gebe
  1. PEmBeLİ_PiSİ

PEmBeLİ_PiSİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çok mu kıskançsınız?

Konu, 'Kadınca' kısmında PEmBeLİ_PiSİ tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Çok güzel bir ilişkiniz var ama onu kıskanmaktan da bir türlü vazgeçemiyorsunuz ve ilişkinize sürekli zarar veriyorsunuz!

Klinizde değil onu kıskanmaktan bir türlü vazgeçemiyorsunuz? İlişkinizin kıskançlık nedeniyle yıprandığını gördükçe saçınızı başınızı yoluyor fakat yine de kıskançlığı yenemiyorsunuz... Bu durumda size söyleyebileceğimiz şey "durumunuz çok vahim acil önlem alın!"

İlişkilerin bitmesindeki en önemli nedenlerden biridir; kıskançlık. Onu bırakın biriyle yan yana görmeyi, biri hakkında güzel bir şey söylediğinde dahi kıskanırsınız.

Tepkiniz nasıl olursa olsun, kendinizi kontrol edebilmek için yapmanız gereken, duygularınız tanımak ve ruhsal yapınızı kontrol altına almaktır.

Kendinize güvenin
    Güzel olduğunuza inanın ve bunu kendinize söylemekten çekinmeyin. Özellikle kıskançlık-depresyon kısır döngüsüne düşmekte olduğunuzu fark ettiğinizde atmanız gereken bir sonraki adım, elde ettiğiniz başarıları hatırlamaktır. Özgüveniniz giderek azalıyorsa, huzur içinde olduğunuz bir dönemi, mutlu geçen bir tatili, severek yaptığınız bir işi anımsamanın tam zamanıdır. Hafızanızı tazelemek için fotoğraf, defter, kitap gibi anılardan yararlanabilirsiniz.

Başarıları unutmayın
    Geçmişte yaptığınız iyi şeyleri, güzel anıları hatırlayın. Sevdiğiniz şiirler, yakın arkadaşlarınızın fotoğrafları ya da tatillerde topladığınız deniz kabuklarıyla doldurabilirsiniz bu kutuyu. Kendi benliğinize yönelmekten, onu şımartmaktan korkmayın. Kıvanç duyduğunuz bir olayı anımsamanın tadını çıkarın. Herkesin böyle bir anısı vardır. Birçok kişi çocuklarıyla övünür, onlar sayesinde hayatı daha hoş bulur. Bütün bunlar, kendinize biçtiğiniz değeri yükseltmenin, kötü bir döneminizde bile kendinizi iyi hissedebilmenin anahtarlarıdır. Kıskançlık duymaya başladığınızda bunları hatırlamayı öğrenirseniz, davranış biçimlerinizi de değiştirmeniz mümkün olur. Eşinizle yolda yürürken, onun başka birine ilgi gösterdiğini görürseniz, hemen "düğmeye basıp" kendinizi çekici bulduğunuz bir anı hatırlayın ve kafanızdaki bu resmin bozulmasına izin vermeyin.

Konuşmayı deneyin
    Eğer sevdiğiniz kişinin gözü sürekli karşı cinsin üzerindeyse, ona rahatsız olduğunuzu söyleyin. Bazı kadınlar öfkelerini hiç dile getirmezler. Karşısındaki de onları sıkanın ne olduğunu bilemezler.

Herkes özgüvenini tazeleyecek, kendisi ve yaptığı iş hakkında iyi düşünceler geliştirebilecek güce sahiptir. Kadınlar çoğu kez kendilerine haksızlık ederler. Aynanın karşısına geçip iç çekerler. Oysa bu tutumu başkaları da mutlaka fark edecektir.

2. serapcan

serapcan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çok mu kıskançsınız?
    güzel bir yazi ellerine saglik

Çok mu kıskançsınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çok mu Kıskançsınız... ???

Çok mu Kıskançsınız... ???

"Partnerim başkalarıyla konuştuğunda neden onu aşırı derecede kıskanıyorum?" diye kendi kendinize soruyor ve bu tutumunuzu değiştirmek istiyorsanız işte sorununuzu çözecek tavsiyeler.. Aşkın göz kördür! İlk çıkmaya başladığınız dönemlerde sevgililer sadece birbirlerinin gözlerinin içine bakar, başkasını görmez. İlişki derinleşip çift olunca 'dünyada yalnız olmadığınızı'...
  2. çok kıskanç bir sevgilim var

çok kıskanç bir sevgilim var

sevgilim çok kıskanç aşırı kıskanç sevgili sevgilim çok ne yapmalıyım erkek arkadaşım arkadaşlar çok kıskanç bir sevgilim var napıcağımı bilmiyorum bana akıl verin 2 senedir beraberiz ailelerimiz de bize destek veriyor askerden gelince evlenmeyi düşünüyoruz ama çok kıskanç tereddüt etmeye başlıyorum.Kıyafetlerimden,arkadaşlarıma,vb bir çok şeye kaırşıyor napmalıyım
  3. çok kıskanç bir insanım

çok kıskanç bir insanım

Bazen eşimden nefret ediyorum.bazende onu çok seviyorum.ya böyle eski sevgililerini duydukça ondan uzaklaşıyorum.yanına bile yaklaşmak istemiyorum.eşim beni aldatacak bir insan değil.ama genede deli gibi cüzdanını,telefonunu hergün karıştıryorum.birşey bulamıyorum ama genede rahat edemiyorum.acaba eski sevgilisi arıyo mu diye.çünkü eşimle eskiden aynı yerde çalışıyorduk.arkadaştık ve o...
  4. çok kıskanç ve kaprisliyim bunu nasıl engelleyebilirimm??? yardım edinn

çok kıskanç ve kaprisliyim bunu nasıl engelleyebilirimm??? yardım edinn

slm meleklerim ben eylül 3 yıldır beraber olduğum biri varr.hayatımda ilk defa bi ilişkim olduu.onunla bu zaman zarfında çok şey paylaştık sanki sevgilim deilde eşim gibii onuu herşeyden kıskanıyorum oda aynı şekilde kıskançtr ama benm kadar mantıksız harekt etmiyo:S kendisi ticaretle uğraşıyo benmle beraber olduğundan beri tüm arkdşlarından soyutlandıı işten kalan tüm vaktini bana ayırıyo...
  5. Kıskanç Aşık Gerçekten Seviyor mudur?

Kıskanç Aşık Gerçekten Seviyor mudur?

kıskanan açık, kıskanç, gerçekten seviyor mudur, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Kıskançlık kimimize göre sevginin belirtisi, kimimize göre ilkel bir duygu.Fakat şu bir gerçek ki az miktarı gururları okşasa da kontrol edilemezse felaketlere yol açabiliyor. Bakın Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Aylin Sezer konuyla ilgili neler...

Sayfayı Paylaş