gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Defibrilatör nedir?

Konu, 'Kalp Hastalıkları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

defibrilatör defibrilatör ne işe yarar nedir defibrilasyon nedir kullanımı Biliriz ki artık her hastalığın bir çaresi var ! ama yinede Rabbim kimseye dert vermesin sonuçta hastalık süreci çekiliyor kimi hastalıklar ise tamamı ile giderilemiyor ama tıbbın baya yararlı bir hizmetinden bahsetmek işstiyorum sizlere ;

DEFİBRİLATÖR NEDİR?

Defibrilator[​IMG] kalbin normal dışı atımını tekrar normal kalp ritmine dönmesini sağlayan araçtır.
    Fibrilasyona uğramış veya yeni durmuş kalbe elektrik enerjisini şok halinde verildiği taktirde kalp dışarıdan uyarılmış olur ve kasılır.
    Kalbe defibrilatörle şok verilebilmesi için kalbin ventriküler fibrilsyonda(ölümcül ritim bozukluğu) olması gerekir.
    Aynı zamanda defibrilatör kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde de kullanılır.

Fibrilasyon:
    Kalp kası fibrillerinin veya liflerin herhangi bir hastalık nedeniyle düzensiz[​IMG] birbirine bağımsız zamanda gerginleşmesine fibrilasyon denir.
    Fibrilasyona Uğramış kalp eğer bu şekilde çalışmaya devam ederse bir süre sonra kalp fibrilleri birbirinden ayrılır ve artık çalışamayacak bir hal alır.

FİBRİLASYON VE DEFİBRİLASYON NEDİR?

Defibrilasyon:
    Fibrilasyona uğramış veya yeni durmuş kalbe elektrik enerjisini şok halinde verildiği taktirde kalp dışarıdan uyarılmış olur ve kasılır.
    Tıpkı bir motora ilk hareket verildikten sonra motorun çalıştığı gibi[​IMG] bu şekilde uyarılmış kalp yeniden çalışmaya başlar.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

daha fazla detay için defibrillator, defibrilator, defibrilatör, desfibrilador, defibrillatore veya automated defibrillator, automated external defibrillator, defibrillator adreslerını ınceleyebılırsınız Life-Point Pro AED
    Otomatik Defibrilatör Cihazı

AED - otomatik eksternal defibrilatör cihazı küçük, taşınabilir ve kalp ritmini analiz edebilme yeteneğine sahip ve gerektiğinde dolaşımı sağlayacak normal bir ritmi tesis etmek için elektroşok uygulatabilen bir cihazdır.

AED - otomatik eksternal defibrilatör cihazı ilkyardımcılar için özel olarak geliştirilmiş bir cihaz olup olay yerine sağlık görevlilerinin yardımı ulaşıncaya kadar kullanılmaktadır.

Ani kalp durmasının tedavisi olan erken defibrilasyon uygulaması, kalbin yeniden dolaşımı sağlayabilecek bir ritimle atmasını sağlayabilir ve yaşam kurtarıcı olabilir.

Gelişmiş ülkelerde stadyum, alışveriş merkezi, havaalanı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirilmiş AED - otomatik eksternal defibrilatör cihazları bulundurma mecburiyeti vardır.

İdeal şartlar altında ACLS sertifikalı kişiler tarafından kullanılması doğru olan AED - otomatik eksternal defibrilatör cihazları, gereği halinde içinde gelen talimatlar ve sesli yönlendirmeler sayesinde eğitimsiz kişiler tarafından da başarıyla kullanılabilmektedir.

Defibrilatör nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden?

Neden?

Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
  2. neden?

neden?

bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
  3. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  4. Neyse...

Neyse...

Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
  5. ne

ne

burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş