dede seni son kez göremedim...

ışılsu

Yeni Üye
Üye
dede seni son kez göremedim...
arkadaşlar şu gurbetin gözü kör olsun derler ya aynı. dedem bana aynı babam kadar yakındı baba dedemden bahsediyorum öbür dedem uzak olduğundan çok bağımız yoktu ama severdim allah rahmet eylesin. baba dedem çok yakındı bana onların yanında büyüdüm ben. dedem diyaliz hastasıydı 4 yıl olmuştu haftada 3 gün diyalize giriyordu.biz istnb. otururken doğum için memlekete geldim doğum yaptım 26 gün durdum burda ama o sıralar çok hastaydı.oğlumun adını bile o koydu ezanla kulağına.garibimin çok az ömrü varmıştı ama biz anlamadık oda hep ben iyiyim derdi.neyse 26 günlüktü oğlum istanbula gittik oda otogara kadar geldi bizi yolcu etti srıldım öptm oğlumun yüzüne baktı son görüşümmüş ama sanki içime doğmuştu gözlerimi ondn alamıyordum biz istanbul döndük. bir akşam evde yalnızım eşim nöbetçi tel çaldı baktım bbam ,kızım dedeni kaybettik cenazesini çanakkaleye almaya gidiyoruz demez mi babamda şaşırmış şokla hemen beni aramış ben çığlıkla ağlıyorum neyse eşim geldi 2 saat sonra ama ben gelemedim oğlum daha 36 günlüktü 40 mız bile çıkmamıştı şubatın 8 idi kar vardı gelemedim.son bir defa olsun soğuk yüzünü bile göremedim o kadar içim açıyorki düşününce o benim babamdı biz onunla koyun otlattık, çok şeyler paylaştık çok canımdı ya allah rahmet eylesin inş. mekanın cennet olsun dedem keşke seni görebilseydim seni rüyamda çok gördüm ama rüyayla olmuyor dedem seni çok özlüyorum ben mezarında ağlıyamıyorum çünkü sen ağlamamı istemezdin allah taksiratını affetsin canım dedecim....

canim benim allah rahmet eylesin mekani cennet olsun insallah allah geri kalanlara sabir versin cok uzuldum ben dedelerimi sevdigim halde hic taniyamadim :(

masal dedene çok dikkat edin haftada 3 gün girenlere dr genelde 4 yıl ömür biçiyor ama tabi dr allah değil rabbim daha iyi bilir allahım şifa versin her nerde varsa canım...

canım görmediğine üzülme bence dedeni şu an son haliyle hatırlıyosun negüzel soğuk yüzünü görseydin unutamazdın benim babamda yozgatta vefat etti cnazesini görücem diye etmediğim eziyet kalmadı amcama ama görmeseymişm keşke hep eski haliyle hatırlasaymışım babamı yakıştıramadım konduramadım ölümü benim hep o hali gözümün önünde sen hep iyi hallerini hatırla meknları cennt olsun inşallah

Başın sağ olsun canım. ALLAH dedenin ruhunu şad etsin, mekanını cennet eylesin. Ölüm hepimizin kapısında ve ne zaman, nasıl çalacağı belli olmuyor. Tek gerçek ölüm ve bizler bunu unutuyoruz malesef...

ALLAH, sana ve sevdiklerine uzun, sağlıklı ömür versin. ALLAh, daha büyük acılar göstermesin inşallah...

Geri