gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

çokkk bunalttı

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

oğlumu siktim oglumu siktim oglum beni becerdi :nazar: yazıyı değiştirdim çünkü oğluşum eskisi kadar yaramaz değil:nazar: artıkk çünkü büyüdükçe daha uslunanıyor şükürler olsun, yavrum dünya tatlım benimmm:baby:

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010
  2. HURHUR

HURHUR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım sen çok yıpratıyorsun kendini anlıyorum seni ama bukadarı fazla çok gerginsin gerginliğin çocuğa yansıyor dünyada tek odak noktan kocan değil bunu unutma ona sorsan aynı şeyi söyleyecek bak benim oğlan kardeşim deöyleydi delirince saçlarımızı yolardı benim dururmum çok farklıydı bab bir analar ayrıydı çocukk bab özlemi yüzünden havale geçiriyordu düşün biz bu çocuğa 3 yaşına kadar baktık daha sonar babmın yanına gönderdik çocuk öyle düzelmişki anlatamam tam terbiyeye girmiş görünce şaşırdım bu emre olamaz dedim düşün ya elimde büyüdü bu çocuk benim inan bana babası gelince sende rahatlayacaksın üzülme özlemden yapıyor şuanda düzelecek neolur çocuğa agresif davranma senin üzülmeni istemiyorum canım arkadaşım sadece sabır bab terbiyesi başka heleki oğlan çocukları için başından sıkıtutulursa iyi oluyor önce bol bırakıp sonra sıkmaya kalkarsan olmuyor işte bak sen düzel oda düzelecek

3. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    canım hep ben baştan beri sıktım bunu hiç boş bırakmadım ki ben hiçte abartmıyorum ayrıca gercekten yaşayan çeken bilir ben rahatta olsam aynı bu gerginde olsam aynı bu akşam misafir vadı çocuk erkek bundan 1 yaş büyük melek gibi ya bu çocuğun önünden oyuncakları topladı gidin dedi sağa sola oyuncak fırlattı biri çocuğa isabet etti bu beni zaten çıldırttıyor birde başkaları aaa ne yaramaz vb dediler mi dahada geriliyorum babannemde aynı bizimki çok fena yaramaz diyor y ne yapayım yaşlı onada laf söyleyemiyorum bu çocuk diyorum ama bazende şuanki gibi çok öfkeleniyorum ne yapayım yaramaz diye atayım mı dediğimde babannem anlıyor hatasını allahıma dua ediyorum ne olur bunun hırçınlığını durdur diye

4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Canım kendimden biliyorum TEK SEBEBİ BABA ÖZLEMİ...Annenin yeri ayrı babanın yeri ayrı.. Sonuçta diğer çocuklar anne ve babaları ile beraber büyürken o ayrı büyüyor... Sabır diyebiliyorum canım zamanla geçecektir...
    Dayağa karşıyım ama cezaya asla... Ben arkadaşımın çocuguna baktım oda hiperaktif tanısı konulmuş cocuktu muma döndü.. Dayağa hayır cezaya evet... Fakat senin minik meleğinin böyle olması baba özlemindendir.... Çocugada çok görmemek lazım sonuçta hasret babasına.. Babası geldiğinde yaptıgı yaramazlıklarda babaya kızgınlıgındandır.. Sen Allaha dua et.. Allah yardımcın olsun...

5. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Canım ya öncelikle Allah yardımcın olsun.ama kızlarında dediği gibi kesinlikle babasının olmaması buna neden oluyor.sen mutlaka daha eğitimini almış biri olarak daha ii biliyosundur ama bence ceza vermelisin.ne bileyim en çok sevdiği şeyden mahrum bırak.ama şu sebepten dolayı diyede acıklamanı yap.odada yalnız kalsın.ama senin dediğin gibi davranıncada çocuğu ödüllendir.hiç aklına gelmeyecek bişi al.yada en basitiçocuklar bayılır çilekli pasta yap.
    ama çocuk erken yaşta eğitilmelidir.sonra önüne alamazsın.sana katılıyorum kesinlikle ya anneden yada babadan korkmalı.yada korkma demeyelimde ikisinden birinin lafını dinlemeli.ben yumuşak cezalar uygula derim tatlım.
    sana kolay gelsin Allah yardımcın olsun.Ama sıkma canını,dua et.

6. Mahperver

Mahperver Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardimcin olsun canim gercekten zor bir durum olsa gerek..
    Arkadaslarin cogu baba ozlemi demis olmasina ragmen bana pek oyle gelmiyor cunkusu de su;bizim babamizda surekli bizden uzak calisiyor mecburen ben oglumu tek basima buyuttum diyebilirim yeri var yani cocugun o denli hircin ve patlamalar yasamasi bence enerjisini olumlu bir sekilde tuketmemesidir..
    Sana ne yapman gerektigini de soylemek bana dusmez sana benim ne yaptigimi soylesem daha iyidir sanirim..
    Cocukla zaman gecirirsen ozellikle bir cok seyi onunla paylasirsan cocuk hic bir sozunden cikmayacak adim gibi eminim..ben oglumla basket oynadim futbol oynadim sokaga cikip saklambac dahi oynadim arkadaslariyla ama gunumuz hep beraber geciyordu ve hersey zamanla daha da duzeldi..
    Biraz emek istiyor biraz sabir,dayak tabi ki cozum degil..yangini alevlendirir hepsi bu..

7. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ben 24 saat onunlayım oyun oynarız boyama yaparız vb işte her anım onunla benim ve ayrıca çok ilgili bir anneyim

8. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Canım Allah yardımcın olsun öncelikle,bol sabırlar versin sana..Her çocuk bir olmuyor maalesef..Benim kızımda eşim görev için il dışına gittiği zaman ateşlenir hastanelik olurdu..Hiç bir sebeb olmazken ateşi 40 dereceye çıkardı.eşimin gitmesi gerektiği zaman önceden ilaçlarını hazırlardık evde..

Senin yapman gereken şey sadece sabretmen,kendinden taviz vermemen.her dediğini yapsan seni çok güzel kullanır.Şimdiki çocuklar genelde böyle.Birde sabahları kanal D de doktorum programı var,orda bayan bir dr çıkıyor..Adını çıkaramadım şimdi,onu takip et bence..Senin çocuğun durumundakiler nasıl davranılması gerektiğini çok güzel anlatıyor,faydası olacağına eminim..

Bizlere doğru gelen bir çok şey yanlış çıkıyor..Sabır sabır sabır bir tanem..

9. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler tabiki hetseyin başı sabırrrrrrrr

10. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Yok canim bu durum ,baba figurunu gormedigi icin kaynaklanmiyor bence,benim yegeni anlatiyorsun gibi hissettim.Butun aile bir arada oldugumuz zamanlarda bile hic kimsedencekinnmiyor,oradan oraya atlayip duruyor,birilerine vuruyor,yeri geliyor kimseye yemek bile yedirmiyor.Bir gun bozana kadar televizyon ile ugrasti.Okulda arkadaslarini da dovuyor.Sanirim biraz daha buyuyup anlamaya baslayinca gececektir,biraz hiper aktiflik olabilir.
    Mumkun oldugunca yakin davranmaya calis,arkadasi gibi ol,bakalim nasil tepki verecek.

11. ırma

ırma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardımcın olsun canım işinin çok zor olduğunu biliyorum.
    Ben de yaşadım çünkü bazı çocukların yapısal özelliği oluyor bu.
    Babasının yanına gidiyor mu onunla kalıyormu?Orada da aynı yaramazlık ve huysuzluk yapıyormu acaba yoksa yalnız sana mı?

12. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam
    kızlar valla öyle çocuk gelişimi falan okumadım,tahsilliyim ama çocuklarımı kafama göre geleneksel usul büyüttüm.iki oğlan.biri 24 diğeri 22 yaşındalar.kız gibi terbiyeli, saygılı iki evladım oldu.allah bağışlasın önce evladını.bence baba özlemi falan değil.
    ben nasıl büyüttüm, şöyle annemin beni büyüttüğü gibi.annem işmar edince anlıcanı derdi, çok otoriterdi, ben sözlerini dinledim dayak yemedim ama, ablam yaramadı, çok yedi.annemin de çocuklarını her kez metederdi.
    benim kilere gelince, dedimya annem usulu, erkek çocuğu ama sıktım sürekli.otoriterdim.acımadım.çocuğa acımıcan.mükemmel bakımlı büyütürüm, gıdası,giyimi,eğitimi ama onu ezecen bir taraftan.sen sanırım çok üstüne titriyon oda şımarmış bence.
    örneğin:ev işlerinde yardım ettirirdim hem zevk alırdı yaparken hem yaramazlık düşünemezdi.hadi mikseri getir, yumurtayı çırpalım, süpürgeyle acık çektir evi, ne bileyim aklına ne gelirse.
    ben onları eğitmek için, buzlu su yapıp, ikisini pazarda suyu satmaya bile teşvik ettim.geriden izliyorum.çok gülmüştüm.sürahiyi kırdılar.öyle yorulmuşlar, aslında utandılar çok.izah ettim.yaşamı öğreniyorsunuz diye.sonra kazandıkları, bozuk paralara para ekleyip döner aldım mutlu oldular.
    UZATMAYIM ARKADAŞLAR ANLATABİLDİMMİ. ÖRNEKLERİ ÇOK YANİ.
    büyük söylemeyim, hele de bana el kaldırcak ha.yani suçunuzda yok bazı çocuk ele avuca sığmaz ama.bence tam yaşı.4 yaşında bu bahsettiklerimi hep uygula.kardeşinin altını birlikte açardık.çöpe at, bezini getir.neler neler.çok birbirine bağlı iki kardeş oldular.çünkü onu ben büyüttüm diye düşünüyor, büyük oğlum hep kardeşi kollar şimdi.küçükde ona düşkün.KOLAYLIKLAR DİLİYORUM

13. Mahperver

Mahperver Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdiklariniz bir kismini takdir ettim bir kismini ise gercekten begenmedim diyebilirim..bu benim gorusum..
    Biraz ezerek buyutmek bana gore degil..
    Kiz gibi yetistirmek sozu de hos degil..
    Ayrica yaziniz icerisinde bir kez sevgi sozcugu gecmedi..cocuklariniz ne dusunuyor ben acikcasi onu merak ediyorum..
    Benim annemde cok otoroterdi dominat bir kadindi..sevgi kavramini tekrar kesfetmem 15 yilimi aldi..sizde kendi annemi gordum biraz,sanki bu yazilari o yazmis gibi bisey..
    Bana gore insan hem esnek hemde bazi seylerde sabit olmali ama daima sevgi cercevesinde..bu cok zor ama cok onemli bir dengedir..zamanla insan daha bilgili olur dogrudur kaldi ki siz iki cocuk yetistirmissiniz..ama ya sevgi?
    Amacim kirici olmak degil..kirdiysam ozurumu de simdiden diliyorum lakin dusuncelerimin arkasindayim..
    Cocuk seveni sevgi vereni unutmaz..
    Saygilar..

Son düzenleme: 23 Mart 2010
  14. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Ben asla sizin gibi düşünmüyorum.Çocuğu ezmek yanlış birşey.Onu kız gibi büyütmekte öyle.Çocuğu ezersen her yerde her ortamda kendini 3 adım geride tutar.Kendini toplumdan dışlar.Kendini hep diğerlerinden daha küçük yada kaba tabirle aşşağılanmış hisseder.Uzaklaşır herşeyden.Ama dışarı vurmaz bilinçaltına atar hep.Sizde öyle büyütmekle daha iyi yaptım düşüncesine kapılırsınız..Ama yeri geldiğinde o istemedende dışarı vurur.Örneğin büyüyüp iş başvurusuna gittiğinde bile kendini diğerlerinden küçük görür.Unutmayın çocuklar istemediği kendini mutsuz eden durumları bilinçaltına atar..

15. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bu bana görede çok yanlış çocuk ezilmez hele bir anne evladını ezemez bana göre benim oğlum daha 4 yaşında ben bunu ezerek delirteyim mi nasıl ezeyim bu çocuğu zaten babası yok ondan ezik bir yanı ben ona evet herseyi buyuruyorum beraber ev işleri yapıyoruz bana yardım etmektende çok zevk alıyor bazen çok atışsakta yinede kıyamam ben ona o benim canım şımaryaya gelince ben asla şımartmadım bizim yaşadıklarımızı başka aile yaşasa onun çocuğuda öyle olur biz 1.5 yaşındayken tayin olduk yavrum babasından 1.5 yaşında ayrıldı 8 ay falan ailemle kaldım ailem 4 kişi bizle bir evde 6 kişi kaldık ve ilk torun bu ben kızdım onlar kucak açtı çok atıştık yüz vermeyin diye yani birazda şartlar hayat şartları böyle yaptı oğlumu biz kendi evimizde babası ve ben yaşasaydık bende çok iyi terbiyeli yetiştirirdim böyle olmazdı ama ne yapayım olmadı ama bayağı gelişme var biraz maaşallah deyin uslanıyor gibi tabi arada kuduruyor ama olacak o kadar çocuk ne yapalım ama şunu untmayın her çocuğun kişiliği farklı siz çocuğunuza misal a yöntemini uygulamışsınızdr olumlu yanıt almışsınızdır ben uygularım onu olumsuz yanıt olabilirim onlar çok değişkenler bu arda babasıyla kalıyor mu diye sorulmuş babasının yanına gitme imkanımız yok 3-4 ayda o geliyor kısa bir zaman kalıp gidiyor baba gelince dahada çok şımarıyor . birde büyük söylemeyeyim ama bana el kaldıracak demişsiniz bence büyük konuştunuz bile çünkü şimdinin çocukları böyle evet bazen bana vuruyor bende ona yanlış anneye büyüklere vurulmaz diye anlatıyorum bazende ceza veriyorum ama anlamıyor yine yapacağını yapıyor ne yapayım öldüresiye döveyim mi çok yanlış siz çocuklarınızdan görmemişsiniz ama emin olun torunlarınızdan bunları duyarsınız görürsünüz hatta bu konuda iddaya bile girebilirim forumda bir sürü anne melek var burdaki annelerin çocuklarının % 80-90 anneye vuruyor tükürüyor ve ısırıyordur hatta bir kaçından duymuştum sizin çocuklarınız şimmdi büyüdü bunlar size acaip geliyor ama bence sizde ezerek çok iyi büyütmemişsiniz bence oda yalnış tabi benim düşüncem

Son düzenleme: 23 Mart 2010
çokkk bunalttı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çokkk yaşaaaa

çokkk yaşaaaa

Neden Çok Yaşa Denir Hapşıran bir kişiye 'çok yaşa' demek adeti hemen hemen her kültürde vardır. Anlam olarak biraz değişik de olsalar sonuçta aynı kapıya çıkarlar. Hapşıranlara İngilizlerin 'God bless you', Almanların 'gesundheit', İtalyanların 'felicita' deme adetlerinin kökeni, hapşırmanın kişi için önemli bir tehlike olduğuna inanılan çok eski zamanlara gider. İnsanlar asırlar boyu...
  2. çOkkk komikkkkkkk

çOkkk komikkkkkkk

kaynak:otokeyif.com
  3. oo çokkk komik

oo çokkk komik

Çocuk arkadaşına kırda oynayalım demiş. Arkadaşı ise kırarsak nasıl oynarız demiş. Ders Bosch mu? Hayır Arçelik. Telefonlar dinleniyormuş. İyi bari çok yorulmuşlardı. Çok makbule geçti, senin gibisi geçmedi makbule. Email mi kötü mail mi? Adamın gözleri dolmuş. Ayakları taksi. Adamın karnı açmış denize dalmış, tok çıkmış. Niye? Adam vurgun yemiş. En hızlı sayı 10'dur. Niye? Çünkü on'un...

Sayfayı Paylaş