çokkk bunalttı

ışılsu

Yeni Üye
Üye
çokkk bunalttı
oğlumu siktim oglumu siktim oglum beni becerdi
:nazar: yazıyı değiştirdim çünkü oğluşum eskisi kadar yaramaz değil:nazar: artıkk çünkü büyüdükçe daha uslunanıyor şükürler olsun, yavrum dünya tatlım benimmm:baby:

Son düzenleme:
canım sen çok yıpratıyorsun kendini anlıyorum seni ama bukadarı fazla çok gerginsin gerginliğin çocuğa yansıyor dünyada tek odak noktan kocan değil bunu unutma ona sorsan aynı şeyi söyleyecek bak benim oğlan kardeşim deöyleydi delirince saçlarımızı yolardı benim dururmum çok farklıydı bab bir analar ayrıydı çocukk bab özlemi yüzünden havale geçiriyordu düşün biz bu çocuğa 3 yaşına kadar baktık daha sonar babmın yanına gönderdik çocuk öyle düzelmişki anlatamam tam terbiyeye girmiş görünce şaşırdım bu emre olamaz dedim düşün ya elimde büyüdü bu çocuk benim inan bana babası gelince sende rahatlayacaksın üzülme özlemden yapıyor şuanda düzelecek neolur çocuğa agresif davranma senin üzülmeni istemiyorum canım arkadaşım sadece sabır bab terbiyesi başka heleki oğlan çocukları için başından sıkıtutulursa iyi oluyor önce bol bırakıp sonra sıkmaya kalkarsan olmuyor işte bak sen düzel oda düzelecek

canım hep ben baştan beri sıktım bunu hiç boş bırakmadım ki ben hiçte abartmıyorum ayrıca gercekten yaşayan çeken bilir ben rahatta olsam aynı bu gerginde olsam aynı bu akşam misafir vadı çocuk erkek bundan 1 yaş büyük melek gibi ya bu çocuğun önünden oyuncakları topladı gidin dedi sağa sola oyuncak fırlattı biri çocuğa isabet etti bu beni zaten çıldırttıyor birde başkaları aaa ne yaramaz vb dediler mi dahada geriliyorum babannemde aynı bizimki çok fena yaramaz diyor y ne yapayım yaşlı onada laf söyleyemiyorum bu çocuk diyorum ama bazende şuanki gibi çok öfkeleniyorum ne yapayım yaramaz diye atayım mı dediğimde babannem anlıyor hatasını allahıma dua ediyorum ne olur bunun hırçınlığını durdur diye

Canım kendimden biliyorum TEK SEBEBİ BABA ÖZLEMİ...Annenin yeri ayrı babanın yeri ayrı.. Sonuçta diğer çocuklar anne ve babaları ile beraber büyürken o ayrı büyüyor... Sabır diyebiliyorum canım zamanla geçecektir...
Dayağa karşıyım ama cezaya asla... Ben arkadaşımın çocuguna baktım oda hiperaktif tanısı konulmuş cocuktu muma döndü.. Dayağa hayır cezaya evet... Fakat senin minik meleğinin böyle olması baba özlemindendir.... Çocugada çok görmemek lazım sonuçta hasret babasına.. Babası geldiğinde yaptıgı yaramazlıklarda babaya kızgınlıgındandır.. Sen Allaha dua et.. Allah yardımcın olsun...

Canım ya öncelikle Allah yardımcın olsun.ama kızlarında dediği gibi kesinlikle babasının olmaması buna neden oluyor.sen mutlaka daha eğitimini almış biri olarak daha ii biliyosundur ama bence ceza vermelisin.ne bileyim en çok sevdiği şeyden mahrum bırak.ama şu sebepten dolayı diyede acıklamanı yap.odada yalnız kalsın.ama senin dediğin gibi davranıncada çocuğu ödüllendir.hiç aklına gelmeyecek bişi al.yada en basitiçocuklar bayılır çilekli pasta yap.

ama çocuk erken yaşta eğitilmelidir.sonra önüne alamazsın.sana katılıyorum kesinlikle ya anneden yada babadan korkmalı.yada korkma demeyelimde ikisinden birinin lafını dinlemeli.ben yumuşak cezalar uygula derim tatlım.
sana kolay gelsin Allah yardımcın olsun.Ama sıkma canını,dua et.

Allah yardimcin olsun canim gercekten zor bir durum olsa gerek..
Arkadaslarin cogu baba ozlemi demis olmasina ragmen bana pek oyle gelmiyor cunkusu de su;bizim babamizda surekli bizden uzak calisiyor mecburen ben oglumu tek basima buyuttum diyebilirim yeri var yani cocugun o denli hircin ve patlamalar yasamasi bence enerjisini olumlu bir sekilde tuketmemesidir..
Sana ne yapman gerektigini de soylemek bana dusmez sana benim ne yaptigimi soylesem daha iyidir sanirim..
Cocukla zaman gecirirsen ozellikle bir cok seyi onunla paylasirsan cocuk hic bir sozunden cikmayacak adim gibi eminim..ben oglumla basket oynadim futbol oynadim sokaga cikip saklambac dahi oynadim arkadaslariyla ama gunumuz hep beraber geciyordu ve hersey zamanla daha da duzeldi..
Biraz emek istiyor biraz sabir,dayak tabi ki cozum degil..yangini alevlendirir hepsi bu..

Canım Allah yardımcın olsun öncelikle,bol sabırlar versin sana..Her çocuk bir olmuyor maalesef..Benim kızımda eşim görev için il dışına gittiği zaman ateşlenir hastanelik olurdu..Hiç bir sebeb olmazken ateşi 40 dereceye çıkardı.eşimin gitmesi gerektiği zaman önceden ilaçlarını hazırlardık evde..

Senin yapman gereken şey sadece sabretmen,kendinden taviz vermemen.her dediğini yapsan seni çok güzel kullanır.Şimdiki çocuklar genelde böyle.Birde sabahları kanal D de doktorum programı var,orda bayan bir dr çıkıyor..Adını çıkaramadım şimdi,onu takip et bence..Senin çocuğun durumundakiler nasıl davranılması gerektiğini çok güzel anlatıyor,faydası olacağına eminim..

Bizlere doğru gelen bir çok şey yanlış çıkıyor..Sabır sabır sabır bir tanem..

Yok canim bu durum ,baba figurunu gormedigi icin kaynaklanmiyor bence,benim yegeni anlatiyorsun gibi hissettim.Butun aile bir arada oldugumuz zamanlarda bile hic kimsedencekinnmiyor,oradan oraya atlayip duruyor,birilerine vuruyor,yeri geliyor kimseye yemek bile yedirmiyor.Bir gun bozana kadar televizyon ile ugrasti.Okulda arkadaslarini da dovuyor.Sanirim biraz daha buyuyup anlamaya baslayinca gececektir,biraz hiper aktiflik olabilir.
Mumkun oldugunca yakin davranmaya calis,arkadasi gibi ol,bakalim nasil tepki verecek.

Geri