gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

dede seni son kez göremedim...

Konu, 'İtiraf Ediyorum' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

arkadaşlar şu gurbetin gözü kör olsun derler ya aynı. dedem bana aynı babam kadar yakındı baba dedemden bahsediyorum öbür dedem uzak olduğundan çok bağımız yoktu ama severdim allah rahmet eylesin. baba dedem çok yakındı bana onların yanında büyüdüm ben. dedem diyaliz hastasıydı 4 yıl olmuştu haftada 3 gün diyalize giriyordu.biz istnb. otururken doğum için memlekete geldim doğum yaptım 26 gün durdum burda ama o sıralar çok hastaydı.oğlumun adını bile o koydu ezanla kulağına.garibimin çok az ömrü varmıştı ama biz anlamadık oda hep ben iyiyim derdi.neyse 26 günlüktü oğlum istanbula gittik oda otogara kadar geldi bizi yolcu etti srıldım öptm oğlumun yüzüne baktı son görüşümmüş ama sanki içime doğmuştu gözlerimi ondn alamıyordum biz istanbul döndük. bir akşam evde yalnızım eşim nöbetçi tel çaldı baktım bbam ,kızım dedeni kaybettik cenazesini çanakkaleye almaya gidiyoruz demez mi babamda şaşırmış şokla hemen beni aramış ben çığlıkla ağlıyorum neyse eşim geldi 2 saat sonra ama ben gelemedim oğlum daha 36 günlüktü 40 mız bile çıkmamıştı şubatın 8 idi kar vardı gelemedim.son bir defa olsun soğuk yüzünü bile göremedim o kadar içim açıyorki düşününce o benim babamdı biz onunla koyun otlattık, çok şeyler paylaştık çok canımdı ya allah rahmet eylesin inş. mekanın cennet olsun dedem keşke seni görebilseydim seni rüyamda çok gördüm ama rüyayla olmuyor dedem seni çok özlüyorum ben mezarında ağlıyamıyorum çünkü sen ağlamamı istemezdin allah taksiratını affetsin canım dedecim....

2. ayahel

ayahel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim benim allah rahmet eylesin mekani cennet olsun insallah allah geri kalanlara sabir versin cok uzuldum ben dedelerimi sevdigim halde hic taniyamadim :(

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    allah rahmet eylesin cennet mekanı olsun canım

4. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    sağ olun arkadaşlarım

5. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Allah rahmet eylesin Canim.. Mekani cennet olur insallah dedenin..
    Benim dedemde diyalize gidiyor haftada 3 gün :uhu:

Rabbim hayirlisini nasip etsin...

6. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    masal dedene çok dikkat edin haftada 3 gün girenlere dr genelde 4 yıl ömür biçiyor ama tabi dr allah değil rabbim daha iyi bilir allahım şifa versin her nerde varsa canım...

7. HURHUR

HURHUR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım görmediğine üzülme bence dedeni şu an son haliyle hatırlıyosun negüzel soğuk yüzünü görseydin unutamazdın benim babamda yozgatta vefat etti cnazesini görücem diye etmediğim eziyet kalmadı amcama ama görmeseymişm keşke hep eski haliyle hatırlasaymışım babamı yakıştıramadım konduramadım ölümü benim hep o hali gözümün önünde sen hep iyi hallerini hatırla meknları cennt olsun inşallah

8. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    çok kötü bir durum ya..
    ama inan rüyada görmek bile sevdiklerini insana huzur veriyo bence..

9. Misafir

Misafir Forum Okuru

Başın sağ olsun canım. ALLAH dedenin ruhunu şad etsin, mekanını cennet eylesin. Ölüm hepimizin kapısında ve ne zaman, nasıl çalacağı belli olmuyor. Tek gerçek ölüm ve bizler bunu unutuyoruz malesef...

ALLAH, sana ve sevdiklerine uzun, sağlıklı ömür versin. ALLAh, daha büyük acılar göstermesin inşallah...

10. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    allah rahmet eylesin mekanı cennet olsuun inşallah

11. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun canlarım şimdi baş ucuna selvi ağacı dikeceğim onu çok özlüyorum ya o bambaşkaydı canım dedem iyiki oğlumun adını dedemin adını koymuşum

12. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
  13. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bugün mezarlığa gittim ve dedem için dikeceğim ağaçları diktim çok mutluyum

dede seni son kez göremedim... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SoN kEz

SoN kEz

Eskiden hayat boş gelirdi ya Sıkılırdık ya hayattan Şikayet ederdik ya hep Mutsuzum derdik ya Şöyle olsun böyle olsun derdik ya hep Ağlardık ya en ufak şeylere Kızardık isyan ederdik ya Şimdi anlıyorum aslında asıl boşluğun onlar olduğunu Ne zamandır içimde bir boşluk Nedeni belli bir boşluk Canından bir parçanın kopup gitmesinin acısı bu Onsuz olmanın acısı Onu sonsuz yolculuğuna uğurlamış...
  2. Hayko Cepkin - Son Kez

Hayko Cepkin - Son Kez

hayko cepkin son kez gölgemden gölgen koptu hem de çok derinden dertliyim sesin yok tenin yok sessizlik son kez tüm o sevgilerimi geri ver bırak yoruldum çok yolun açık olsun kimse geri dönmez son kez gölgemden gölgen koptu hem de çok derinden dertliyim sesin yok tenin yok sessizlik son kez herşey biter sen mi kaldın bir yalnız herşey diner yeter ki sen zamanı ver o sevgilerimi geri...
  3. Nalan - Son Kez Öp

Nalan - Son Kez Öp

Son kez öp Ellerimi son kez tut Aşkımı bil unutma beni Bir daha sarıl son bir defa O güzel günlerin hatırına Anla seni sevdiğimi Anla sensiz gecelerimi Anla sensiz günlerimi anla Ne olur soru sorma bana Ne olur aşkımızı anla Biliyorum çok zor olsada Dinle dinle beni
  4. Son Kez

Son Kez

"Son kez dokunuyor sözcüklerim kalbine.." Bilirim... Dokundukça acıtır... Acıttıkça kanatır... Damarlarında kan yerine kelimelerin zehiri dolanır... Vücuduna yayıldıkça pişmanlıkların... Bir daha yaşamak için can attığın anıların altında ezilirsin... "Ölmek istersin...Ölemezsin...!" Aniden pişmanlıkları bir çırpıda elinin tersiyle itmeye çalışırsın......

Sayfayı Paylaş