunda başarısızlık duygusu yaşamasına, yaptığı spordan zevk almamasına ve bu spor dalından soğumasına...
  4. Çocukluğumuzdaki Raconlar

Çocukluğumuzdaki Raconlar

raconlar 0kulun ders zilleri otomatikse, dijital saati saniyesi saniyesine okulun saatine ayarlamak, dersin sonunda zil çalmadan tam bir saniye önce "zil çalacak" demek. kavanozlar dolusu taso sahibi olmak. cok fazla taso, super taso, mega taso.. istop oynarken en orjinal renkleri söylemek. ya da inandırıcı renkler uydurmak. anadolu lisesi sinavinda yapilan dereceyi vurgulamak....
  5. Çocukluk oyunlarımız

Çocukluk oyunlarımız

Bir an daldım gittim hemde bayağı derinlere çocukluğuma kadar daldım gittim ve içimi sonsuz bir hüzün kapladı..Şu resimlerde aslında o kadar çok şey gördüm ki saflığı temizliği doğallığı çocukluğunu doya doya yaşayan çocukları...Bilmiyorum şimdiki çocuklar acaba şanslımı yoksa yozlaşan hayatla birlikte yitip giden manevi değerlerin yanısıra doğallığı yaşayamadıkları için şanssızlarmı?.....

Sayfayı Paylaş