gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Dedem Küstü Kurabiyesi Tarifi Buyrun Ama Dedeniz Küsmesin :)

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Dedem Küstü Nasıl Yapılır Ev Yapımı Dedem Küstü Tarifi

BU kurabiyeye neden böyle isim vermişler bilinmez ama tarifi incelediğiniz zaman lezzetli bir kurabiye tarifi olduğu belli oluyor sevgili melekler :) Büyüklerimiz bizlere hiç küsmesin, sevgimiz saygımız hep devam etsin diyoruz ve dedem küstü nasıl yapılır diye merak eden meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi ev yapımı dedem küstü tarifi tarifi ile başbaşla bırakıyoruz..

Malzemeler :

250 gr. margarin
    100 gr. kuş üzümü
    1 su bardağı susam
    500 gr. un
    150 gr. pudra şekeri
    2 yumurta

Yapılışı:

Öncelikle yumurtalardan bir tanesinin sarısı ayrılır. Un elenir, ortası açılır. Yağ, şeker, yumurta, üzümler konur. Hamur yapılır. 10 dk. Dinlendirilir. Hamurdan erik büyüklüğünde parçalar koparılır. Yuvarlanır. Yumurta akına batırılıp arkalı önlü susama bulanır. Tepsiye dizilir. 180 Derece fırında 25 dk. pişirilir.

Dedem Küstü Kurabiyesi Tarifi Buyrun Ama Dedeniz Küsmesin :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İtiraf ediyorum dedem ama sen duymuyorsun.

İtiraf ediyorum dedem ama sen duymuyorsun.

Yaşlılık arkadaşlarım, insanların çocuklaştığı ve daha fazla hizmet istediği ilgi istediği bir dönem... Rahmetlik Müslüm dedem 73 yaşında.. Vay dedem napıyon nası gidiyor hayat dediğimde. İyidir eşşoğlusu derdi :) Yaşta biraz ilerleyince tabiki haliyle ilaç kullanıyordu dedem. Bigün yine ilaç kullanası geldi artık psikolojisi de bozulmuştu. Leblebi gibi ilaç atıyordu dedem. Dayım bana...
  2. yılbaşı kurabiyesi tarifi resimli

yılbaşı kurabiyesi tarifi resimli

Kızlar günaydın, yılbaşı kurabiyesi tarifi resimli olarak istiyorum verebilirmisiniz ?
  3. Dedem Küstü Tarifi Resimli yapılışı

Dedem Küstü Tarifi Resimli yapılışı

Dedem Küstü Nasıl Yapılır Ev Yapımı Dedem Küstü Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere lezzetli mi lezzetli kurabiye tarifi sunuyor ve dedem küstü tarifi veriyoruz. İşte size tadı da adı da farklı bir lezzet dedem küstü yapılışı Melek'lerim:) Malzemeler : 250 gr. margarin 100 gr. kuş üzümü 1 su bardağı susam 500 gr. un 150 gr. pudra şekeri...
  4. Fransızların Meşhur Pots De Creme Tatlısı Tarifi Buyrun Madame :)

Fransızların Meşhur Pots De Creme Tatlısı Tarifi Buyrun Madame :)

Fransızların Ünlü Tatlısı Nasıl Yapılır Fransızların En Ünlü Tatlısı Pots De Creme Tarifi Sevgili melekler, dünya mutfakları içinde tatlılarıyla İtalyan mutfağının yeri tartışılmazdır bilirsiniz :D:D Biz de bu sayfamızda Fransızların En Ünlü Tatlısı olan Pots De Creme Tarifi ile karşınızdayız. Fransızların Ünlü Tatlısı Nasıl Yapılır gelin hep birlikte öğrenelim...:) Pots De...

Sayfayı Paylaş