gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Dalak şişmesine iyi gelen bitkiler

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

dalak şişmesine ne iyi gelir dalak şişmesi dalağa iyi gelen yiyecekler şişmesi spor Dalak şişmesine karşı bitkisel çözüm önerilerini sizlerle paylaşıyorum.Hangi bitkiler dalak şişmesine iyi gelir cevabını aşağıdaki bilgilerde bulabilirsiniz Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Kekik, Lahana, Meneviş (butum), Pirinç, Sarımsak, Kırgan otu
    Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

♦ Kekik, suda kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılır. Süzüle*rek elde edilen posaya pirinç unu ilâve edilerek yakı kıvamına gelin*ceye kadar yoğrulur. Hazırlanan yakıdan, yatmadan önce dalağa ko*nur, üzeri sarılır.
    ♦ Lahana suda haşlandıktan sonra süzülen suyu dinlendirilir. El*de edilen sıvı tatlandırılmadan günde üç bardak içilir.
    ♦ Menevişin yaprakları kaynar suda kaynatıldıktan sonra sıkıla*rak süzülür. Elde edilen posa, yaki kıvamına gelinceye kadar pirinç unu ve pişmiş sarmısak ilâve edilerek yoğrulur. Hazırlanan yakı dala*ğın üzerine konarak temiz bir bezle sarılır.
    ♦ Isırgan otu ve sarmısak tuzla birlikte dövülerek ezilir. Elde edi*len karışım suda pişirildikten sonra sıkılarak süzülür. Hazırlanan lapa ısıtılarak dalağın üzerine konur.

Dalak şişmesine iyi gelen bitkiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Göze iyi gelen bitkiler

Göze iyi gelen bitkiler

göze iyi gelen bitkiler gözlere iyi gelen bitkiler göze şifalı göz nezlesine besinler Tüm organlarımızın değerli olduğu gibi dışarıya açılan dünyayı bize gösteren gözümüz gerçekten çok önemli bir organımızdır.Göz sağlığınız için iyi gelen bitkiler hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum hangi bitki göz sağlığına iyi geliyor hepsinin cevabı aşağıdaki sizlerle paylaştığım yazıda mevcuttur....
  2. Sinüzite İyi Gelen Bitkiler

Sinüzite İyi Gelen Bitkiler

sinüzite iyi gelen bitkiler sinüzite iyi gelen çaylar şeyler bitki çayları Hemen hemen birçok kişinin ortak derdidir sinüzit.Hele benim gibi migren ve sinüzit sorunu yaşayanlar iyi bilir ki ağrısı tuttuğu zaman dünyayı görmez gözünüz aldığınız nefes bile size işkence gibi gelir.Özellikle kış aylarında sinüzit soğuk havanında etkisiyle çok fazla gösterir kendini.Sinüzite karşı iyi gelen şifalı...
  3. Karaciğere iyi gelen bitkiler

Karaciğere iyi gelen bitkiler

karaciğere iyi gelen bitkiler, bitki çayları, neler, hangileri, hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu makalemizde karaciğer hastalıklarına iyi gelen bitkiler ve bitki karışımlarından bahsedeceğiz sizlere... Karaciğer, insan bedenindeki en büyük organdır ve tüm fiziksel işlemlerde doğrudan veya dolaylı olarak pay sahibidir. Bu yazımızda;...
  4. Farenjite İyi Gelen Bitkiler

Farenjite İyi Gelen Bitkiler

farenjit tedavisinde kullanılan bitkiler farenjite iyi gelen bitkiler farenjit bitkisel tedavi yöntemleri Pek çok insanın rahatsızlığını çektiği farenjitin bitkisel tedavi yöntemleri içinde en faydalı olan bitkiler ve çözüm reçeteleri şöyle melekler :) 5 er gr kekik ve kimyon, 1 çay bardagi sirke ve 2 su bardagi su karişiminda 5 dakika kaynatilir. gargara yapilir. Faranjite Ne İyi Gelir...
  5. Sinüzite iyi gelen bitkiler

Sinüzite iyi gelen bitkiler

Genelde grip ve soğuk algınlığı geçirdiğinizde burun akıntısı ve tıkanması yaklaşık 4-5 gün içinde düzelmelidir eğer devam ediyorsa, sinüs iltihabı başlamıştır. Mantar veya bakteri, virüs kaynaklı sinüs iltihapları yaşanmaktadır. Fakat, en fazla görülen bakteri kaynaklı olandır. Sinüzit, kafatasımızda bulunan burun boşluklarının iltihap ile dolmasıdır. Bu nedenle solunum problemleri...

Sayfayı Paylaş