cok sınırlıyım gercekten

sehr_i sukut

Aktif Üye
Üye
cok sınırlıyım gercekten
ya benım cok fecı bır sekılde rahatsız oldugum bı konu hele kı bu su turban tartısmasından sonra ıyıce hararetlendı kımse yanlıs anlmaısn kımsenın gorusunu curutmek dııl amacım ama su var bılmıyorum sızın cevrenız de de oylemı ama benım cevrem de bu sekılde at gozlugu takmıs bır cok ınsan var ya laık olacaksın yada musluman ya bu ne alakadır ogrenebılırmıyım helekı ataturun devrımlerıne dıl uzatanlar neymıs ataturk kafırmıs carsafı kaldırmıs neden kaldırmıs gayet mantıklı osmalı zamanında cogu kısı carsafı alet edıp ır suru halt yıyomus tutuklular carsaf gıyıp kacıyomus fena mı etmıs hersey gun yuzune cıkmıs laıklıgı getımısmıs selanık yanı yunan dogumluymus kafırmıs yok kuranı cıgnemıs yok muslumana neden alkolıkmıs ya arkadaslarım ablalarım bunların gayet mantıklı acıklamaları var tamam sız gene de dusunun ıstedıgınız gıb ama azcık mantık olsun ya azcık kalkacak ataturk turk bayragını cıgnıcek kuranı aezecak ama bu ulke ıcınde canını dısıne takıp kelle koltukta vatanı karıs karıs gezecek of allahım offf ne olacak halımızzz

Ce: cok sınırlıyım gercekten

TÜRK KADINI
Kitaba göre, batılı ülkelerin "Türk kadını her şeyden mahrum bırakıldı" suçlaması karşısında Atatürk şunları söylüyor: "Gerçekten memleketimizin bazı yerlerinde, en çok şehirlerimizde, giyiniş tarzımız, kıyafetimiz bizim olmaktan çıkmıştır. Şehirdeki kadınlarımızın giyinişlerinde iki şekil ortaya çıkıyor: Ya çok kapalı, ya da çok açık. Bunun her ikisi de şeriatin tavsiyesi, dinin dışındadır. Bizim dinimiz kadını her iki aşırılıktan da hariç tutmuştur. Şeriate uygun örtünme, kadınlar için güçlük vermeyecek, kadınların toplum hayatında, iktisadi hayatta, gündelik hayatta erkeklerle işbirliği etmesine engel olmayacak şekilde bulunacaktır. Bu basit şekil toplum hayatımızın ahlak ve usullerine de aykırı değildir."

"Dinin tavsiye ettiği örtünme hem hayata, hem fazilete uygundur"
Özdemir Çallı, araştırmaları sırasında Atatürk'ün İslam'a ve baş örtüsüne son derece olumlu baktığını gördüğünü söyledi. Bu konuşmanın daha önce yayınlanmadığını anlatan Çallı,"Atatürk'ün annesi de başörtülüydü. Atatürk, Hıristiyanlık'ta ve Yahudilik'te olduğu gibi İslam dininde de ibadetler olduğunu ve bunlara uyulmasının normal olduğunu düşünüyordu" diye konuştu.

BUGÜN

26.Ocak.2008 00:53:00

canım canını böyle seylerle yorma ben böyle ınsanların türkiyeyı bölmek ıcın ugrasan ınsanlar olarak göruyorum.bende türbanlıyım benım cevremdekı ınsanlarda türbanlı benım acık olan arkadaslarım da var.ama hıc kımseden böyle seyler duymadım benım 100 yasında bı dedem vardı Allah rahmet eylesın atamızı anlatırdı ben agladıgımı hatırlıyorum bazen dedem yasasıydıda anlatsaydı derdım dusunsene ya Atatürk ü görmus keske bızde o zamanda yasaydıkda görebılseydık.böyle ınsanlar bızı bırbırımıze dusurmeye calısan ınsanlar bıde su yonden bakalım bes parmagın besı bır deyıl.böyle seyler duydukmu durup ıyıce dusunmemıs lazım bence bı kac kendını bılmez yuzunden deymez sınırlenmeye dıye dusunuyorum ben

ıste haklısın bende onu dıyorum neden ya hersey apacık ortadayken ne bu oyunlar ne bu duzenler benımde bırcok turbanlı arkadasım var bende acıgım ama ne kapalıyı bu bu bu dıye yargılamam onların da deger verdıgı tarıhten bırcok kısılık vardır hıcbırıne dıl uzatmam kalkıpta bızım atamız yasamımızı topragımızı vatanımızı borclu oldugumuz kısıye dıl uzatmaları bemnı cok uzuyo neyse canım senınde yorumun ıcın cok tesekkur ederım en azından benımle aynı rahatsızlıgı duyan bırının olması benı mutlu ettı::D:D:D:

Geri